Powitajki przy kawie 70

24 maja 2022 11:44 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry.Dzis do Zurychu się wybieram.
Wczoraj burza za burzą była.W nocy padało.Dlatego spalam jak zabita .
Pozdrawiam i miłego dnia 
24 maja 2022 12:40 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

Pewnie net jej uciekł?

Jak zdążyłam poznac Maludę, to go złapie. Prędzej czy później 
A ja mam mały kociołek. Ślub młodych już 11 czerwca, mało czasu zostało-toteż pomagam jak mogę ogarnac przygotowania . Zdążymy jeszcze z męzem uskutecznić planowany wyjazd do Sopotu. 
Tak, że tak. Lete dalej a Wam dobrego dnia życzę. 
24 maja 2022 12:42 / 3 osobom podoba się ten post
Anka1

Dzień dobry.Dzis do Zurychu się wybieram.:-)
Wczoraj burza za burzą była.W nocy padało.Dlatego spalam jak zabita .
Pozdrawiam i miłego dnia :-)

Tam taki wagonik jeżdzi Polybahnem zwany. Stacja niedaleko kolejowego dworca i jedzie pod górkę aż do uniwersytetu. Stamtąd masz widok na panoramę miasta, muzea i mniejsze ZOO całkiem niedaleczko :) 
24 maja 2022 12:44 / 2 osobom podoba się ten post
magmab

Co by nie było że w powitajkach - więc przywitam się - Dzień dobry ??.  Ale potrzebuje pomocy : jak brzmi po niemiecku powiedzenie " złej baletnicy przeszkadza nawet rąbek u spódnicy" no chyba, że mają inne powiedzenie o podobnym wybrzmieniu... 

Wenn der Reiter nichts taught, ist das Pferd schuld. 
I podkreśl, że ty jesteś Pflegerin, nie Pferd, żeby kozła ofiarnego nie zaczeli szukać. 
 
"Szpruchy" to często idiomy-warto je poznawać. 
24 maja 2022 13:57 / 3 osobom podoba się ten post
witam wszystkich we wtorek miłego popołudnia 
24 maja 2022 14:38 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Wenn der Reiter nichts taught, ist das Pferd schuld. 
I podkreśl, że ty jesteś Pflegerin, nie Pferd, żeby kozła ofiarnego nie zaczeli szukać. 
 
"Szpruchy" to często idiomy-warto je poznawać. 

? Spoko Tina.  Ja tylko chce przytrzeć nosa troche jednej Pani - co ma wysokie mniemanie o sobie a wszyskich innych ma za nic. Nasze powiedzenie "zlej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy" pasuje tu idealnie - określając jej prace
24 maja 2022 14:52 / 2 osobom podoba się ten post
magmab

? Spoko Tina.  Ja tylko chce przytrzeć nosa troche jednej Pani - co ma wysokie mniemanie o sobie a wszyskich innych ma za nic. Nasze powiedzenie "zlej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy" pasuje tu idealnie - określając jej prace

Ko-ko-koniecznie musisz? Są lepsze sposoby na poprawienie sobie samopoczucia. Może gdzie tam jaki przystojny Mniemniec się kręci :)
24 maja 2022 19:50 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Ko-ko-koniecznie musisz? :-)Są lepsze sposoby na poprawienie sobie samopoczucia. Może gdzie tam jaki przystojny Mniemniec się kręci :)

Z moim szczęściem wiecej sie nie pojawi "gwiazda".  A co do przystojnych ?‍♂️ pozostało mi tylko podziwianie ? 
24 maja 2022 20:40 / 3 osobom podoba się ten post
magmab

Z moim szczęściem wiecej sie nie pojawi "gwiazda".  A co do przystojnych ?‍♂️ pozostało mi tylko podziwianie ? 

"Życie jest małą sciemniarą, wróblicą , wygą.....plącze nam nogi i mówi idź "-jak to śpiewa jeden z bardzo utalentowanych polskich artystów.
Ale...Magmab -Gwiazdeczko , muszę bez ogłady napisać, że chyba po niemieckich bockwurstach masz taki nastrój. Znaczy niedługo będzie lepiej. Na pewno. Toż ty młoda dziewczyna jestes-zresztą my wszystkie :) 
24 maja 2022 21:02 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jak zdążyłam poznac Maludę, to go złapie. Prędzej czy później :-)
A ja mam mały kociołek. Ślub młodych już 11 czerwca, mało czasu zostało-toteż pomagam jak mogę ogarnac przygotowania . Zdążymy jeszcze z męzem uskutecznić planowany wyjazd do Sopotu. 
Tak, że tak. Lete dalej a Wam dobrego dnia życzę. 

Telefonu też nie odbiera, na SMS nie odpisuje, na FB też jej nie widziałam - zaczynam się martwić...
24 maja 2022 21:18 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Telefonu też nie odbiera, na SMS nie odpisuje, na FB też jej nie widziałam - zaczynam się martwić...:stres:

O cholerka...Może tylko smartka gdzieś zapodziała , może zgubiła? Teraz tak jest, że w dobie internetów, WA-nikt nie bierze nr stacjonarnego do kontaktu na sztelę . W firmie z której jechała pewnie mają- ale może sie odezwie. 
24 maja 2022 21:55 / 3 osobom podoba się ten post
Może jej ładowarka poszła ,ja od kiedy mi tak się stało pakuje do kofra drugą .
25 maja 2022 00:01 / 2 osobom podoba się ten post
Kurczę podejrzana sytuacja mam nadzieję że wszystko z nią ok
25 maja 2022 04:39 / 4 osobom podoba się ten post
Wszystko ze mną okMusialam czekać na ładowarkę od nratowej seniorki
Piję kawę i rozmyślamA tak to miłej środy Opiekunowo
 
25 maja 2022 06:44 / 3 osobom podoba się ten post
Maluda

Wszystko ze mną okMusialam czekać na ładowarkę od nratowej seniorki
Piję kawę i rozmyślamA tak to miłej środy Opiekunowo:radosc1:
 

Ale odpisać to już nie łaska?
 
A w temacie - witam środowo w środku tygodnia