Wypieki #3

12 maja 2022 22:43 / 3 osobom podoba się ten post
Będę robić kolejne podejście do bezy, tym razem z tego przepisu z kwestii smaku. Jak ktoś ma jakiś sprawdzony to też nie pogardze 
05 listopada 2023 11:54
Na sztandarze biały mak.
05 listopada 2023 12:01 / 1 osobie podoba się ten post
mariakoc

Będę robić kolejne podejście do bezy, tym razem z tego przepisu z kwestii smaku. Jak ktoś ma jakiś sprawdzony to też nie pogardze :-)

Jako takiej bezy nie robię ale..... jabłecznik z bezą już tak .Smakuje wszystkim i bezy jest dość sporo .
05 listopada 2023 12:45
A jakże! Trójpiętrowy torcik Pavlova będzie już na Felicity! 
06 listopada 2023 09:48 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Jako takiej bezy nie robię ale..... jabłecznik z bezą już tak .Smakuje wszystkim i bezy jest dość sporo .

A ja robię bezę kilka razy w roku. Próbowałam różnych przepisów,najlepsza wychodzi wg tego od Sugarlady-beza Pavlowa. Na YouTube jest przepis. Zawsze się udaje 
06 listopada 2023 09:55 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

A ja robię bezę kilka razy w roku. Próbowałam różnych przepisów,najlepsza wychodzi wg tego od Sugarlady-beza Pavlowa. Na YouTube jest przepis. Zawsze się udaje :mniam:

Nie robiłam więc nie wiem czy beza udałaby się i mnie .Dzisiaj robię karpatkę z kremem budyniowym .Zapraszam .
06 listopada 2023 10:05 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Nie robiłam więc nie wiem czy beza udałaby się i mnie .Dzisiaj robię karpatkę z kremem budyniowym .Zapraszam .

Mniam,karpatka
Nie pamiętam kiedy robiłam. Kiedy dzieci były jeszcze w domu,to był nasz ulubiony deser. Trochę pracy i czasu zajmowało przygotowanie,a znikała w kilka minut. Każdy chciał kawałek z najwyższymi Karpatami 
06 listopada 2023 10:16 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Mniam,karpatka:mniam:
Nie pamiętam kiedy robiłam. Kiedy dzieci były jeszcze w domu,to był nasz ulubiony deser. Trochę pracy i czasu zajmowało przygotowanie,a znikała w kilka minut. Każdy chciał kawałek z najwyższymi Karpatami :lol1:

Też lubimy to gromadnie zjadać do ostatniego okruszka .Ja posypuję po budyniu malinkami. Zaraz się zabieram do roboty 
06 listopada 2023 10:32 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Nie robiłam więc nie wiem czy beza udałaby się i mnie .Dzisiaj robię karpatkę z kremem budyniowym .Zapraszam .


 
Mnie po kursie kroju i szycia też za olerę nie wychodzą troczki u ręczników.
06 listopada 2023 10:36 / 2 osobom podoba się ten post
Może będzie mi się chciało upiec karpatkę przed świętami. Będzie okazja na gromadne łasuchowanie.
Już 15 grudnia lecę do Norwegii,w tym roku BN spędzę u syna.Ze Szkocji doleci moja córka z synkiem. I cieszę się,i trochę tak sobie. Wolałabym,żeby to dzieci do mnie przyleciały. "Norwegi" nie mają już urlopu,stąd taka decyzja. Jest szansa na prawdziwie białe święta
Najstarszy syn z rodziną zostanie w Polsce. Oni lubią przebywać u siebie i najlepiej we własnym gronie. Mnie zawsze jest smutno z tego powodu,ale cóż,życie. Synowa nie przepada za rodzeństwem męża. Zostaje mi cieszyć się tym,że pierworodny i Jego rodzina bez siebie żyć nie mogą,są szczęśliwi i to jest dla mnie najważniejsze.
06 listopada 2023 11:01 / 1 osobie podoba się ten post
Abu

:super:
 
Mnie po kursie kroju i szycia też za olerę nie wychodzą troczki u ręczników.

Mamy takie same szanse , ja po kursie tańca .Nogami bezy nie zrobię.
06 listopada 2023 11:14 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Może będzie mi się chciało upiec karpatkę przed świętami. Będzie okazja na gromadne łasuchowanie:-).
Już 15 grudnia lecę do Norwegii,w tym roku BN spędzę u syna.Ze Szkocji doleci moja córka z synkiem. I cieszę się,i trochę tak sobie. Wolałabym,żeby to dzieci do mnie przyleciały. "Norwegi" nie mają już urlopu,stąd taka decyzja. Jest szansa na prawdziwie białe święta:radosc:
Najstarszy syn z rodziną zostanie w Polsce. Oni lubią przebywać u siebie i najlepiej we własnym gronie. Mnie zawsze jest smutno z tego powodu,ale cóż,życie:-(. Synowa nie przepada za rodzeństwem męża. Zostaje mi cieszyć się tym,że pierworodny i Jego rodzina bez siebie żyć nie mogą,są szczęśliwi i to jest dla mnie najważniejsze.

Ja też wolę święta spędzać w domu  (swoim ). Przyjaciół i znajomych mam cały rok po kokardki . O wyjeździe nie ma mowy na samą myśl dostaje wysypki. Fakt, człowiek się urobi jak osioł ( bo ja Zosia Samosia ) Ale jem co lubię , odpoczywam kiedy chce i inne rzeczy wykonuje we własnym trybie ) W gościach u najbardziej lubianych członków rodziny czy znajomych czuję się jakbym była ubezwlasnowolniona , a po powrocie do domu muszę odpocząć . 
06 listopada 2023 11:15
Mleczko

Mamy takie same szanse , ja po kursie tańca .Nogami bezy nie zrobię.:-)

Czy ja wiem?
Mój bardziej związany z wyzwaniem. A jednak. 
06 listopada 2023 11:16 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Mamy takie same szanse , ja po kursie tańca .Nogami bezy nie zrobię.:-)

06 listopada 2023 11:17 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

:smiech3: