Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

11 lutego 2023 12:43 / 6 osobom podoba się ten post
tina 100%

Wiedziałam , ze widziałam :) gdzieś tu gulaszową . To ja teraz Kalemu zabrać krowę i też ugotuję :) Może nie dziś, ale jak już będzie mąż, a dziś może omlet z warzywami i mielonym? Chyba tak zrobię :) 

Wyśmienita wyszła ! Z świeżą  natką  pietruszki i kolędrą
11 lutego 2023 13:37 / 5 osobom podoba się ten post
Damessa

Zupa gulaszowa z Cnocchi:gotowanie:

Takiej nie jadłam .Często zima gotuje na ostro na rozgrzewkę .Tylko bez klusek .
 
Jeszcze  solankę lubię zima .Chyba bardziej niż gulaszową 
13 lutego 2023 10:43 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Mojego też ?
I chyba dziecinieje, bo znów bardzo lubię :lol1:

To danie po prostu jest dobre i szybkie dlatego tak samkuje :) 
13 lutego 2023 13:12 / 3 osobom podoba się ten post
Planowałem dziś naleśniki, ale... Zostało mi trochę mielonego, więc coś podobnego do spaghetti zrobiłem
Spaghetti, ale ze szpeclami i mięsem z sosem w oparciu tylko o keczup. Zamiast żółtego sera w kawałku (bo nie ma go tutaj), dałem Ziegenkäse.
Muszę zapisać na listę na piątek Tomatenmark i choćby Arrabiatę. 
Od piątki Peter nie je obiadu, bo nie jest nawet i o 13 głodny. Za to o 15 Ute daje mu chleb z masłem. Tak do czwartku wszystko jadł, a potem blokada. Ech, dziwaki obydwoje. Ona to ona, ale on... 
Słowem, obiad tylko dla mnie. 
 
 
13 lutego 2023 13:32 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Planowałem dziś naleśniki, ale... Zostało mi trochę mielonego, więc coś podobnego do spaghetti zrobiłem:smiech3:
Spaghetti, ale ze szpeclami i mięsem z sosem w oparciu tylko o keczup. Zamiast żółtego sera w kawałku (bo nie ma go tutaj), dałem Ziegenkäse.
Muszę zapisać na listę na piątek Tomatenmark i choćby Arrabiatę. 
Od piątki Peter nie je obiadu, bo nie jest nawet i o 13 głodny. Za to o 15 Ute daje mu chleb z masłem. Tak do czwartku wszystko jadł, a potem blokada. Ech, dziwaki obydwoje. Ona to ona, ale on... 
Słowem, obiad tylko dla mnie. 
 
 

Gotuj zupy i zamrażają i wtedy będziesz mieć czyste sumienie , że coś tam jest do odgrzania. Tu gdzie byłam było.podibnie tragedia i porażka z obiadami. 
13 lutego 2023 13:41 / 4 osobom podoba się ten post
Ale się rozkręciłem :
Dwa udka zaprawione czekają na swój gorący  czas .Ziemniaki obrane , buraczki zrobię 
 
Wnuczka ma pierogi ruskie z okrasa  .
Pierogi z kapustą i grzybami + barszcz czerwony w pogotowiu .
 
Gotuje, jak jestem w domu wszystkim., co gorsze każdy wraca o innej porze .
Wspólny obiad tylko w sobotę i niedzielę .Wtedy ja leżę  i czekam 
13 lutego 2023 14:38 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Gotuj zupy i zamrażają i wtedy będziesz mieć czyste sumienie , że coś tam jest do odgrzania. Tu gdzie byłam było.podibnie tragedia i porażka z obiadami. 

Dusiu, jak dla siebie zrobię, to na dwa, dwie porcje zupy i zamrożę na zaś. Pisałem kiedyś, że bardzo lubię zupy, to częściej będę je jadł. Czasem będę też  wyjadał mięsko z zamrażarki. No i właśnie... Po co w takim razie Ute tyle kupuje, jak tego nie jedzą? A opiekun W. tego też nie przeje. Chyba, że jakiś inny opiekun X. z typu głodomorków opróżniłby zamrażarkę ? 
13 lutego 2023 16:32 / 4 osobom podoba się ten post
Tak na szybko  rosół u naleśniki  z malinami 
14 lutego 2023 10:55 / 5 osobom podoba się ten post
Pierogi z mięsem/nasze/ + barszcz czerwony/dla mnie/
14 lutego 2023 10:59 / 6 osobom podoba się ten post
Rosół z domowym makaronem i udka ,które miały być wczoraj .Zapchali się pierogami i nic więcej nie robiłam .
 
Mam już pomysł na jutro ,to noc będzie spokojnaa nie będę myślała co ugotować 
 
A dzisiaj mam nockę 
14 lutego 2023 14:11 / 5 osobom podoba się ten post
U mnie zupa pomidorowa, kotlety z piersi i surówka z kiszonej kapusty i marchewki
14 lutego 2023 14:18 / 4 osobom podoba się ten post
Dziś krupnik na dwa dni. Pit nie jadł. A ja chętnie zjadłem i jutro zjem. Miałem jedną wędzoną kostkę z kraju, na niej zrobiłem. Tylko, że z kaszą gryczaną, bo jęczmiennej nie miałem. 
14 lutego 2023 14:55 / 4 osobom podoba się ten post
Gulasz z indyka z ziemniaczkami i brokułem
14 lutego 2023 15:57 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś schabowy , ziemniaczki i buraczki ze słoika. Jutro z reszty buraczków barszcz czerwony z jajkiem i kiełbasą na 2 dni.  Nie chcę tutaj robić duzych zakupów bo lodówka jest wyłączona a teraz wszystko trzymam w ganku. Zakręcony kaloryfer tam  jest około 3 stopni więc lodówka nie potrzebna. 
14 lutego 2023 19:09 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj chłop "gotował" :)
Pizza i pyszny drink, a potem ciacho :D
 
Pasibrzuch najedzony po sam korek :)