Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

07 września 2023 08:03 / 2 osobom podoba się ten post
U nas gorąco jak licho 
 
Duża miska sałaty i bagietka z masłem i czosnkiem 
Sama w domu jestem i dla mnie wystarczy . Sosu do sałaty zrobię więcej więc będzie w czym bagietkę potuptac
08 września 2023 22:36 / 1 osobie podoba się ten post
Ja się głowię co zrobić jutro, może ktoś podrzuci jakiś pomysł? 
08 września 2023 22:56 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj była sałata na przystawkę i zupa krem z marchewki,z imbirem,chilli i mlekiem kokosowym. Na jutro,na życzenie seniorki,klopsiki w sosie kaparowym. I ziemniaki do nich,oczywiście. I chyba mizeria.
09 września 2023 13:23 / 3 osobom podoba się ten post
Temp jak w lipcu uffff jak gorąco  .
 
Chłodnik z wiejskiej maślanki ze świeżym ogórkiem , ziemniaczki z masłem i koperkiem .
Nic  więcej nie przełknę .
Maslaneczka z grudkami masła, zimna z lodówki a jak pachnie świeżością . 
11 września 2023 14:44 / 3 osobom podoba się ten post
U nas dziś krupnik 
11 września 2023 21:10 / 2 osobom podoba się ten post
Wczoraj byłyśmy we dwie tylko,to zjadlłyśmy sałatę i zupę. Sobotnie klopsiki w sosie kaparowym zostały na dzisiaj. Dogotowałam tylko ziemniaki. Gorąco,więc orzeźwiająca przystawka. Melon zawinięty w szynkę parmeńską,prosto z lodówki i sałatka,też z zimnego arbuza,z fetą,świeżo zmielonym pieprzem,polana sokiem z cytryny wymieszanym z miodem i obficie posypana świeżą miętą. Wszyscy z wielką orzyjemniścią zajadaliśmy się tymi "foszpajzami". Klopsikami zresztą też ?
12 września 2023 10:47 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie dziś zupka ogórkowa, gołąbki bez zawijania, a na deser galaretka z owocami i bitą śmietaną. 
13 września 2023 23:35 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj była sałatka caprese a danie główne to ziemniaki,mielone własnego wyrobu ( co seniorkę zdziwiło,bo można kupić gotowe w metzgerei?) i buraczki na ciepło. No i mieleniaki okazały się lepsze niż u najlepszego metzgerei'a?,a o buraczkach nawet nie wspomnę,bo wiadomo przecież że dobre,bo po naszemu zrobione
15 września 2023 10:48 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj nie mam pomysłu, co gotować, chyba jakiś chłopski gar zrobię 
15 września 2023 15:26 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj jemy we dwie. Będzie sałatka z pomidorów z mozzarellą i świeźą bazylią i pierś z kurczaka w kremowym sosie śmietanowym z papryką. Juź mam ochotę na te danie,ale to dopiero ok godz 19tej 
15 września 2023 15:27 / 3 osobom podoba się ten post
Bez zupy tylko naleśniki ze szpinakiem i fetą a na deser lody bakaliowe
17 września 2023 19:37 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś schab duszony w coli i ziemniaczki a do tego mizeria 
17 września 2023 20:48 / 1 osobie podoba się ten post
GrazynaM55

Dziś schab duszony w coli i ziemniaczki a do tego mizeria 

Schabu w coli nigdy nie jadłam,ciekawa jestem tego smaku. 
u nas sałata mieszana,z burakiem,fetą,orzechami włoskimi i dresingiem balsamiczno miodowym.
Zuemniaki posypane natką,sznycelki z kurczaka. Jeśli nie używaliście panierki panko,to polecam. Chrupiące z wierzchu i soczyste w środku mięsko
23 września 2023 22:01 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj dostałam od koleżanki cukinię więc zrobiłam leczo :) 
25 września 2023 17:52 / 2 osobom podoba się ten post
Stała sobie duża puszka w komórce... A co tam, pomyślałem, trzeba ją wykorzystać 
Linsensuppe z mięskiem, nawet smaczna, Helmut dobierał sobie wazówką z wazy.Super. Akurat dziś nie miałem zbytnio czasu, więc jak znalazł.
Jutro Kabeljau w panierce, środa to kawałek wołowiny. Niby na grilla, ale pisze, że i do smażenia może być. To obsmażę i uduszę. W czwartek jemu albo jajecznica, albo sadzone. Sobie lasagne, bo niedawno kupiłem. W piątek wyjątkowo pdp nie chce obiadu od Metzgera, tylko mojej zupy zmiksowanej.Oczywiście jarzynowej. To kupię dwa udka, warzywa i ok. Zmiennik też sobie zje.