Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

08 marca 2022 19:09 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Nawet jest chyba takie coś jak rwanie w sporcie:-)
Podium:-)

Jest, ale do tego trzeba miec duze stopy i szerokie bary 
Poza tym, jest jeszcze rwanie w krzyżu i u stomatologa :) Ot taki fun. 
08 marca 2022 19:14 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Tego nie wie nikt :-) Tajemnica :)
Ale pewnie znasz tzw" grzybek ", czy omlet cesarski. Ten ostatni to austriacka potrawa. Do omletów które są podawane na słodko, najczęsciej ubija się pianę z białek i dodaje mąki. Czasem robię dziadkowi ,lubi. Synowie moi i mąż tez. Ja nie przepadam. Wolę ten bez mąki i z jakimś warzywnym bajlagiem np.

U mnie to się nazywa grzybek 
A skąd taka nazwa, tego nie wie nikt. 
Robiła moja mama, robię ja i moja siostra też. A,jeszcze jeden z moich synów, ten norweski ?,też robi bo bardzo lubią-on,jego żona i dzieci. Na słodko, najczęściej z jakimś dżemem 
08 marca 2022 19:36 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

U mnie to się nazywa grzybek :-)
A skąd taka nazwa, tego nie wie nikt. 
Robiła moja mama, robię ja i moja siostra też. A,jeszcze jeden z moich synów, ten norweski ?,też robi bo bardzo lubią-on,jego żona i dzieci. Na słodko, najczęściej z jakimś dżemem :mniam:

Może dlatego, że w przeciwienstwie do tego klasycznego, francuskiego i jajecznego -rośnie podczas smazenia.
Grzybek mi też lepiej pasuje do czegoś słodkiego - dżem, konfitury :)
08 marca 2022 21:33 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Makaron świderki z bolognese. 
Spaghetti seniorka nie da rady. Musi być coś, co na łyżce lub widelcu się zmieści. Ciągle nie mogę wyjść z podziwu jak świetnie ze wszystkim sobie radzi. Nie widzi, a nic obok talerza ani na ubraniu nie ląduje. Respekt ?
Miały być gotowce, ale po wczorajszej mojej zupie, już się przekonała do świeżego jedzenia. Ubolewa tylko nade mną, ze tyle pracy przy tym gotowaniu :smiech3:
Sama nie lubiła nigdy gotować, mąż kuchnią się zajmował. 
Po śniadaniu powiedziałam że idę na hitsa, wracam a Ona już pozmywała i powycierała! Jeszcze nie może zrozumieć, że ja jestem tylko dla niej ?
Na takie luksusy w życiu nie liczyła :lol1: 

Ja wszędzie moim seniorom serwuję Gabelspagheti...łyżką można jeść, kupisz w każdym markecie , są z różnych firm 
....https://shop.rewe.de/p/birkel-gabelspaghetti-500g/6434070?region_id=1763192&serviceTypes=pickup&ecid=pla_google_vs_nonbr_%28shp%7Cpickup%29pm%7Cnahrungsmittel_nahrungsmittel_lia_1735261374_67830865677&gclid=Cj0KCQiAmpyRBhC-ARIsABs2EAptZDhAotLyTLpFaoWM4yhkfd9cLM5Reum9Fk6bTHq0cKbx57rYMHgaAsL7EALw_wcB
08 marca 2022 22:09 / 4 osobom podoba się ten post
melania

Ja wszędzie moim seniorom serwuję Gabelspagheti...łyżką można jeść, kupisz w każdym markecie , są z różnych firm 
....https://shop.rewe.de/p/birkel-gabelspaghetti-500g/6434070?region_id=1763192&serviceTypes=pickup&ecid=pla_google_vs_nonbr_%28shp%7Cpickup%29pm%7Cnahrungsmittel_nahrungsmittel_lia_1735261374_67830865677&gclid=Cj0KCQiAmpyRBhC-ARIsABs2EAptZDhAotLyTLpFaoWM4yhkfd9cLM5Reum9Fk6bTHq0cKbx57rYMHgaAsL7EALw_wcB

Znam ten makaron, w Polsce też taki jest. Ja nazywam go po naszemu "drobne kolanka "? Dodaję go do niektórych zup, ale do sosów to trochę dla mnie za dziecinny. 
Podopieczna powiedziała mi, że jeśli chodzi o makaron, to tylko ze  spaghetti słabo sobie radzi a z innymi nie ma większych problemów. 
09 marca 2022 13:33 / 5 osobom podoba się ten post
Karkówka , ziemniaki i brokuł .
Obżaelam się jak bąk 
Zamiast być w połowie drogi nad jezioro ,to ja muszę w domu czekać aż napoje przywiozą 
09 marca 2022 17:01 / 6 osobom podoba się ten post
Miały być naleśniki z jabłkami, był wczorajszy Spitzkohl
Naleśniki będą jutro. 
Z gotowaniem za bardzo nie ma jak się tutaj rozpędzić. Babcia je mało i jakieś proste jedzenie. Ale zrezygnowała z gotowców na rzecz mojego gotowania?. Sól,pieprz ,papryka, to przyprawy które zna. Stąd mój sos bolognese, z dodatkiem innych ziół, suszonych i świeżych, urósł do rangi czegoś wyszukanego ?.
Narazie wszystko jej smakuje i żołądek się nie buntuje. Dzisiaj się przyznała, że od kiedy je świeżo gotowane potrawy, to i śliwek suszonych nie potrzebuje  
 
10 marca 2022 12:58 / 4 osobom podoba się ten post
Naleśników dzisiaj też nie było. 
Ale obiad z dwóch dań . Zupa kalafiorowa i placki z jabłkami. Pisałam, że babcia mało je, bo tak mówiła. Dzisiaj pełny talerz zupy i 6!placków! zjadła 
Jak smaczne to i apetyt lepszy 
10 marca 2022 13:34 / 4 osobom podoba się ten post
Karkówka +kartofle+ sałata i wszystko co się dało do niej dorzucić nawet pestki z dyni ,niech Opa ma 
10 marca 2022 13:37 / 5 osobom podoba się ten post
Ziemniaki, schabowy sztuk 1 dla mnie  i surówka z czerwonej kapusty. 
Jutro piątek to kupiłam sobie pierogi z kaszą i z serem. 
W sobotę nie gotuje. Wyjeżdżam. 
10 marca 2022 14:02 / 5 osobom podoba się ten post
Kiełbaski , puree, kapusta i polska z kminkiem
10 marca 2022 16:34 / 6 osobom podoba się ten post
Gusia29

Naleśników dzisiaj też nie było. 
Ale obiad z dwóch dań . Zupa kalafiorowa i placki z jabłkami. Pisałam, że babcia mało je, bo tak mówiła. Dzisiaj pełny talerz zupy i 6!placków! zjadła 
Jak smaczne to i apetyt lepszy :-)

A nie chciałabyś się czasami ze mną podopiecznymi zamienić? ?

 
Dziś u mnie były pellkartofelki, ale taką miazgę zrobiła i nazwała to sałatką ziemniaczaną. Leberkaese usmażone i surówka do tego. Tylko pociapalem rzymską  sałatę, papryki i ogórka.
Nie jestem nigdy wymagający, więc smakowało mi.
Tylko coś soli, pieprzu i ziół unika. 
Dlatego wiem, żeby jej nie smakowałoby moje jedzenie. Psioczyła by na wszystko. A dziadkowi by smakowało, jestem przekonany. 
10 marca 2022 18:02 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

A nie chciałabyś się czasami ze mną podopiecznymi zamienić? ?
:smiech3:
 
Dziś u mnie były pellkartofelki, ale taką miazgę zrobiła i nazwała to sałatką ziemniaczaną. Leberkaese usmażone i surówka do tego. Tylko pociapalem rzymską  sałatę, papryki i ogórka.
Nie jestem nigdy wymagający, więc smakowało mi.
Tylko coś soli, pieprzu i ziół unika. 
Dlatego wiem, żeby jej nie smakowałoby moje jedzenie. Psioczyła by na wszystko. A dziadkowi by smakowało, jestem przekonany. 

Nie chciałabym 
I kłamałabym mówiąc, es tut mir leid 
10 marca 2022 18:16 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Nie chciałabym :-)
I kłamałabym mówiąc, es tut mir leid :lol1:

 
11 marca 2022 10:28 / 2 osobom podoba się ten post
Putengulasch Toskana 400 g ze słoika, Rote Bete pokrojone w kostkę i tylko z dodatkiem szczypty soli, pieprzu i octu oraz Ben's Original Reis z patelni. 
 
Babka nie gotuje gulaszu bo za drogo wychodzi... Prąd.