Powitajki przy kawie 70

12 lipca 2022 08:05 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry ?Nawet wyspani?
12 lipca 2022 10:38 / 4 osobom podoba się ten post
Siemka dziewczyny i chłopaki 
12 lipca 2022 10:41 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Gonitwę to oznacza i obstawianie ?

Gonitwa trwa, galopuje nawet 
Gdyby nie to,że już potwierdziłam potwierdziłam swój powrót 25 sierpnia, i podopiecznej, i rodzinie i firmie, to może pogalopowałabym za Frankiem, zawsze to menliś a nie neutral 
Fakt, ślubu tutaj z nikim nie brałam a i rozwód poszedłby migiem, bez orzekania o winie, ale w tym roku chcę jeszcze tutaj wrócić. I to będzie mój ostatni wyjazd w 2022.
12 lipca 2022 10:52 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Gonitwa trwa, galopuje nawet :-)
Gdyby nie to,że już potwierdziłam potwierdziłam swój powrót 25 sierpnia, i podopiecznej, i rodzinie i firmie, to może pogalopowałabym za Frankiem, zawsze to menliś a nie neutral :lol1:
Fakt, ślubu tutaj z nikim nie brałam a i rozwód poszedłby migiem, bez orzekania o winie, ale w tym roku chcę jeszcze tutaj wrócić. I to będzie mój ostatni wyjazd w 2022.

Obecny trend nie utrzyma się na zbyt długo. EBC bedzie musiał w koncu coś zrobic , no i jak sytuacja obecna z powodu wojny się jako tako ustabilizuje, to wróci do wartosci okolo 4 złotych z małym haczykiem. 
Teraz to jest reakcja Szwajcarii na inflację u nich. Wprawdzie niewielką, ale juz coś działają. 
12 lipca 2022 10:59 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry  kochani! Spałam  jak zabita ,do 10.15....no szok!.przecież  ja ranny ptaszek Dzisiaj  cd.wolne do kolacji. Wychodzę  nad rzekę.Pa,miłego dnia życzę 
12 lipca 2022 11:35 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Dzień dobry ?Nawet wyspani?

A jacy opaleni 
12 lipca 2022 12:53 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

A jacy opaleni :lol1:

I na dodatek aromatyczni i smaczni??
12 lipca 2022 16:23 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Mnie cieszy to, że franio podskoczył, co wykorzystałam. Pasuje, bo akurat upgradujemy fotowoltaike do 10 tki. Szóstka przy zaadoptowanym piętrze na strychu by ledwo dychała . Z nią i my razem, bo ceny prądu już mają zostać uwolnione na jesieni. Gadał tak spec z enei to chyba wiedział co mówi. Ale dziwi mnie to że na to że SNB podniósł stopy procentowe jeszcze EBC nie zareagował . A w sumie już powinien. 
Witam po weekendzie. W sobotę grupą pojechalismy na łazęgowanie górskie i kręciliśmy się po stokach koło Alpnach. Krówka nam się dała sfotografować, ale chyba na kocyku opalała się w opakowaniu, bo na buziuni tylko ciemniejsza. Pewnie ją tylko wystawiała do słonca. Ponadto ukazała nam się  szarotka alpejska .Za tydzien przy dobrej pogodzie planujemy odwiedzić Glarus.
Wczorajsza "impreza" z jednej z badenskich restauracji była całkiem całkiem. Pojadło się , pogadało , choć towarzystwo sporo starsze ode mnie. Najmłodsi panowie w wieku playoff, czyli tak pod 60 tkę mniej więcej. Ale to nic, grunt, że dziadek zadowolony, a wożenie go i bywanie to częśc moich obowiązków :)
Spokojnego wieczoru :) 

Czyli dokładasz? Super .Ja zrobilam na wyrost  i  zostawało  co miesiąc  ok.1000kw.Zmienilam kuchni  z gazowej na prąd/indukcję/ dokupiłam kilka  rzeczy i jest ok.Place co drugi  miesiąc  30 zł.
12 lipca 2022 17:18 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

Czyli dokładasz? Super .Ja zrobilam na wyrost  i  zostawało  co miesiąc  ok.1000kw.Zmienilam kuchni  z gazowej na prąd/indukcję/ dokupiłam kilka  rzeczy i jest ok.Place co drugi  miesiąc  30 zł.:-):super:

Nam doradca z enei odradził robienie na wyrost od razu pod przyszłe piętro. Z tej prostej przyczyny, że nadwyżki przy systemie otwartym są oddawane do sieci a z powrotem się je odbiera po około 70 -80 % ceny . I tak te nadwyżki w miesiącach letnich były, bo u nas budynek jest optymalnie nasłoneczniony i bez zacienień, tak, że aby obsłuzyc   ogrzewanie elektryczne  w zimie były jak znalazł , choć przy magazynie energii byłyby większe. Teraz moi  konczą to co mysleli w zeszłym roku, że zrobią w jednym sezonie -no i trzeba teraz na bieząco dołożyc. Plus magazyn energii do tego. Będziemy niezależni od sieci całkowicie i nadwyzki wykorzystamy w takiej ilości w jakiej je zmagazynujemy. 
Ale mogę już stwoerdzic, że i wygoda i oszczędność ogromna. 
12 lipca 2022 17:41 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Nam doradca z enei odradził robienie na wyrost od razu pod przyszłe piętro. Z tej prostej przyczyny, że nadwyżki przy systemie otwartym są oddawane do sieci a z powrotem się je odbiera po około 70 -80 % ceny . I tak te nadwyżki w miesiącach letnich były, bo u nas budynek jest optymalnie nasłoneczniony i bez zacienień, tak, że aby obsłuzyc   ogrzewanie elektryczne  w zimie były jak znalazł , choć przy magazynie energii byłyby większe. Teraz moi  konczą to co mysleli w zeszłym roku, że zrobią w jednym sezonie -no i trzeba teraz na bieząco dołożyc. Plus magazyn energii do tego. Będziemy niezależni od sieci całkowicie i nadwyzki wykorzystamy w takiej ilości w jakiej je zmagazynujemy. 
Ale mogę już stwoerdzic, że i wygoda i oszczędność ogromna. 

Tak,zgadza się. Ja im oddawałam  przez dwa lata i  starczy
12 lipca 2022 17:49 / 1 osobie podoba się ten post
Damessa

Tak,zgadza się. Ja im oddawałam  przez dwa lata i  starczy:-)

Acha :) To rozumiem , że tez masz grid-off z magazynem. To mam pytanie o pojemność i jak wam się to w praktyce sprawuje?
U mnie dobierają wielkość, robią audyt. 
12 lipca 2022 17:56 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Acha :) To rozumiem , że tez masz grid-off z magazynem. To mam pytanie o pojemność i jak wam się to w praktyce sprawuje?
U mnie dobierają wielkość, robią audyt. 

Tina  nie odpowiem bo nie wiemMen wszystko ogarnia Ma jakąś  aplikację  w telefonie...Ostatnio  tylko rzucił  hasło ,że musimy dokupić  sprzętu  bo tak trzebaA rachunki to jak już  pisałam  30 zł.co drugi miesiąc/ przesył/.A i 5 tys. dofinansowania dostaliśmy Jeszcze  momencik A inwestycja się  zwróci.
12 lipca 2022 19:19 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Mnie cieszy to, że franio podskoczył, co wykorzystałam. Pasuje, bo akurat upgradujemy fotowoltaike do 10 tki. Szóstka przy zaadoptowanym piętrze na strychu by ledwo dychała . Z nią i my razem, bo ceny prądu już mają zostać uwolnione na jesieni. Gadał tak spec z enei to chyba wiedział co mówi. Ale dziwi mnie to że na to że SNB podniósł stopy procentowe jeszcze EBC nie zareagował . A w sumie już powinien. 
Witam po weekendzie. W sobotę grupą pojechalismy na łazęgowanie górskie i kręciliśmy się po stokach koło Alpnach. Krówka nam się dała sfotografować, ale chyba na kocyku opalała się w opakowaniu, bo na buziuni tylko ciemniejsza. Pewnie ją tylko wystawiała do słonca. Ponadto ukazała nam się  szarotka alpejska .Za tydzien przy dobrej pogodzie planujemy odwiedzić Glarus.
Wczorajsza "impreza" z jednej z badenskich restauracji była całkiem całkiem. Pojadło się , pogadało , choć towarzystwo sporo starsze ode mnie. Najmłodsi panowie w wieku playoff, czyli tak pod 60 tkę mniej więcej. Ale to nic, grunt, że dziadek zadowolony, a wożenie go i bywanie to częśc moich obowiązków :)
Spokojnego wieczoru :) 

My zainwestowaliśmy w fotowoltaike w zeszlym roku we wrześniu. Doplata przyszła dopiero w zeszłym miesiącu ,trochę na nią czekaliśmy ale jest.Koszt za energię są teraz minimalne.Jeszcze jakąś pompę ciepła czycus i będzie tanio i ekologicznie 
A Franio mnie baaaaaardzo cieszy.
12 lipca 2022 19:25 / 6 osobom podoba się ten post
Witam się z Wami.
Nie bardzo miałam czas z Wami pisać bo musiałam obmyslec strategie działania.Wiadomo nowa rodzina do opieki 2 osoby i córka która instruuje du muss
Od piątku j wreszcie zrozumieli że ja pracuję tylko  i wyłącznie 7 godzin dziennie.
Myślałam że wcześniej to zrozumieją ale dopiero w piątek zatrybili ,myślę że po dokładnym przeczytaniu umowy.Teraz jest ok i tak jak ma być, czyli ich systemem ale po mojemu.
Pozdrawiam ?
12 lipca 2022 20:04 / 1 osobie podoba się ten post
Anka1

My zainwestowaliśmy w fotowoltaike w zeszlym roku we wrześniu. Doplata przyszła dopiero w zeszłym miesiącu ,trochę na nią czekaliśmy ale jest.Koszt za energię są teraz minimalne.Jeszcze jakąś pompę ciepła czycus:chaplin: i będzie tanio i ekologicznie 
A Franio mnie baaaaaardzo cieszy.:-)