Wypieki #3

06 marca 2022 14:36 / 6 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

Pszczólki jak ta lala :) 

Dzięki, ale ręka drżała jak robiłam  paseczki ..hihi 
13 marca 2022 17:19 / 6 osobom podoba się ten post
Ciasto z coca-colą .
Potrzebować będziemy:                                                       
 
Na ciasto:                                                                        Na masę herbatnikowo-orzechową
 
-6 jaj                                                                               -150 gram herbatników
-6 łyżek cukru                                                                  -150 gram zmielonych orzechów włoskich
-6 łyżek mąki                                                                   -150 gram masła
-łyżeczka proszku do pieczenia                                          -150 gram cukru pudru( można dac mniej)
-2 łyżki coca-coli                                                              -200 ml cocacoli
-2 łyżki oleju                                                                    -kilka kropel aromatu rumowego.
-3 łyżki kakao 
Oraz dodatkowo kilka łyżek cocacoli do nasączenia ciasta,
 
 
Na masę śmietanową :
-1/2 litra śmietany kremówki
-2 łyżki cukru pudru
-2 śmietan-fixy.
 
Biszkopt - białka oddzielic od żótłtek, ubić na sztywną pianę , ale nie przesadzić, aby się białko nie zwarzyło :)
Dodać cukier, żółtka-połączyć. Następnie dodac mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, delikatnie zamieszać. Dodać olej i cocacolę- połączyć. Piec w temp. 180 st, na blaszce o wymiarach około 25x35 cm, wyłożonej papierem do pieczenia. Czas pieczenia 25 min. Po upieczeniu można dodatkowo nasączyć kilkoma łyżkami coli.
 
Masa herbatnikowo-orzechowa 
 
Herbatniki drobno pokruszyć, dodac zmielone orzechy, wymieszac z colą i aromatem rumowym. Odstawić.
Masło utrzec mikserem z cukrem pudrem, dodawac po łyżce masę herbatnikowo-orzechową. 
Ucierac mikserem aż będzie jednolita.
 
Wyłożyc masę na wystudzony i jesli ktoś chce-dodatkowo nasączony colą biszkopt.
 
Masa smietanowa 
Smietanę ubic na sztywno, tez bez przesady, dodając pod koniec cukier puder i śmietan-fixy.
 
Masę smietanową wyłożyć na biszkopt pokryty masą herbatnikowo -orzechową. Mozna posypac startą czekoladą. Potem do lodówki na kilka godzin. 
Smacznego.
 
13 marca 2022 17:47 / 5 osobom podoba się ten post
I już wiem, jakie ciasto zrobię zaraz po powrocie,  na urodziny mojej siostry 
Wygląda smakowicie, skład pasuje mi bardzo, tylko roboty trochę przy nim, co nie bardzo lubię. Ale takiego ciasta w mojej rodzinie jeszcze nie było. Zaskoczę wszystkich, co bardzo lubię 
13 marca 2022 17:57 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

I już wiem, jakie ciasto zrobię zaraz po powrocie,  na urodziny mojej siostry :-)
Wygląda smakowicie:mniam:, skład pasuje mi bardzo, tylko roboty trochę przy nim, co nie bardzo lubię. Ale takiego ciasta w mojej rodzinie jeszcze nie było. Zaskoczę wszystkich, co bardzo lubię :lol1:

Jest bardzo smaczne- przepis mam od koleżanki, która pasjami piecze. 
13 marca 2022 19:32 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Ciasto z coca-colą .
Potrzebować będziemy:                                                       
 
Na ciasto:                                                                        Na masę herbatnikowo-orzechową
 
-6 jaj                                                                               -150 gram herbatników
-6 łyżek cukru                                                                  -150 gram zmielonych orzechów włoskich
-6 łyżek mąki                                                                   -150 gram masła
-łyżeczka proszku do pieczenia                                          -150 gram cukru pudru( można dac mniej)
-2 łyżki coca-coli                                                              -200 ml cocacoli
-2 łyżki oleju                                                                    -kilka kropel aromatu rumowego.
-3 łyżki kakao 
Oraz dodatkowo kilka łyżek cocacoli do nasączenia ciasta,
 
 
Na masę śmietanową :
-1/2 litra śmietany kremówki
-2 łyżki cukru pudru
-2 śmietan-fixy.
 
Biszkopt - białka oddzielic od żótłtek, ubić na sztywną pianę , ale nie przesadzić, aby się białko nie zwarzyło :)
Dodać cukier, żółtka-połączyć. Następnie dodac mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, delikatnie zamieszać. Dodać olej i cocacolę- połączyć. Piec w temp. 180 st, na blaszce o wymiarach około 25x35 cm, wyłożonej papierem do pieczenia. Czas pieczenia 25 min. Po upieczeniu można dodatkowo nasączyć kilkoma łyżkami coli.
 
Masa herbatnikowo-orzechowa 
 
Herbatniki drobno pokruszyć, dodac zmielone orzechy, wymieszac z colą i aromatem rumowym. Odstawić.
Masło utrzec mikserem z cukrem pudrem, dodawac po łyżce masę herbatnikowo-orzechową. 
Ucierac mikserem aż będzie jednolita.
 
Wyłożyc masę na wystudzony i jesli ktoś chce-dodatkowo nasączony colą biszkopt.
 
Masa smietanowa 
Smietanę ubic na sztywno, tez bez przesady, dodając pod koniec cukier puder i śmietan-fixy.
 
Masę smietanową wyłożyć na biszkopt pokryty masą herbatnikowo -orzechową. Mozna posypac startą czekoladą. Potem do lodówki na kilka godzin. 
Smacznego.
 

Zapisuję sobie, zapowiada się pysznościowe ciacho
19 marca 2022 15:48 / 6 osobom podoba się ten post
Moje dzieło na jutrzejsze, pożegnalne ciacho, sernik na zimno. Malgi dzięki, Ty wiesz za co ??
25 marca 2022 09:53 / 7 osobom podoba się ten post
25 marca 2022 11:29 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

Myślisz, że coś zostanie na jutro? Sądzę że nie ?Torta bym zjadła z wisienką
Pysznie u Ciebie .
25 marca 2022 15:05 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Myślisz, że coś zostanie na jutro? Sądzę że nie ?Torta bym zjadła z wisienką:mniam:
Pysznie u Ciebie .

Zostało, właśnie  wychodzą  goście Jutro koleżanka  że swoją  babcią  przyjadą dokończyć 
25 marca 2022 15:57 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

Przyjmujesz może już zamówienia na wielkanocne wypieki?
Prawdziwa konditorajka z Ciebie ?
25 marca 2022 17:03 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Przyjmujesz może już zamówienia na wielkanocne wypieki?:-)
Prawdziwa konditorajka z Ciebie ?

Ja to taka ryzykantka..uda się  albo nieWyszło bardzo smaczne ale dekoracja torta to nie  bardzo...jak przedszkolakKremy,konfitura zrobione własnoręcznie. Rolada to super  proste  ciasto . Zamówień nie przyjmuje  ale  chętnie  podam  dalej  przepis na roladę jabłkowa. 
25 marca 2022 17:33 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Ja to taka ryzykantka..uda się  albo nie:-)Wyszło bardzo smaczne ale dekoracja torta to nie  bardzo...jak przedszkolak:smiech3:Kremy,konfitura zrobione własnoręcznie. Rolada to super  proste  ciasto . Zamówień nie przyjmuje  ale  chętnie  podam  dalej  przepis na roladę jabłkowa. :piecze ciasteczka:

To  poproszę o ten przepis 
25 marca 2022 17:55 / 4 osobom podoba się ten post
6 dużych jabłek ścieram  natarce o dużych oczkach.Wyciskam nadmiar soku,dodaje ok.2 łyżki cukru .Na dużą blachę /wyposażenie piekarnika/ kładę  papier ,natłuszczam  masłem i rozkładam  jabłka.Nagrzewam piekarnik  do 170st.Ciasto : Białko  z 5 jaj ubijam  z 1/2 szklanki  cukru na beze.Stopniowo dodaje  żółtka, następnie 250/ szklankę/ mąki z łyżeczką proszku do pieczenia/delikatnie łyżką/Wylewam  na jabłka,piec ok.30 minut./góra-dół/Po upieczeniu  lekko posypujemy cukrem pudrem,kładziemy papier ,deskę i odwracamy.Jabłka muszą być  na wierzchu.Gorącą zwijamy. Smacznego 
25 marca 2022 18:20 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

6 dużych jabłek ścieram  natarce o dużych oczkach.Wyciskam nadmiar soku,dodaje ok.2 łyżki cukru .Na dużą blachę /wyposażenie piekarnika/ kładę  papier ,natłuszczam  masłem i rozkładam  jabłka.Nagrzewam piekarnik  do 170st.Ciasto : Białko  z 5 jaj ubijam  z 1/2 szklanki  cukru na beze.Stopniowo dodaje  żółtka, następnie 250/ szklankę/ mąki z łyżeczką proszku do pieczenia/delikatnie łyżką/Wylewam  na jabłka,piec ok.30 minut./góra-dół/Po upieczeniu  lekko posypujemy cukrem pudrem,kładziemy papier ,deskę i odwracamy.Jabłka muszą być  na wierzchu.Gorącą zwijamy. Smacznego :-)

Muszę wypróbować, bo brzmi apetycznie
25 marca 2022 18:21 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa, dziękuję ❤
Nie znałam tego przepisu, na pewno wypróbuję