Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

28 lutego 2023 13:20 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Also hast Du Die Suppe verlängert :-)

Ja,Genau 
01 marca 2023 08:53 / 3 osobom podoba się ten post
Fasolka po bretońsku z bagietka .
 
Nie che mi się dzisiaj nic wymyślać , coś mnie ciągnie w kierunku babki piaskowej .Chyba, że nastrój się zmieni to coś dołożę .Fasolka już się gotuje .
01 marca 2023 08:59 / 4 osobom podoba się ten post
Udka pieczone, ziemniaczki tłuczone,mizeria 
01 marca 2023 09:24 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Fasolka po bretońsku z bagietka .
 
Nie che mi się dzisiaj nic wymyślać , coś mnie ciągnie w kierunku babki piaskowej .Chyba, że nastrój się zmieni to coś dołożę .Fasolka już się gotuje .:mniam:

U mnie też coś ze strączkowatych
Ciecierzycę wczoraj namoczyłam,ugotowałam i zblendowałam. Będą kotleciki z cieciorki ,ziemniaki tłuczone,marchewki baby glazurowane i sałata lodowa. Tutaj,zwyczajem "moich dziewczyn" ,sałatę jemy jako przystawkę.
 Czytałaś jak chwaliłam wczoraj Twój przepis na naleśniki ??
01 marca 2023 10:35 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa krem dzisiaj ma być z białych warzyw :) I może racuchy na szybko zrobię, takie z jabłkiem albo bananem 
01 marca 2023 12:25 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa pomidorowa z makaronem.  moja ulubiona. 
 
Dla seniorki bulion . Może zje ? 
01 marca 2023 15:59 / 3 osobom podoba się ten post
Babka piaskowa z sokiem cytrynowym wyszła jak w cukierni .
Może trochę lobbingu , wszystko zrobiłam w tym cwaniaku  masło rozpuściłam też .No qrcze blade jestem mega zadowolona .Porządek na szafkach i tylko miseczka po maśle dodatkowo użyta . Polecam , dziewczyny .Można czas zaoszczędzić .Co też nie wymyślą.Z tej samej firmy mamy odkurzacz już 25 lat pracuje bez naprawy .
01 marca 2023 16:04 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

U mnie też coś ze strączkowatych:-)
Ciecierzycę wczoraj namoczyłam,ugotowałam i zblendowałam. Będą kotleciki z cieciorki ,ziemniaki tłuczone,marchewki baby glazurowane i sałata lodowa. Tutaj,zwyczajem "moich dziewczyn" ,sałatę jemy jako przystawkę.
 Czytałaś jak chwaliłam wczoraj Twój przepis na naleśniki ??

Nie, nie czytałam . Choć przyznam szczerze że lasa jestem na pochwały  .
Ja też często korzystam z myków z forum. przepis. , przepisem, a szczypta soli zrobi swoje .
02 marca 2023 06:41 / 4 osobom podoba się ten post
Pierogi z kapustą  i grzybami + barszcz czerwony. Gotowce z polskiego sklepu.Wczoraj po południu zrobilam sałatkę warzywną  z majonezem Winiary. Dzisiaj  dodam zalegającą szynkę  i będzie  Fleichesalat na kolację. 
02 marca 2023 08:03 / 3 osobom podoba się ten post
Reszta zupy pomidorowej.  Też zrobię sałatkę bo mam wszystkie składniki a i majonez otworzony stoi. 
 
Seniorka pewnie znowu nic nie zje.  Ja się zastanawiam jak można nie czuć głodu ? Moja głowa tego nie pojmuje . Może Wy to wiecie? 
02 marca 2023 10:24 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Pierogi z kapustą  i grzybami + barszcz czerwony. Gotowce z polskiego sklepu.Wczoraj po południu zrobilam sałatkę warzywną  z majonezem Winiary. Dzisiaj  dodam zalegającą szynkę  i będzie  Fleichesalat na kolację. :gotowanie:

Narobiłaś mi ochoty na barszcz :) 
02 marca 2023 10:42 / 3 osobom podoba się ten post
Zobaczymy co tam Wars zapoda 
02 marca 2023 10:48 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Pierogi z kapustą  i grzybami + barszcz czerwony. Gotowce z polskiego sklepu.Wczoraj po południu zrobilam sałatkę warzywną  z majonezem Winiary. Dzisiaj  dodam zalegającą szynkę  i będzie  Fleichesalat na kolację. :gotowanie:

Na ostatniej  nocce robiłam dwie sałatki . To było po raz pierwszy .Pierwsza to szynevzka pokrojoną w paseczki, ser , czerwoną cebulką i sos czosnkowy, bo nie znalazłam majonezu 
 
Druga to taka :.
Makaron  rurki , który przepołowllam, szynka w kostkę , cebulką w kostkę ,pomidor wydrazylam i też w kostkę , ogórek w kostkę trochę kukurydzy z puszki i ćwiartki jajka 
Nie robiłam majonezu to dodałam tego sosu czosnkowego . Udekorowałam listkami selera . Była pyszna , wiem bo sama zjadłam .W domu często robię na kolację z pozostałości z obiadu i.lodowki , zawsze zjedzona ( bo mała ilość robię ) .
 
 
 .
02 marca 2023 10:55 / 3 osobom podoba się ten post
Barszcz czerwony  ( krem ) robiony w cwaniaku : .Jest pyszny a sosy , drinki , ciasta , cuda można robić i tylko jeden garnek ,który w dodatku  sam się umyje .
 
No i reszta fasolki ale już z ziemniakami,bez bagietki .
02 marca 2023 11:03 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Barszcz czerwony  ( krem ) robiony w cwaniaku ::-) .Jest pyszny a sosy , drinki , ciasta , cuda można robić i tylko jeden garnek ,który w dodatku  sam się umyje .
 
No i reszta fasolki ale już z ziemniakami,bez bagietki .

Wiem o czym mówisz...