Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

10 lutego 2023 11:54 / 4 osobom podoba się ten post
Barszcz czerwony z krokietami o różnym nadzieniu 
10 lutego 2023 12:40 / 5 osobom podoba się ten post

 
Tak wyglądał mój obiad. 
 
Ostatni raz pomarudzę, obiecuję. Haha. Dziś przyjechał transport z eisMANN i następne dziesięć mrożonek, zupy, makarony i itd. Gdy to pakowałem do zamrażarki w piwnicy, doliczyłem się  30 torebek z różnymi rzeczami. Jeszcze nie otwieranymi. Po co zamawia, chyba jednak demencja się kłania. Albo na wojnę się szykują, nie wiem. 
10 lutego 2023 13:20 / 4 osobom podoba się ten post
Luke


 
Tak wyglądał mój obiad. 
 
Ostatni raz pomarudzę, obiecuję. Haha. Dziś przyjechał transport z eisMANN i następne dziesięć mrożonek, zupy, makarony i itd. Gdy to pakowałem do zamrażarki w piwnicy, doliczyłem się  30 torebek z różnymi rzeczami. Jeszcze nie otwieranymi. Po co zamawia, chyba jednak demencja się kłania. Albo na wojnę się szykują, nie wiem. 

Nie ma to nic wspólnego z demencja .Tak mają wszyscy ci , którzy są szczęśliwymi posiadaczami zamrażarek . Lubią zapasy .Albo lubią jak podjeżdża  ten dostawca pod dom . Gotuj i nie myśl po co jest tyle tego .
10 lutego 2023 14:25 / 5 osobom podoba się ten post
Jest dokładnie tak,jak napisała Mleczko. Moja pierwsza podopieczna ,całkowicie sprawna umysłowo, miała ogromną zamrażarkę, wielkości szafy dwudrzwiowej . Kiedy  zaczęłam pracę, zamrażarka była pelna. Co dwa tygodnie babcia zamawiała coś nowego z bofrost. Wszystko. Mięso, ryby,zapiekanki, warzywa, owoce, lody i ciasta. Sama nie wiedziałam co mamy, o babci nie wspominając . Zrobiłam inwentaryzację, wszystko spisałam łącznie z datami przydatności. Jakaż pedepcia była zdziwiona, że tyle tego wszystkiego. Udało mi się namówić ją do rezygnacji z zamawiania zup a w lecie warzyw i owoców.  Za każdym razem po wyjęciu czegoś, wykreślałam z listy. Muszę przyznać, że to duże ułatwienie, oszczędność pracy i czasu. Niedziela była wolna od bofrosta ?. Całkowicie nie zrezygnowała z zamówień, bo "pan dowożący  się obrazi "?. Korzystaj Luke z zapasów, zaskocz kreatywnością w przygotowaniu dodatków i ładnym podaniu posiłków. Nawet jak podopieczni  nie docenią, to sam będziesz miał satysfakcję i lepszy apetyt ?
10 lutego 2023 16:20 / 4 osobom podoba się ten post
Oczyściłem pieczarki , przygotowałam mięsko z indyka . papryke , cebulkę , czosnek ,pomidorki koktajlowe , ze dwie narchewki i zrobię misz- masz do ryżu . 
10 lutego 2023 16:31 / 3 osobom podoba się ten post
Gusiu robiłaś ta potrawę z groszkiem zielonym ,? ( mrożonym )
10 lutego 2023 16:45 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko

Gusiu robiłaś ta potrawę z groszkiem zielonym ,? ( mrożonym )

Nie, nie robiłam jeszcze. Kupiłam, miałam zamiar zrobić ale jakoś mi się odechciało dla siebie tylko. Z kupionego  mrożonego groszku zrobiłam sobie zupę krem.z dodatkiem soku i skórki z cytryny,czosnkiem,cebulką, lubczykiem i trochę serka mascarpone dodałam, bo miałam resztę w lodówce. Wyszła pychotka .
A dzisiaj były u mnie śledzie w śmietanie. Już miałam je zjeść z chlebem, ale pogoniłam lenia precz i ugotowałam ziemniaki ?.
10 lutego 2023 17:31 / 6 osobom podoba się ten post
Dziś stołówka zaserwowała w swym menu również bliny z pstrągiem i kwaśną śmietaną . Przepyszne 
11 lutego 2023 07:53 / 5 osobom podoba się ten post
Tak Gusiu, korzystam z zapasów. 
Dziś Cordon bleu, do tego Spitzkohl i ziemniaki.
Jutro z kolei świeże mielone 1 i kotlety. W poniedziałek chcę usmazyć naleśniki. A potem znów mrożonki.
Przypomniałem sobie, że tak jak Gusia, kiedyś zinwentaryzowałem zapasy.
11 lutego 2023 08:02 / 5 osobom podoba się ten post
Zupa z soczewicy czerwonej. Małe naleśniki twarożkiem , cukrem i cynamonem 
11 lutego 2023 08:23 / 6 osobom podoba się ten post
Zupa gulaszowa z Cnocchi
11 lutego 2023 08:49 / 6 osobom podoba się ten post
Wiedziałam , ze widziałam :) gdzieś tu gulaszową . To ja teraz Kalemu zabrać krowę i też ugotuję :) Może nie dziś, ale jak już będzie mąż, a dziś może omlet z warzywami i mielonym? Chyba tak zrobię :) 
11 lutego 2023 09:22 / 5 osobom podoba się ten post
popełniłam pyszne ciacha z mąki kokosowej, keto i bez gluta :)
http://megs-88.blogspot.com/2023/02/bezglutenowe-i-ketogeniczne-ciastka.html
 
a na obiad będzie sałatka z kaszy jaglanej
11 lutego 2023 10:11 / 6 osobom podoba się ten post
Mam ochotę na łazanki z kapustą kiszoną plus boczek w kostkę ale trochę roboty to może jutro jak będę żywsza 
Dziś może makaron z pesto lub krem z warzyw z groszkiem ptysiowym. 
 
Później też chlebek sobie upiekę. 
11 lutego 2023 12:06 / 4 osobom podoba się ten post
mzap88

popełniłam pyszne ciacha z mąki kokosowej, keto i bez gluta :)
http://megs-88.blogspot.com/2023/02/bezglutenowe-i-ketogeniczne-ciastka.html
 
a na obiad będzie sałatka z kaszy jaglanej

Lubię keto i bez gluta, albo jak najmniej gluta. Tak też wlazłam co Ciebie w dzial bezglutowy i znalazłam bardzo ciekawy i pewnie smaczny przepis na bataty z ciecierzycą, szpinakiem i kozim serem.