Powitajki przy kawie 72

14 stycznia 2023 11:02 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo ? zarz wybywam do miasta ?
14 stycznia 2023 11:15 / 8 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w sobotnie przedpołudnie 
I już mamy połowę stycznia, jak ten czas pędzi,  tylko miesiąc wolnego mi zostało. Podziwiam wszystkich, którzy wpadają na króciutko do domu i dalej do pracy. Rozumiem że czasami muß i nie ma innego wyjścia, cieszę się że ja tego musu nie mam. Ostatnie dwa dni byłam trochę zabiegana a wieczory spędzałam razem z siostrą ,która zatrzymała się u mnie na kilka dni. 
Pisałam o tym że robiłam sobie badania. Byłam u mojej  lekarki i powiedziała mi, że nic, tylko cieszyć się wynikami badań, dbać o siebie i przyjmować lek na cholesterol. Przy okazji skorzystałam z programu dotyczącego oceny ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Poważono mnie, pomierzono,pobadano i wyszło, że ryzyko wynosi u mnie 18%. 
Już sam wiek wrzuca mnie do grupy ryzyka a palenie dodatkowo je podwyższa. Zapytałam o ile ryzyko by się obniżyło, gdybym nie paliła. Byłoby niższe o 2%,no ludzie, tylko tyle? Wiem co pomyślicie sobie o mnie,ale jeszcze trochę popalę bo ...lubię 
Wczoraj poszłam odebrać wynik cytologii mojej koleżanki bo gabinet po sąsiedzku w moim bloku. Przy okazji odebrałam swoją, okazało się że mija rok,kiedy ostatnio badałam się u Frauenarzta i pan doktor, tak z marszu, zaprosił mnie na fotel. Z zaskoczenia nie zdążyłam się nawet zdenerwować. Badanie "normalne ", usg wewnętrzne wiecie czego,usg piersi ,cytologia i to wszystko na NFZ ! Wszystko w porządku, na wynik cytologii, wiadomo, trzeba poczekać. Tak więc spokojna bo zdrowa zaczynam weekend, będzie dobry. Wam wszystkim też  życzę dużo zdrowia i dobrego dnia 
 
14 stycznia 2023 11:38 / 5 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzień dobry w sobotnie przedpołudnie :-)
I już mamy połowę stycznia, jak ten czas pędzi,  tylko miesiąc wolnego mi zostało. Podziwiam wszystkich, którzy wpadają na króciutko do domu i dalej do pracy. Rozumiem że czasami muß i nie ma innego wyjścia, cieszę się że ja tego musu nie mam. Ostatnie dwa dni byłam trochę zabiegana a wieczory spędzałam razem z siostrą ,która zatrzymała się u mnie na kilka dni. 
Pisałam o tym że robiłam sobie badania. Byłam u mojej  lekarki i powiedziała mi, że nic, tylko cieszyć się wynikami badań, dbać o siebie i przyjmować lek na cholesterol. Przy okazji skorzystałam z programu dotyczącego oceny ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Poważono mnie, pomierzono,pobadano i wyszło, że ryzyko wynosi u mnie 18%. 
Już sam wiek wrzuca mnie do grupy ryzyka a palenie dodatkowo je podwyższa. Zapytałam o ile ryzyko by się obniżyło, gdybym nie paliła. Byłoby niższe o 2%,no ludzie, tylko tyle? Wiem co pomyślicie sobie o mnie,ale jeszcze trochę popalę bo ...lubię  :lol1:
Wczoraj poszłam odebrać wynik cytologii mojej koleżanki bo gabinet po sąsiedzku w moim bloku. Przy okazji odebrałam swoją, okazało się że mija rok,kiedy ostatnio badałam się u Frauenarzta i pan doktor, tak z marszu, zaprosił mnie na fotel. Z zaskoczenia nie zdążyłam się nawet zdenerwować. Badanie "normalne ", usg wewnętrzne wiecie czego,usg piersi ,cytologia i to wszystko na NFZ ! Wszystko w porządku, na wynik cytologii, wiadomo, trzeba poczekać. Tak więc spokojna bo zdrowa zaczynam weekend, będzie dobry. Wam wszystkim też  życzę dużo zdrowia i dobrego dnia :angel3:
 

Badać się rzecz oczywista. Cytologię robiłam w październiku. Teraz odebrałam wynik. Wszystko ok . Moja pani ginekolog mówi że jakby nie blizna po CC to jak dziewica . ??? ??? Zawsze mam problem z badaniem piersi bo mam duże ( F - mam co nosić ??? ) i tam też wszystko ok. Moje kochanie ❤️ skutecznie i przy każdej okazji mi wybada. ???
14 stycznia 2023 12:49 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry  towarzyszki i towarzysze (?) jak się czujecie ? Pogoda u nas super- hiper ,moje pranie suche w około 1 h .Trochę wieje, spokojnie nawet dla stojącej suszarki .Trzymajcie się dzielnie 
14 stycznia 2023 22:34 / 6 osobom podoba się ten post
Dobry wieczór. Dzis jestem opóżnionia, bo zignorowałam budzik, ale w koncu znalazłam własciwy guzik, aby go nacisnąć. W sumie też dobrej nocy juz pozyczę, bo zmęczona jestem. Wprawdzie nie muszę uładzać poniemieckich gratów, ale roboczy tydzien robi swoje i leżę już. Dobra strona tego to ta, że nie muszę sie ograniczać jedzeniowo w obawie, ze czeka mnie inwestycja w nowe ubrania. Tak, że dziś pół tabliczki czekolady pomaranczowo marcepanowej zjedzone i to bez wyrzutów sumienia. Od razu w sposób naturalny uzupełniłam magnez :) Oby mi to zmęczenie przeszło, bo jak mój przyjedzie, to nie będę figlować jak Dusia, tylko uderzę w kimono i będzie po zawodach :) Spokojnej pracy zyczę, mam nadzieję, że Konwalia się juz zaaklimatyzowała, tak jak Damessa, której zazdraszczam Berna, bo mam sentyment do tego miasta. Miłego wieczoru jeszcze, a ja idę już lulu. Pewnie jak teraz zasnę , to obudzę się okolo 6 rano. Nie dam rady już w dzien wolny wylegiwać się do południa jak za młodu. To se ne wrati, chocbym sie posisiała :) Czymta się zdrowo i wesoło . 
15 stycznia 2023 05:44 / 8 osobom podoba się ten post
Witam niedzielnie
Dwa tygodnie nowego roku minęły niewiem kiedy?
Wczoraj zaczęłam robić na drutach czapkę (na szczęście zabrałam profilaktycznie wełnę i druty), bo okazało się, że czapki zapomniałam zapakować a po niedzieli ma się tutaj trochę ochłodzić
No i moja seniorka też chciała jakieś robótki ręczne wykonywać
Dziś ma przyjść córka na kawę to zapytam jej czy może coś dla mamy zaproponować?
Miłej, spokojnej niedzieli i nie przemęczajcie się
15 stycznia 2023 06:21 / 8 osobom podoba się ten post
Piszę doberek niedzielnie,ale nie wiem czy post mi nie wetnie.Kiepsko spałam, głupoty mi się śniły, nawet Piotr podwyzszył mi wczoraj ciśnienie.Ech, może druga połowa miesiąca będzie lepsza?A swoją drogą,czas tak szybko zapindala, że człowiek nie zdąży do własnego wieku się przyzwyczaić.Smacznej kawy lub herbaty,co kto woli☕
15 stycznia 2023 06:37 / 8 osobom podoba się ten post
Witam.  Też kiepsko spałam migrena kobiecych dni mnie męczy. ??? 
Maluda Ty się nie denerwuj a tym bardziej Piotr nie powinien po ostatnich rewelacjach zdrowotnych. 
Spokojnego dnia kochani i aby do przodu. 
15 stycznia 2023 06:49 / 7 osobom podoba się ten post
Witam  w niedzielę ! Mój  wolny dzień. Pozdrawiam i życzę spokojnego dnia.
15 stycznia 2023 07:25 / 6 osobom podoba się ten post
Dybry :) I jak tu się nie uśmiechnąć, jak Damessa takiego pączusia wstawiła , slicznie puchatego i bez ani jednej zmarszczki:) Zupełnie jak mój moja pensja, która sobie przytyła, z czego nie ukrywam zadowolona jestem. Będę żyć, do siódmej spałam cięgiem, bez pobudek nocnych i odwiedzania przybytku za potrzebą :) Znaczy jest ok. W dwa dni wolne w tygodniu zdążę wypocząć a i codziennie po pracy nic mnie nie obchodzi. Ponarzekać sobie lubię bo to nigdy zbyt dobrze nie jest, a wymagania się ma :) , ale już konczę i z kawusią  milusiego dnia zyczę :) 
15 stycznia 2023 09:16 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry witam i pozdrawiam serdecznie życząc cudnej niedzieli 
15 stycznia 2023 13:21 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry wszystkim!
W jg leje deszcz, ciemno, więc zostajemy w chacie z chłopem, zamówimy sobie coś dobrego na obiadek (burgery pewnie) a potem Disney Plus :) wkurza mnie ten Netflix i chyba z niego zrezygnuję
Mnie dopadło zapalenie pęcherza i roztrój żołądka w pakiecie, dwie dniówki w pracy poszły...... :/ 
Od jutra nowy tydzień i do roboty ! Mój jeszcze szuka, niestety zatrudnianie legalne Gruzinów to nie taka prosta sprawa niestety, ale nie poddajemy się.
Mimo strasznej pogody wszystkiego dobrego dla Was! 
15 stycznia 2023 13:31 / 7 osobom podoba się ten post
Niedzielne dzień dobry 
Pada deszcz a w domku przytulnie i wychodzić się nie chce. Dzisiaj chyba zostanę w domowych pieleszach,taki dzień dobroci  tylko dla siebie. W końcu znajdę czas na zaległe telefony, takie co to często się myśli a,zadzwonię jutro i te jutra uciekają szybciej niż byśmy chcieli. 
Przyjemnej niedzieli Wam życzę 
15 stycznia 2023 20:36 / 6 osobom podoba się ten post
Dobry wieczór Opiekunkowo  net mi wisie
 
16 stycznia 2023 04:58 / 4 osobom podoba się ten post
No i po połowie miesiąca.Rany, jak ten czas leci! Kawa już zaparzona,a przebudził mnie taki przejmujący sen... Muszę potem udać się na konsultację do naszej opiekunkowej wróżki,Malgi?.Wszystkim życzę bezstresowego dnia i oczywiście smacznej kawy z rana lub herbaty.