Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

12 czerwca 2023 16:36 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Dla pdp makaron z sosem pomidorowym, ale nie bolognese. Bo nagle mu nie smakuje. Sobie gotowca, trzy placki ziemniaczane i ok.
Jutro kartoflanka, chciał do tego winerki jeszcze. To ok. Kupiłem. Podudzia też, to na tym zupę zrobię, a w środę kluski śląskie i mięsko z podudzia. 

U mnie też dziś placki ziemniaczane ale sama tarłam bo gotowce jakoś mi nie leżą, pdp na szczęście też zjadła bez marudzenia 
13 czerwca 2023 05:40 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa  jarzynowa 
13 czerwca 2023 07:22 / 2 osobom podoba się ten post
mariakoc

U mnie też dziś placki ziemniaczane ale sama tarłam bo gotowce jakoś mi nie leżą, pdp na szczęście też zjadła bez marudzenia :-)

Zawsze tarłem, ale dla trzech placków szkoda zachodu. Nie powiem, nie byłem kiedyś przekonany do gotowców, ale idzie zjeść. Fakt, zrobione własnoręcznie są najpyszniejsze 
13 czerwca 2023 09:21 / 3 osobom podoba się ten post
Śledź, ziemniaki w mundurze, sałata lodowa cz owocami granatu
13 czerwca 2023 09:39 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Zawsze tarłem, ale dla trzech placków szkoda zachodu. Nie powiem, nie byłem kiedyś przekonany do gotowców, ale idzie zjeść. Fakt, zrobione własnoręcznie są najpyszniejsze :-)

W ubiegłym roku podopieczna z Emsdettem,niedaleko Münster,raz w tygodniu życzyła sobie placki. Tylko z tej gotowej masy w wiaderku,żadne tam swojskie czy jakieś inne. I co? Polubiłam i cieszyłam się że rach - ciach i gotowe .
A dzisiaj u mnie prawdziwie letni obiad. Chłodnik na jogurcie zmieszanym z kefirem,z koncentratem z buraków, ogórkiem, rzodkiewką, koperkiem i szczypiorkiem. No i z jajem na twardo oczywiście. I sałatka z arbuza,fety i czarnych oliwek,pokropione sosem z soku cytrynowego i miodu, oprószone grubo zmielonym pieprzem i posypane listkami świeżej mięty., już się cieszę,zaraz zabieram się za przygotowanie,musi się wszystko schłodzić 
13 czerwca 2023 11:57 / 2 osobom podoba się ten post
Rybka się rozmraża młode ziemniaki i sałata lodowa , bo taka mam w lodufce. Sosik do sałaty to ocet balsamiczny , oliwa z oliwek , natka z pietruszki i czosnek.
Zapraszam, wystarczy dla aktywnych na forum .Mam też winko własnej roboty  wyszło takie jak nie chciałam  lekko gazowane , smaczne 
13 czerwca 2023 12:27 / 3 osobom podoba się ten post
Jak ja kocham takie jedzenie 
Moje dziewczyny pierwszy raz w życiu jadły takie cuda i... chcą powtórkę w przyszłym tygodniu 
14 czerwca 2023 07:38 / 2 osobom podoba się ten post
Hackbraten, świeży  Baby szpinak z vinagretem , ziemniaczki  z koperkiem 
14 czerwca 2023 08:19 / 3 osobom podoba się ten post
Chłodnik odwalę :) Oprócz tego dobrze schłodzone koktajle. Dziś będzie chałwowy i jagodowy. Układa je dietetyczka-pasjonatka. Są przepyszne i robią furorę u nas w teamie :) 
14 czerwca 2023 08:30 / 2 osobom podoba się ten post
Kotlety z cukinii,marchewki, ziemniaków i sera żółtego. Sałata i nie wiem jeszcze czy ziemniaki czy polenta. Jogurty i arbuz na deser 
14 czerwca 2023 08:38 / 3 osobom podoba się ten post
Podkradam
Kotlety z cukini, marchewki i sera żółtego bez ziemniaków
Sałata z malinami  pyszne eko , jakby z krzaczka.
14 czerwca 2023 08:41 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Podkradam:-)
Kotlety z cukini, marchewki i sera żółtego bez ziemniaków:gotowanie:
Sałata z malinami :chaplin: pyszne eko , jakby z krzaczka.

Zetrzyj ziemniaka,tak jak pozostałe na grubych oczkach i odciśnij,tak jak cukinię. Smaku nie zmienia a jakieś lepsze są. Ja dodaję jeszcze siekane szczypiorek i natkę.
14 czerwca 2023 09:04 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Zetrzyj ziemniaka,tak jak pozostałe na grubych oczkach i odciśnij,tak jak cukinię. Smaku nie zmienia a jakieś lepsze są. Ja dodaję jeszcze siekane szczypiorek i natkę.

Dodam, pietruszkę natkę dużo daje , szczypiorku jeszcze nigdy.  nowy smak. 
14 czerwca 2023 09:06 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Dodam, pietruszkę natkę dużo daje , szczypiorku jeszcze nigdy. :-) nowy smak. 

Myślę że pulchniejsze są. 
14 czerwca 2023 09:53 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie taka moja potrawka z ugotowanych podudzi, obranych z kości i kostek. Ziemniaki, mix, sałat bez octu. Dla pdp. A ja sobie po swojemu doprawię