Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

16 lutego 2023 13:01 / 4 osobom podoba się ten post
W kawałkach była kiełbasa, a nie jarmuż. Tak kropka mi wskoczyła, haha. 
16 lutego 2023 13:04 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Z tymi dużymi garnkami to fakt .Sama tak gotowałam .Jak dzieciaki poszły na swoje to nie popuscilam dalej gotowałam w dużych garnkach a potem płakać mi się chciało . Nie było rady ..... aż kupiłam małe garnki i tam już się nie mieściło to, do czego byłam przyzwyczajona .

Wystarczyłoby połowę mrożonki wsypać, a tak to cały worek z eisMana wrzuciła.Nawet w średnim by się to zmieściło. Przyzwyczajeń czasami się nie zmieni. Każdy robi, jak mu wygodniej ?
16 lutego 2023 13:04 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

W kawałkach była kiełbasa, a nie jarmuż. Tak kropka mi wskoczyła, haha. 

Ja też tak pisze że sama później się śmieje .Muszę poprosić kogoś żeby mi ustawił tak żebym pomocy i wyręczania w pisaniu nie miała .Kto to widział żeby smartfon był mądrzejszy niż ja 
16 lutego 2023 13:06 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Wystarczyłoby połowę mrożonki wsypać, a tak to cały worek z eisMana wrzuciła.Nawet w średnim by się to zmieściło. Przyzwyczajeń czasami się nie zmieni. Każdy robi, jak mu wygodniej ?

Nie zawsze to wygodniej  nie darmo mówią, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka .Przymknij oko 
16 lutego 2023 20:05 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

W kawałkach była kiełbasa, a nie jarmuż. Tak kropka mi wskoczyła, haha. 

A jak się nazywała? Kiedyś w DE jak byłam to do jarmużu kupowali Pinkelwurst :) Była też nazwa inna , bardziej elegantsza i tej pierwszej pdp unikała jak ognia . 
16 lutego 2023 20:07 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

A jak się nazywała? Kiedyś w DE jak byłam to do jarmużu kupowali Pinkelwurst :) Była też nazwa inna , bardziej elegantsza i tej pierwszej pdp unikała jak ognia . 

Ja kiedyś usiłowałam kupić w Oldenburgu 6 Pimel kiełbasek 
16 lutego 2023 20:15 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Ja kiedyś usiłowałam kupić w Oldenburgu 6 Pimel kiełbasek :chaplin:

Mnie tez ta nazwa się utrwaliła, bo szukałam tej kiełbasy, znalazłam bodajże w Edece? Mam drugą nazwę -Bregenwurst. To ta sama, typowa do jarmużu. 
Jeszcze można robic sałatkę z surowego, normalnie z dressingiem, bardzo zdrową, ale nigdy nie jadłam. 
16 lutego 2023 20:18 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

A jak się nazywała? Kiedyś w DE jak byłam to do jarmużu kupowali Pinkelwurst :) Była też nazwa inna , bardziej elegantsza i tej pierwszej pdp unikała jak ognia . 

Oj nie wiem. Często jemy też kiełbasę smażoną produkcji syna dziadków, ale jego akurat nie była przesolona. Możliwe, że ta dzisiejsza kiełbasa długo gotowała się w tym jarmużu i dlatego też tak nim przesiąkła. 
16 lutego 2023 20:37 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Oj nie wiem. Często jemy też kiełbasę smażoną produkcji syna dziadków, ale jego akurat nie była przesolona. Możliwe, że ta dzisiejsza kiełbasa długo gotowała się w tym jarmużu i dlatego też tak nim przesiąkła. 

To tam luksusy macie :) Ta co kupowałam, to była słona-jak na mój gust. 
16 lutego 2023 22:20 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Mnie tez ta nazwa się utrwaliła, bo szukałam tej kiełbasy, znalazłam bodajże w Edece? Mam drugą nazwę -Bregenwurst. To ta sama, typowa do jarmużu. 
Jeszcze można robic sałatkę z surowego, normalnie z dressingiem, bardzo zdrową, ale nigdy nie jadłam. 

A ja jem na  surowo. Nie,żeby sałatkę z samego jarmużu, jako dodatek. Pasuje wszędzie tam, gdzie daję świeży  szpinak. Przekładam też czasem kanapki, zamiast sałatą. Oczywiście bez tych grubych i twardych  części. Przed dodaniem do sałatek skrapiam sokiem z cytryny i oliwą, i miętolę go trochę ,od razu mięciejszy ?i smaczniejszy. Można też chwilunię zblanszować i później w lodowatej wodzie zanurzyć. Odsączony i osuszony, zieleniutki, nadaje się do kanapek. Bardzo lubi czosnek. Moja psiapsióła czarodziejka i znawczyni ziół wszelakich,robi z niego pesto. Jadłam i smakowało mi bardzo, podobnie jak pesto z naci marchewki czy rzodkiewki. Robi też chipsy ,są  ok,ale nie aż takie wow, żeby samej chciało mi się robić,chociaż podobno bardzo zdrowe?. 
16 lutego 2023 22:30 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

A ja jem na  surowo. Nie,żeby sałatkę z samego jarmużu, jako dodatek. Pasuje wszędzie tam, gdzie daję świeży  szpinak. Przekładam też czasem kanapki, zamiast sałatą. Oczywiście bez tych grubych i twardych  części. Przed dodaniem do sałatek skrapiam sokiem z cytryny i oliwą, i miętolę go trochę ,od razu mięciejszy ?i smaczniejszy. Można też chwilunię zblanszować i później w lodowatej wodzie zanurzyć. Odsączony i osuszony, zieleniutki, nadaje się do kanapek. Bardzo lubi czosnek. Moja psiapsióła czarodziejka i znawczyni ziół wszelakich,robi z niego pesto. Jadłam i smakowało mi bardzo, podobnie jak pesto z naci marchewki czy rzodkiewki. Robi też chipsy ,są  ok,ale nie aż takie wow, żeby samej chciało mi się robić,chociaż podobno bardzo zdrowe?. 

Na kanapki, zamiast sałaty? Muszę spróbować . 
17 lutego 2023 11:38 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa jarzynowa, placuszki z jabłkami na jogurcie i serkiem homo ?bo przeszkadza mi w lodówce. Może jeszcze jogurt jak ktoś będzie miał ochotę 
17 lutego 2023 11:51 / 2 osobom podoba się ten post
Wczoraj się pączków najadłam, więc dzisiaj na lekko - sałatka z mixem sałat, pomidorem, ogórkiem, paryką i innymi warzywami. 
17 lutego 2023 11:59 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień upy
 Z białych warzyw  plus paczek upity 
17 lutego 2023 12:00 / 3 osobom podoba się ten post
Gulasz,ziemniaki puree, kiszona zasmażana  z boczkiem. Gołąbeczki wcinają  aż słychać  w moim pokoju..hihi