Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

04 marca 2023 13:27 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Jaki sos na ostro? Bo ja maslową to chyba tylko tradycyjnieumiem robić. Ze śmietaną,trochę soli,trochę soku z cytryny,trochę cukru i to wszystko.

To sos nie tylko do sałaty masłowej,  miałam taką le  domu
 musztarda 
Trochę gęstego jogurtu 
Czosnek z praski , cebulką w kosteczke
 Pieprz
Sól 
Magi ,( chodzi o zapach 
Tabasco 
Oliwa z oliwek.
Robię więcej w lodówce dwa trzy dni to nie problem .
Może cos zapomniałam bo jeszcze nie weszłam na orbitę aha , zielona pietruszka .
 
 
 
 
 
04 marca 2023 13:42 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

To sos nie tylko do sałaty masłowej,  miałam taką le  domu
 musztarda 
Trochę gęstego jogurtu 
Czosnek z praski , cebulką w kosteczke
 Pieprz
Sól 
Magi ,( chodzi o zapach 
Tabasco 
Oliwa z oliwek.
Robię więcej w lodówce dwa trzy dni to nie problem .
Może cos zapomniałam bo jeszcze nie weszłam na orbitę aha , zielona pietruszka .
 
 
 
 
 

Wyobraź sobie że też taki robię,nawr dzisiaj do rzymskiej,i też do słoiczka i do lodówki 
Ale nigdy nie dodawałam go do masłowej,koniecznie muszę spróbować 
04 marca 2023 17:53 / 4 osobom podoba się ten post
Tylko tak nie róbcie... 
 

 

05 marca 2023 07:20 / 2 osobom podoba się ten post
Rosołek na udku.
Może seniorka wypije kilka łyżek. ? ?
 
Jak będę jeszcze głodna to udko, ziemniaki i surówką. 
 
Na deser mam lody. Seniorka wolała żeby kupić  i nawet nie spróbowała. ?
05 marca 2023 13:07 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa krem z pomidorów ( z puszki?),wyszła smakowita bardzo. Ziemniaczki z piekarnika z rozmarynem,czosnkiem,papryką wędzoną. Pulpeciki wege,sałata lodowa z sosem jogurtowym. Jogurt mango-wanilia,a na górę łycha granatowego .
Dzisiaj inspirowałam się
Dorotee-cynamon do zupy pomidorowej
Mleczko- sos sojowy do sosu jogurtowego do sałaty,tabasco niestety nie miałam
Internet - ziemniaczki ,już "naoliwione",przyprawione,oprószyć mąką ziemniaczaną ,ja jeszcze je wymieszałam i dopiero do piekarnika
Rezultat - cynamon w zupie leciutko czuć,ale nie dominuje a zupa smakuje troszkę inaczej
sos sojowy,to jest to coś,czego szukasz próbując sos do sałaty i myśląc "czego by tu jeszcze dodać
mąka ziemniaczana- ziemniaki ładnie się rumienią,z zewnątrz chrupiące,w środku mięciutkie
wszystko zjedzone i już posprzątane?
 
05 marca 2023 20:58 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Zupa krem z pomidorów ( z puszki?),wyszła smakowita bardzo. Ziemniaczki z piekarnika z rozmarynem,czosnkiem,papryką wędzoną. Pulpeciki wege,sałata lodowa z sosem jogurtowym. Jogurt mango-wanilia,a na górę łycha granatowego .
Dzisiaj inspirowałam się:-)
Dorotee-cynamon do zupy pomidorowej
Mleczko- sos sojowy do sosu jogurtowego do sałaty,tabasco niestety nie miałam
Internet - ziemniaczki ,już "naoliwione",przyprawione,oprószyć mąką ziemniaczaną ,ja jeszcze je wymieszałam i dopiero do piekarnika
Rezultat - cynamon w zupie leciutko czuć,ale nie dominuje a zupa smakuje troszkę inaczej:mniam:
sos sojowy,to jest to coś,czego szukasz próbując sos do sałaty i myśląc "czego by tu jeszcze dodać:oczko:
mąka ziemniaczana- ziemniaki ładnie się rumienią,z zewnątrz chrupiące,w środku mięciutkie
wszystko zjedzone i już posprzątane?
 

Mniam a te kotleciki to z czego
05 marca 2023 21:03 / 1 osobie podoba się ten post
mariakoc

Mniam a te kotleciki to z czego

Mini kotleciki,trochę ciecierzycy,trochę soczewicy,trochę mąki kukurydzianej,świeża zielenina i dużo przypraw  
06 marca 2023 07:28 / 3 osobom podoba się ten post
Wczorajszy barszcz czerwony i naleśniki z twarożkiem posypane cukrem waniliowym .
06 marca 2023 09:00 / 3 osobom podoba się ten post
Mam resztę rosołu i makaron więc chyba pomidorowa będzie. Babci zostawię rosołu ale pewnie znowu nic nie będzie chciała wziaść do buzi. 
06 marca 2023 09:02 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie też jak u Mleczko naleśniki z serkiem
06 marca 2023 11:21 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

U mnie też jak u Mleczko naleśniki z serkiem:gotowanie:

U  mnie skromniej .Naleśniki już zjadłam nie czekając na porę obiadowa . Słaby charakter  nie tylko płeć.
06 marca 2023 11:27 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Mam resztę rosołu i makaron więc chyba pomidorowa będzie. Babci zostawię rosołu ale pewnie znowu nic nie będzie chciała wziaść do buzi. 

Jak to w poniedziałek, pomidorowa obowiązkowa :) 
06 marca 2023 13:14 / 3 osobom podoba się ten post
Reszta wczorajszej pomidorowej,ziemniaki,kiełbaski,sałata lodowa,dzisiaj z dodatkiem ananasa( z puszki?),jogurt.
 Do dressingu dodałam dzisiaj soku ananasowego
07 marca 2023 07:52 / 3 osobom podoba się ten post
Kartoflanka z kluskami z deski okraszona małymi skwareczkami z boczku 
Gulasz wołowy z ryżem i sałata zielona Zusätzlich ..Budyń za mną chodzi taki zimny z lodówki polany karmelem 
To i taki będzie 
07 marca 2023 11:47 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Kartoflanka z kluskami z deski okraszona małymi skwareczkami z boczku :mniam:
Gulasz wołowy z ryżem i sałata zielona Zusätzlich ..Budyń za mną chodzi taki zimny z lodówki polany karmelem 
To i taki będzie :-)

ooo ja też taki budyń lubię