Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

02 grudnia 2022 12:51 / 2 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

No i znowu piątek dzisiaj mamy, ale na obiad kotlety jajeczne , a nie rybka ;) 

Dawno nie robiłam a bardzo lubię. Masz jakiś dobry przepis na to, żeby były puszyste i się nie rozwalały?
02 grudnia 2022 19:57 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Czy mroził ktoś z Was już ciasto naleśnikowe? :-) Bo ostatnio sporo mi tego zostało i zamroziłem... Ale nie wiem, jak po odmrożeniu będzie wyglądać. 

Ciasto ? nigdy nie mrozilsm ,przypuszczam , że z niego nic nie wyjdzie . Napisz jeśli będziesz smażył. Jestem ciekawa .
02 grudnia 2022 20:08 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Ciasto ? nigdy nie mrozilsm ,przypuszczam , że z niego nic nie wyjdzie . Napisz jeśli będziesz smażył. Jestem ciekawa .

Zdziwisz się, ale było dobre, tzn jak się rozmroziło. Też myślałem, że nie będzie się nadawać 
02 grudnia 2022 20:10 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Zdziwisz się, ale było dobre, tzn jak się rozmroziło. Też myślałem, że nie będzie się nadawać :-)

Napisze do Magdy Gessler 
03 grudnia 2022 12:30 / 3 osobom podoba się ten post
Wczoraj zapomniałem okularów do sklepu, a chciałem mielone kupić. Potem okazało się, że kupiłem... Hackepeter  Czyli metkę z cebulą. Ale jakoś wyszły mielone. Do tego ziemniaki puree z woreczka (dla odmiany), sos i ogórki. 
03 grudnia 2022 13:32 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa jarzynowa z falafelami, ryż z patelni z cukinią, jogurt,sok burak-jabłko 
03 grudnia 2022 14:03 / 2 osobom podoba się ten post
My z babka jajko sadzone, ziemniaki i kalafior z masłem. Dziadek zupa gulaszowa ale zjadł minimalnie więc pewnie i jutro i pojutrze będzie dojadal. Córka mu czasami gotuje i zamrażamy w bardzo małe porcje bo czasami jest tak że nie zje nic . 
03 grudnia 2022 14:07 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Wczoraj zapomniałem okularów do sklepu, a chciałem mielone kupić. Potem okazało się, że kupiłem... Hackepeter :smiech3: Czyli metkę z cebulą. Ale jakoś wyszły mielone. Do tego ziemniaki puree z woreczka (dla odmiany), sos i ogórki. 

Jak ja lubię czytać Twoje gotowanie .No teraz to się usmialam 
Już  wiem dlaczego Niemcy lubią polskie opiekunki a jeszcze bardziej opiekunów .
Te pomysły i ta kreatywność  
03 grudnia 2022 18:46 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Jak ja lubię czytać Twoje gotowanie .No teraz to się usmialam 
Już  wiem dlaczego Niemcy lubią polskie opiekunki a jeszcze bardziej opiekunów .
Te pomysły i ta kreatywność  :mniam:

Masz rację, ja też zawsze jestem ciekawa tego,co Luke gotuje 
Jego kreatywność czasami mnie powala, szczególnie jeśli chodzi o zestaw dodatków do obiadu. Sama nie wpadłabym na takie połączenia jak u Niego się zdarzają ?
03 grudnia 2022 19:13 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Masz rację, ja też zawsze jestem ciekawa tego,co Luke gotuje :-)
Jego kreatywność czasami mnie powala, szczególnie jeśli chodzi o zestaw dodatków do obiadu. Sama nie wpadłabym na takie połączenia jak u Niego się zdarzają ?

Oj tam, oj tam...główka jeszcze pracuje, z akcentem na JESZCZE, to coś tam wychodzi 
03 grudnia 2022 19:43 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Oj tam, oj tam...główka jeszcze pracuje, z akcentem na JESZCZE, to coś tam wychodzi :smiech3:
:super:

???
04 grudnia 2022 08:37 / 4 osobom podoba się ten post
Pomysły się wyczerpały
.Ja osobiście zjadłabym. babkę ziemniaczaną i byłby spokój
 Niestety........
 
 
 
 
04 grudnia 2022 09:31 / 4 osobom podoba się ten post
Powoli czas obiadu... Za 2 i pół godziny.
Ziemniaki w cząstkach ugotowane, potem do piekarnika. Filet z indyka wczoraj zamarynowany, dziś na patelnię. Sos śmietanowy z zielonym pieprzem (ale torebka z Winiar). Sałatka warzywna z papryką i ogórkiem kiszonym. To tak w skrócie. 
04 grudnia 2022 09:49 / 4 osobom podoba się ten post
Rosół z mięs trzech ,archewka i makaron domowy 
04 grudnia 2022 10:33 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Powoli czas obiadu... Za 2 i pół godziny.
Ziemniaki w cząstkach ugotowane, potem do piekarnika. Filet z indyka wczoraj zamarynowany, dziś na patelnię. Sos śmietanowy z zielonym pieprzem (ale torebka z Winiar). Sałatka warzywna z papryką i ogórkiem kiszonym. To tak w skrócie. 

Wow, Luke, to tak w skrócie?
To co tam masz jeszcze do rozwinięcia??. U mnie krótko, ziemniaczki (te małe) z piekarnika, sznycle (wege, ale te które mnie też smakują ?),sałata z dressingiem jogurtowym, jogurt straciatella na deser