Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

05 czerwca 2023 13:21 / 5 osobom podoba się ten post
Dzisiaj zjadłyśmy
-mix sałat+pomidorki cherry ?+papryka kolorowa+szczypiorek, w sosie miodowo -musztardowo-jogurtowym
-makaron z warzywami z patelni w kremowym sosie śmietanowo -serowym,obficie posypany świeżą kolendrą 
-jogurt grecki z granatem
- sok buraczano -jablkowy
Sos wyszedł po prostu prima sort 

 
05 czerwca 2023 15:15 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Posłuchałem się dorotee
 

 
Te obrane cienkie to dla Helmuta.
Dla mnie były nieobierane.
A z reszty zrobię dla siebie zapiekane, by poczuć ich chrupkość :-)

Dobre , chrupkość
Zielone wrzucam na patelnię z pomidorki ani i trochę parmezanu na koniec . 
Margaret w gotuje główki najpierw.
05 czerwca 2023 15:23
dorotee

Dobre , chrupkość:-)
Zielone wrzucam na patelnię z pomidorki ani i trochę parmezanu na koniec . 
Margaret w gotuje główki najpierw.

Eeee, bez parmezanu ? 
05 czerwca 2023 15:25 / 4 osobom podoba się ten post
Jeszcze nic nie jadłam , czekam aż temp
 trochę ostygnie. Zjem grochówkę jak zgłodnieje.
06 czerwca 2023 08:43 / 3 osobom podoba się ten post
U nas dziś praca w ogrodzie rwie więc grill będzie plus sałata z dodatkami w sosie winegret. Ja skromnie co by nie musieć drugiej kiecki na wesele kupować jak mi przybędzie do soboty. 
06 czerwca 2023 09:11 / 3 osobom podoba się ten post
Mam w lodówce rosół z niedzieli nawet zimny pachnie .Nie przerobie go na pomidorowke zjem oryginał . Chyba wystarczy, bo wątróbka i żołądki i serduszka w rosole. Po każdym kęsie mięsa jest mi niedobrze , muszę zagryźć jakimś warzywkiem . Doszłam do wniosku, że lepiej dlanie odżywiać się korzonkami, owocami i liśćmi .Zdrowiej , bo na pewno  nie taniej .
 
06 czerwca 2023 09:13 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

U nas dziś praca w ogrodzie rwie więc grill będzie plus sałata z dodatkami w sosie winegret. Ja skromnie :wspolny posilek:co by nie musieć drugiej kiecki na wesele kupować jak mi przybędzie do soboty. :smiech3:

Dusiu, słychać i czuć,jak cieszysz się na te wesele . Zrób się na bóstwo i baw się dobrze 
06 czerwca 2023 09:19 / 3 osobom podoba się ten post
A u mnie dzisiaj tylko zupa będzie. Taka jakaś bez nazwy,warzywna czy jarzynowa, dużo warzyw i zieleniny. Jeszcze wurfelki z podsmażonego, wędzonego tofu do niej dodam. Ale to tylko dziewczynom,dla mnie tofu to "fu". One białko tylko w tych dodatkach widzą,to im nie żałuję. Może na jutro zostanie?
No i stały zestaw -sałata,jogurty,soki.
06 czerwca 2023 09:39 / 3 osobom podoba się ten post
Mielone polskie, czyli własnoręcznie wyrobione. Do tego ziemniaki i jakaś surówka. Albo ogórek, albo reszta Spitzkohl
06 czerwca 2023 09:45 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

A u mnie dzisiaj tylko zupa będzie. Taka jakaś bez nazwy,warzywna czy jarzynowa, dużo warzyw i zieleniny. Jeszcze wurfelki z podsmażonego, wędzonego tofu do niej dodam. Ale to tylko dziewczynom,dla mnie tofu to "fu":lol1:. One białko tylko w tych dodatkach widzą,to im nie żałuję. Może na jutro zostanie?
No i stały zestaw -sałata,jogurty,soki.

Aż kupiłam sobie taką kopułkę zamykana w której robię sałatkę na podjadanie 
Sałata najczęściej lodowa bo muszę czuć coś na zębie  oliwki, cebulką , pomidorki, ogorek, rzodkiewka, papryka sos kwasno-slodki . Robię, zamykam i podjadam . Teraz dodaje też truskawki.
06 czerwca 2023 10:34 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Aż kupiłam sobie taką kopułkę zamykana w której robię sałatkę na podjadanie 
Sałata najczęściej lodowa bo muszę czuć coś na zębie :-) oliwki, cebulką , pomidorki, ogorek, rzodkiewka, papryka sos kwasno-slodki . Robię, zamykam i podjadam . Teraz dodaje też truskawki.

Moja pdp jest uczulona na truskawki więc dosypuję borówki,do müsli,do sałaty i do jogurtu 
06 czerwca 2023 13:22 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Moja pdp jest uczulona na truskawki więc dosypuję borówki,do müsli,do sałaty i do jogurtu 

Tak bywa Gusiu , że często sami szukamy zdroworozsądkowego wytłumaczenia a to po prostu alergia na coś .Ja ostatnio na widok pieprzu nawet w młynku, kicham 
06 czerwca 2023 14:00 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Mielone polskie, czyli własnoręcznie wyrobione. Do tego ziemniaki i jakaś surówka. Albo ogórek, albo reszta Spitzkohl

Mielone zjadłem sam, bo one smażone, a on nie lubi smażonego teraz. To jajecznica... Zjadł ją, chociaż to też na odrobince tłuszczu i smażone 
Pocieszni są niektórzy nasi podopieczni, haha. 
06 czerwca 2023 14:40 / 4 osobom podoba się ten post
Fioletowe szparagi , ziemniaki , sałata , jezjnyv 
Ale dopiero o 17 , teraz leniuchuje my . Każda na swoich włościach
06 czerwca 2023 14:41 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Mielone zjadłem sam, bo one smażone, a on nie lubi smażonego teraz. To jajecznica... Zjadł ją, chociaż to też na odrobince tłuszczu i smażone :smiech3:
Pocieszni są niektórzy nasi podopieczni, haha. 

Luke ugotuj koenigsbergerklopse  seniorzy je lubią . Ja też , zwłaszcza z kaparami