Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

31 października 2022 23:22 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Aaa,to inna inszość, sorry. 
Ale dziubeczku?:zaskoczenie1:?

Wielką literą
01 listopada 2022 13:08 / 3 osobom podoba się ten post
i znowu się zaczyna "lachowanie" 
Onegdaj dorotee napisała coś o delacie...i czytam w odpowiedzi post Lacha ...  "Zrób fotosesjon koniecznie i przedstaw ten delat"...Znów uszczypliwe docinki. Czyż nie może być tak, że można jakieś dziwne literówki wpisać z winy komputera, co czasami każdemu się zdarzy i kiedy nie dokonujemy autokorekty wpisanego tekstu ? 
Bynajmniej ja, a może i wielu innych, od razu się zorientowało, że pisząc o delat, dorotee miała na myśli salat... ale  Lach znów musi zaczepiać i pouczać każdego. Tak obserwuję go od początku bycia jantarskym... Jeżeli jednak tym razem coś za bardzo przegnie, to od razu piszę do szefa forum. Kropka, koniec.
01 listopada 2022 13:43 / 4 osobom podoba się ten post
Aaaaale mi dobre wyszło :D
tofu w sosie z masła orzechowego :D
przepis dodam w odpowiednim dziale
01 listopada 2022 13:45 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

i znowu się zaczyna "lachowanie" :-(
Onegdaj dorotee napisała coś o delacie...i czytam w odpowiedzi post Lacha ...  "Zrób fotosesjon koniecznie i przedstaw ten delat"...Znów uszczypliwe docinki. Czyż nie może być tak, że można jakieś dziwne literówki wpisać z winy komputera, co czasami każdemu się zdarzy i kiedy nie dokonujemy autokorekty wpisanego tekstu ? 
Bynajmniej ja, a może i wielu innych, od razu się zorientowało, że pisząc o delat, dorotee miała na myśli salat... ale  Lach znów musi zaczepiać i pouczać każdego. Tak obserwuję go od początku bycia jantarskym... Jeżeli jednak tym razem coś za bardzo przegnie, to od razu piszę do szefa forum. Kropka, koniec.

Już w innych tematach część użytkowników (użytkowniczek) ignoruje jego wpisy, które są "nie na temat", ale po nim spływa to wszystko, jak po kaczce...
Szkoda, że nie zawsze stać go na trochę kultury i szacunku do innych użytkowników Forum
01 listopada 2022 13:52 / 5 osobom podoba się ten post
A w temacie dziś "niedzielny" obiadek: ziemniaczki tłuczone polane tłuszczykiem spod sznycelków indyczych smażonych w panierce, do tego kalafiorek polany masełkiem z bułeczką tartą, a na deser kompocik z ogrodowych jabłuszek
01 listopada 2022 14:43 / 4 osobom podoba się ten post
Malgi

Już w innych tematach część użytkowników (użytkowniczek) ignoruje jego wpisy, które są "nie na temat", ale po nim spływa to wszystko, jak po kaczce...:bezradny:
Szkoda, że nie zawsze stać go na trochę kultury i szacunku do innych użytkowników Forum:diabelek:

A to jednak znowu kolejne wcielenie Łacha czy jakoś tam .
01 listopada 2022 18:40 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

A w temacie dziś "niedzielny" obiadek: ziemniaczki tłuczone polane tłuszczykiem spod sznycelków indyczych smażonych w panierce, do tego kalafiorek polany masełkiem z bułeczką tartą, a na deser kompocik z ogrodowych jabłuszek:mniam:

Ja piernicze, a dlaczego takie małe porcyjki 
01 listopada 2022 18:44 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

A w temacie dziś "niedzielny" obiadek: ziemniaczki tłuczone polane tłuszczykiem spod sznycelków indyczych smażonych w panierce, do tego kalafiorek polany masełkiem z bułeczką tartą, a na deser kompocik z ogrodowych jabłuszek:mniam:

Bez pesteczek 
01 listopada 2022 20:01 / 1 osobie podoba się ten post
Szukając inspiracji na kolację, w międzyczasie zjadłam bagietkę z pesto z rukoli, które sama robiłam, krewety drauf i już jestem syta.
Za to przepis mzap wyprobuję jutro, muszę wracając kupić tofu i masło orzechowe, bo te jem na bieżąco. 
Jeszcze pytanie . Robił ktoś danie ze zboczniaków z makaronem? Nie widzi mi się za bardzo to połączenie, ale może  jest ok. Może ktoś ma wypróbowany przepis, bo  nie mam czasu na eksperymenty , w weekend też nie, bo idę w długą :)
01 listopada 2022 20:09 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Bez pesteczek :buziaki1:

Pesteczki zbieramy na naleweczkę pestkóweczkę 
01 listopada 2022 20:32 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Szukając inspiracji na kolację, w międzyczasie zjadłam bagietkę z pesto z rukoli, które sama robiłam, krewety drauf i już jestem syta.
Za to przepis mzap wyprobuję jutro, muszę wracając kupić tofu i masło orzechowe, bo te jem na bieżąco. 
Jeszcze pytanie . Robił ktoś danie ze zboczniaków z makaronem? Nie widzi mi się za bardzo to połączenie, ale może  jest ok. Może ktoś ma wypróbowany przepis, bo  nie mam czasu na eksperymenty , w weekend też nie, bo idę w długą :)

Boczniaki pojawiają się u mnie rzadko, ale się pojawiają. Nie znam wielu przepisów z nimi, korzystałam z dwóch zamieszczonych na blogu Jadłonomia Marty Dymek. Robiłam wegetariański bigos z boczniakami i boczniaki po tajsku. Do tych ostatnich konieczna jest świeża bazylia tajska dlatego robiłam je w Niemczech. Tam, w Szwajcarii pewnie też, o wiele łatwiej jest znaleźć ją w sklepach niż w Polsce, przynajmniej w moim mieście. 
01 listopada 2022 21:23 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Boczniaki pojawiają się u mnie rzadko, ale się pojawiają. Nie znam wielu przepisów z nimi, korzystałam z dwóch zamieszczonych na blogu Jadłonomia Marty Dymek. Robiłam wegetariański bigos z boczniakami i boczniaki po tajsku. Do tych ostatnich konieczna jest świeża bazylia tajska dlatego robiłam je w Niemczech. Tam, w Szwajcarii pewnie też, o wiele łatwiej jest znaleźć ją w sklepach niż w Polsce, przynajmniej w moim mieście. 

O jak sprawdziłaś to mi pasi :) Dzięki, zajrzę na ten blog i poszukam. Niekoniecznie musi byc przepis z makaronem. Po prostu wpadła mi w oko taka recepta podczas przeglądania netu . 
01 listopada 2022 21:34 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

O jak sprawdziłaś to mi pasi :) Dzięki, zajrzę na ten blog i poszukam. Niekoniecznie musi byc przepis z makaronem. Po prostu wpadła mi w oko taka recepta podczas przeglądania netu . 

Sprawdzilam. Bigos bardzo smaczny, boczniaki też, takie bardziej oryginalne czy wyszukane w smaku. Wnioskując z Twoich wpisów o jedzeniu, myślę że będą Tobie smakowały .
A jak już zajrzysz na bloga to poszukaj przepisu na krem z poczciwej bulwy selera. Pyszna zupa którą często gotuję jesienią i zimą . Jak dobrze pamiętam ,to jest w przepisie chyba mleko. Ja nie dodaję, jakoś mi nie pasuje do pozostałych składników. 
Na niektóre, moje ulubione smarowidła też korzystałam z przepisów Jadłonomi. Chyba wszystkie wypróbowałam, podobnie jak na pasztety warzywne 
01 listopada 2022 23:48 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

i znowu się zaczyna "lachowanie" :-(
Onegdaj dorotee napisała coś o delacie...i czytam w odpowiedzi post Lacha ...  "Zrób fotosesjon koniecznie i przedstaw ten delat"...Znów uszczypliwe docinki. Czyż nie może być tak, że można jakieś dziwne literówki wpisać z winy komputera, co czasami każdemu się zdarzy i kiedy nie dokonujemy autokorekty wpisanego tekstu ? 
Bynajmniej ja, a może i wielu innych, od razu się zorientowało, że pisząc o delat, dorotee miała na myśli salat... ale  Lach znów musi zaczepiać i pouczać każdego. Tak obserwuję go od początku bycia jantarskym... Jeżeli jednak tym razem coś za bardzo przegnie, to od razu piszę do szefa forum. Kropka, koniec.

Mówią, że cisza to najważniejsza i najtrudniejsza ze  sztuk.
Po co kogoś, kto nas irytuje, obserwować, po co w ogóle się nim zajmować. Cisza wokół  to chyba największa i najlepsza "kara " dla kogoś pokroju...Lacha. Na przykład ?
 
02 listopada 2022 07:55 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Szukając inspiracji na kolację, w międzyczasie zjadłam bagietkę z pesto z rukoli, które sama robiłam, krewety drauf i już jestem syta.
Za to przepis mzap wyprobuję jutro, muszę wracając kupić tofu i masło orzechowe, bo te jem na bieżąco. 
Jeszcze pytanie . Robił ktoś danie ze zboczniaków z makaronem? Nie widzi mi się za bardzo to połączenie, ale może  jest ok. Może ktoś ma wypróbowany przepis, bo  nie mam czasu na eksperymenty , w weekend też nie, bo idę w długą :)

Boczniak - to jedyny grzyb, który ma właściwości odżywcze porównywalne z wołowiną. I w sumie wszystkie przepisy w których występuje normalne mięso - można zastąpić boczniakiem. A do tego zbija cholesterol, ten niedobry. Ja najbardziej go lubię w formie flaczków na rosołku, kotletów panierowanych a'la schabowe, dodaję do kotletów mielonych i często używam zamiast mięsa w gulaszach, który możne podać również z makaronem. Pewnie smakowałby również w spagetti? Nie boi się połączenia z pomidorami, papryką itp.
Napisz co w końcu ugotowałaś?