Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

28 listopada 2022 13:34 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj tylko odgrzałam wczorajszą zupę i zapiekankę. Smakowały lepiej niż w niedzielę. Przegryzły się 
28 listopada 2022 14:38 / 5 osobom podoba się ten post
A co do naleśników, to żadne gotowe.. Sam smażę  Od lat mam też swoje proporcje. Pierwszy raz smażyłem je w wieku 13 lat, gdy rodzice byli razem w sanatorium, a ja zostałem z bratem. W tygodniu to jedliśmy obiady w szkole, w sobotę w barze blisko nas... Zawsze mielone. A w niedzielę robiłem ucztę... naleśniki-party. Taki byłem zdolniacha Taki mi się coś na wspominki wzięło ??
28 listopada 2022 14:47 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

A co do naleśników, to żadne gotowe.. Sam smażę :smiech3: Od lat mam też swoje proporcje. Pierwszy raz smażyłem je w wieku 13 lat, gdy rodzice byli razem w sanatorium, a ja zostałem z bratem. W tygodniu to jedliśmy obiady w szkole, w sobotę w barze blisko nas... Zawsze mielone. A w niedzielę robiłem ucztę... naleśniki-party. Taki byłem zdolniacha:zawstydzony::smiech3: Taki mi się coś na wspominki wzięło ??

Ja jako małolata smażyłam placki ziemniaczane   też byłam zdolna, ale do wszystkiego . Wspomnienia nie zbyt mile .Dostałam w  de..
 
 
28 listopada 2022 14:53 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

A co do naleśników, to żadne gotowe.. Sam smażę :smiech3: Od lat mam też swoje proporcje. Pierwszy raz smażyłem je w wieku 13 lat, gdy rodzice byli razem w sanatorium, a ja zostałem z bratem. W tygodniu to jedliśmy obiady w szkole, w sobotę w barze blisko nas... Zawsze mielone. A w niedzielę robiłem ucztę... naleśniki-party. Taki byłem zdolniacha:zawstydzony::smiech3: Taki mi się coś na wspominki wzięło ??

Też robiłam za młodu  bardzo młodu naleśniki i zawsze pierwszy był do wyrzucenia. Moja babcia zawsze mnie pocieszała i mówiła " że pierwszy naleśnik jest jak pierwszy mąż...zawsze do wypierd....". w moim przypadku się to sprawdziło genialne. 
28 listopada 2022 16:48 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Gulasz już pyrka,tylko z czym będzie  podany? Szpecle może...:gotowanie:

Bagietka
29 listopada 2022 13:28 / 2 osobom podoba się ten post
Ziemniaki, kalafior,fasolka z masłem i bułeczką, kiełbaski wegetariańskie, jogurt naturalny z dużym kleksem truskawkowego. Jak zawsze sok z jabłek i buraków. 
29 listopada 2022 15:15 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa z dyni ,  z wczoraj, Bienenstich Byłam na Benrath cię , zmarzłam nad Renem, pobiegał po parku płacowym, ma rozgrzewający na grzane wino ?
29 listopada 2022 16:52 / 3 osobom podoba się ten post
Ryż z gotowaną marchewką i fasolką. Klopsiki ugotowane. Wszystko wymieszane, takie moje risotto
29 listopada 2022 17:07 / 3 osobom podoba się ten post
Grochowa i naleśniki z czarnymi jagodami. 
29 listopada 2022 17:21 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Grochowa i naleśniki z czarnymi jagodami. 

Pyszności, ale po takim połączeniu rozsadziłoby mi brzuch 
29 listopada 2022 17:50 / 3 osobom podoba się ten post
mariakoc

Pyszności, ale po takim połączeniu rozsadziłoby mi brzuch :-)

Jakoś jestem w kupie 
30 listopada 2022 06:09 / 3 osobom podoba się ten post
Makaron w sosie carbonara z szynką. Sałata rzymska. 
30 listopada 2022 06:51 / 3 osobom podoba się ten post
Dla siebie i dla seniorki gulasz plus ziemniaki i jakąś surówka . Dziadek ma zupę ale czy zje?  bo wczoraj nie tknął nic. 
30 listopada 2022 08:28 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj nie gotuję,  idziemy na obiad do Giseli. 
Ma być jakiś auflauf z ziemniakami, cebulą, kiszoną kapustą i jabłkami. 
30 listopada 2022 09:00 / 3 osobom podoba się ten post
Kuszą mnie placki ziemniaczane