Powitajki przy kawie 69

09 kwietnia 2022 08:39 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Spłakałam się z rana ?Garderoba jak ta lala tylko żeby nas potem po tej paradzie z Gusią kolana nie rozbolały ?o równowadze już nie wspomnę  .Zaczną nam potem sprawdzać odruchy i będzie czadowo.Dzien dobry ?Miłego dnia a zakupowiczkom udanych łowów  .U mnie dziś kąpiel dziadka więc strój kąpielowy i czepek już czekają na mnie  ?? 

A ja bym taki strój jednej ze Spitexu poleciła. Za każdym razem wychodziła mokrutenka po duszowaniu dziadka. Po pas. Jak ona to robiła-nie wiem, bo ubranie ochronne miała założone. Piruety jakieś wyczyniała czy co? 
09 kwietnia 2022 08:44 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

A ja bym taki strój jednej ze Spitexu poleciła. Za każdym razem wychodziła mokrutenka po duszowaniu dziadka. Po pas. Jak ona to robiła-nie wiem, bo ubranie ochronne miała założone. Piruety jakieś wyczyniała czy co? :-)

Tu by mi się przydał może fartuch gumowy ?
09 kwietnia 2022 08:50 / 5 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Tu by mi się przydał może fartuch gumowy ?

To nie lej dziadkowi prysznicem po kapeluszu  Nie będzie pryskało 
09 kwietnia 2022 09:38 / 7 osobom podoba się ten post
Zanim wybiorę się na zakupy to muszę coś ustalić. Stylówa dzisiejsza była szyta na miarę, ale chyba się nie spodobała, bo odruch był negatywny :) To może to? Kolory wiosenne a i wzrok przyciąga :)

09 kwietnia 2022 10:10 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowosłońce ☀️ hula to i my pohulamy 
Udanego dnia ?
09 kwietnia 2022 12:54 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

To nie lej dziadkowi prysznicem po kapeluszu :-) Nie będzie pryskało :lol1:

Pod prysznicem też trzeba jakoś wyglądać ,goło ale w kapeluszu .Można go też na 2 sposoby użyć żeby nie czuć skrępowania ?
Przeżyłam ?
09 kwietnia 2022 14:58 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry ?
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia 
Malowanie zakończone, teraz kulamy się powolutku ze sprzątaniem po malowaniu. Jutro jarmark wielkanocny się zaczyna, to trzeba koniecznie zajrzeć i zakupić swojskie wyroby i wypieki 
Mam nadzieję, że do świąt uporam się ze wszystkimi sprawami, które miałam w planach załatwić na urlopie, a potem i prawdziwy świąteczny odpoczynek z rodziną 
09 kwietnia 2022 17:09 / 7 osobom podoba się ten post
Kika67

Dzień dobry ?
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia :najlepszego3:
Malowanie zakończone, teraz kulamy się powolutku ze sprzątaniem po malowaniu. Jutro jarmark wielkanocny się zaczyna, to trzeba koniecznie zajrzeć i zakupić swojskie wyroby i wypieki :mniam:
Mam nadzieję, że do świąt uporam się ze wszystkimi sprawami, które miałam w planach załatwić na urlopie, a potem :wielkanoc2:i prawdziwy świąteczny odpoczynek z rodziną :radosc1:

Nie ma to jak samemu jajeczka pomalować albo udekorować. Ja kilka ugotuje w łupinach cebuli i oskrobię??Mam też gumki recepturki to przed ugotowaniem naciągnę na jaką, będą fajne paseczki ?
09 kwietnia 2022 18:42 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Pod prysznicem też trzeba jakoś wyglądać ,goło ale w kapeluszu .Można go też na 2 sposoby użyć żeby nie czuć skrępowania ?
Przeżyłam ?

Można go i na 3-5-8 sposobów tych. Ważne aby mu się podobało i serce nie wysiadło :) Bądzcie ostrożni i używajcie maty antypoślizgowej 
09 kwietnia 2022 20:29 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Nie ma to jak samemu jajeczka pomalować albo udekorować. Ja kilka ugotuje w łupinach cebuli i oskrobię??Mam też gumki recepturki to przed ugotowaniem naciągnę na jaką, będą fajne paseczki ?

Dobry wieczór Słoneczkom
 
Po staropolsku, naturalne barwniki:
 
https://youtu.be/pB6v6WqXx7c
 
09 kwietnia 2022 20:56 / 5 osobom podoba się ten post
LACH

Dobry wieczór Słoneczkom
 
Po staropolsku, naturalne barwniki:
 
https://youtu.be/pB6v6WqXx7c
 

Cześć ?Dzięki. 
Jedna moja koleżanka w,, starej" pracy robiła cudeńka na szydełku. Koszyczki wielkanocne a na BN.bajeczne ozdoby na choinkę. Też kupiłam ,bombki a cześć poszło do IT.Byli oczarowani?
09 kwietnia 2022 21:02 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Można go i na 3-5-8 sposobów tych. Ważne aby mu się podobało i serce nie wysiadło :) Bądzcie ostrożni i używajcie maty antypoślizgowej :-)

Nie próbujemy tańczyć pod prysznicem chociaż nas nosi, ale może następnym razem,,O sole mio" zaśpiewam .?
09 kwietnia 2022 21:30 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Nie próbujemy tańczyć pod prysznicem chociaż nas nosi, ale może następnym razem,,O sole mio" zaśpiewam .?

I słusznie, bo mata to nie parkiet. Służy do bezpieczenstwa chorego. A ilu ludzi tyle sposobów "duszowania" :) Na własne oczy widziałam, rotacja Spitexu jest duża. Radzą sobie jak mogą, dziadek całe szczęscie ma jasną głowę , choć paru osób nie lubi i jakoś to idzie. Gorzej by było z osobą z demencją, bo tam rutyna jest wskazana. 
09 kwietnia 2022 21:44 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Cześć ?Dzięki. 
Jedna moja koleżanka w,, starej" pracy robiła cudeńka na szydełku. Koszyczki wielkanocne a na BN.bajeczne ozdoby na choinkę. Też kupiłam ,bombki a cześć poszło do IT.Byli oczarowani?

Nie mogę tutaj nie pochwalić jednej z babć w mojej rodzinie, która mnie w zeszłym roku takimi bombkami obdarowała i jeszcze wałówkę nam zostawiła i to nie raz. Nie było mowy o tym, że nie weżmiemy. Babcia juz jest po siedemdziesiątce. Na emeryturze. Nie musi raniutko wstawać , ale to robi, bo to kocha. I sobie gotuje, konserwuje, szydełkuje, czy robi na drutach. Drobna , szczupła a energii mnóstwo. Takie też były moje obydwie babcie. Od jednej z nich dostałam haftowanie misternym , kolorowym reliefem-od drugiej , komplet poscieli z dużymi koronkowymi wstawkami robionymi na szydełku. Sama robiłam kiedyś na drutach, jak chłopcy byli mniejsi. Nie wiem-kiedys ten czas był z gumy, czy co? Bo przecież pracowałam zawodowo.A może praca jako opiekunki 24/h skłania nas do spoczęcia na laurach i rozleniwia? Skłonna jestem twierdzić, że trochę tak.