Powitajki przy kawie 74

22 czerwca 2023 17:39 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Nie ma co komentować .

"Musiałam"?
22 czerwca 2023 17:46 / 3 osobom podoba się ten post
Maluda

Ja pier...ale znowu trafiłam.W te upały podopieczna wymaga, żeby dwa razy dziennie spacerować.Myślałam, że padnę na tym chodniku.No i ta cisza w domu, zero muzyki,zero telewizji popoludniu.Raz właczyła muzyke klasyczną na pięć minut i to wsio.Stale mnie upomina,stale cos jej nie pasi-probuje to puszczać mimo uszu,ale nerwa mam.

A może powinnaś się przebranżowić?Znasz 2 języki to duży plus,albo jak dalej w opiece to przejść na inny system spracy . 
Swego czasu wspominałaś coś o Szwajjcarii.....
22 czerwca 2023 17:51 / 8 osobom podoba się ten post
Gusia29

"Musiałam"?

Rozumiem konieczność wyjazdu już, bo brak kasy na leczenie , groźba utraty mieszkania czy brak funduszy na opłatę czesnego dla dziecka 
W takim przypadku zaciska się pas i pracuje . W innym przypadku trzeba przemyśleć wyjazd.  Zastanowić się czy jestem w stanie poradzić sobie , gdy wpadnę w .....kompot .Tu nie ma nowicjuszek .
22 czerwca 2023 18:04 / 7 osobom podoba się ten post
Mleczko

Rozumiem konieczność wyjazdu już, bo brak kasy na leczenie , groźba utraty mieszkania czy brak funduszy na opłatę czesnego dla dziecka 
W takim przypadku zaciska się pas i pracuje . W innym przypadku trzeba przemyśleć wyjazd.  Zastanowić się czy jestem w stanie poradzić sobie , gdy wpadnę w .....kompot .Tu nie ma nowicjuszek .

Ja też to wszystko rozumiem,naprawdę. Poznałam nawet takie osoby,które mając przysłowiowy nóż na gardle,brały wszystko i...dawały radę,bo musiały. Skoro nie ma tutaj nowicjuszek,to na pewno każda z nas,w rozmowie z firmą czy w swojej aplikacji ,mówi,pisze o swoich oczekiwaniach. Ja tak robię. Nie udaję siłaczki która poradzi sobie ze wszystkim,bo nie poradziłabym sobie na wielu zleceniach,na których inni pracują i sobie chwalą. Pracowałam w kilku firmach,ta jest trzecia. Z każdej dzwonią z ofertami dopasowanymi do moich umiejętności. Wybieram tę,która najbardziej mi odpowiada. Nie zamykam sobie drzwi do żadnej . O oczekiwaniach dot warunków też mówię . Dom czy mieszkanie mogą być "takie sobie",nie ma to dla mnie znaczenia. Ważne żebym chciała pracować z mieszkającymi w nich ludźmi.
22 czerwca 2023 18:07 / 4 osobom podoba się ten post
I o to chodzi.
22 czerwca 2023 18:26 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

A może powinnaś się przebranżowić?Znasz 2 języki to duży plus,albo jak dalej w opiece to przejść na inny system spracy . 
Swego czasu wspominałaś coś o Szwajjcarii.....

Do Szwajcarii nie mogę,dzwoniłam, chcą na dłuzsze terminy a ja nie mogę z uwatna Piotra.Ciezko mi to pisać,ale specjalista wspomniał o amputacji nóg...
22 czerwca 2023 18:29 / 6 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ja też to wszystko rozumiem,naprawdę. Poznałam nawet takie osoby,które mając przysłowiowy nóż na gardle,brały wszystko i...dawały radę,bo musiały. Skoro nie ma tutaj nowicjuszek,to na pewno każda z nas,w rozmowie z firmą czy w swojej aplikacji ,mówi,pisze o swoich oczekiwaniach. Ja tak robię. Nie udaję siłaczki która poradzi sobie ze wszystkim,bo nie poradziłabym sobie na wielu zleceniach,na których inni pracują i sobie chwalą. Pracowałam w kilku firmach,ta jest trzecia. Z każdej dzwonią z ofertami dopasowanymi do moich umiejętności. Wybieram tę,która najbardziej mi odpowiada. Nie zamykam sobie drzwi do żadnej . O oczekiwaniach dot warunków też mówię . Dom czy mieszkanie mogą być "takie sobie",nie ma to dla mnie znaczenia. Ważne żebym chciała pracować z mieszkającymi w nich ludźmi.

Zawsze też moeie z czym sobie bardziej lub mniej poradzę pod względem fizycznym i psychicznym. Szybciej dam sobie radę z osobą , która jest na końcu życia niż z osobą którą trzeba dźwigać non stop i przenosić lozko- fotel- łóżko. Itd. to nie na mój kręgosłup . Lubię spacery i spokojnych pdp , którzy cichutko siedzą . Niestety nie będę komentować tego co wyprawia Maluda / co jej robią bo szkoda mojej tutaj gadki. 
Maluda nie obraz się ale masz jakiś problem psychiczny ( coś w głowie siedzi) , że nie pozwala Ci się skupić na pracy. No takie jest moje zdanie i nie będę tego rozwijać. Może trzeba sobie poszukać narazie pracy w Polsce. Czy koniecznie muszą być Niemcy. Może zmienisz kraj, środowisko i wszystko się ułoży. Coś ewidentnie nie pozwala Ci się skupić na pracy. No niestety pracowac musimy ale nie za wszelką cenę. W Polsce też praca jest . Może trzeba się zdystansować do wszystkiego i zmienić nastawienie do pracy. Życzę Tobie wszystkiego najlepszego. 
22 czerwca 2023 18:31 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

A może powinnaś się przebranżowić?Znasz 2 języki to duży plus,albo jak dalej w opiece to przejść na inny system spracy . 
Swego czasu wspominałaś coś o Szwajjcarii.....

To samo pomyślałam. Kurde . Zewsząd widzisz że coś nie gra . 
22 czerwca 2023 18:41 / 4 osobom podoba się ten post
Leje i grzmi i błyskawice, leci świeży Luft do mieszkania hura 
22 czerwca 2023 18:43 / 4 osobom podoba się ten post
W Duesseldorf IE też leje , grzmi . I świeże powietrze
22 czerwca 2023 19:53 / 5 osobom podoba się ten post
A w Hamburgu duszno,pokropi od czasu do czasu przez chwilę. Ale ma padać,tak przynajmniej w telewizorni zapowiedzieli . Zobaczymy czy można im wierzyć  
22 czerwca 2023 20:00 / 3 osobom podoba się ten post
U nas również zapowiadają ulewy, gradobicie i inne wynalazki . Ale to w sobotę 
Jutro kulminacja gradusow , już się boję
 
22 czerwca 2023 20:29 / 4 osobom podoba się ten post
Popadało, trochę pogrzmiało, już dzieci w piłkę grają. Ale dalej gorąco. 
 
22 czerwca 2023 21:32 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

U nas również zapowiadają ulewy, gradobicie i inne wynalazki . Ale to w sobotę 
Jutro kulminacja gradusow , już się boję
 

Uważaj na siebie i swój ogródek. Zapowiedzieli w tv,że ulewy,grad,przesuwają się w stronę Polski. Dzisiaj we wschodnich rejonach Niemiec deszcz i grad wiele szkód wyrządziły. Oby w Polsce nie doszło do takich pogodowych anomalii.
23 czerwca 2023 05:05 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry,- koty  mnie zbudziły , przyszły na śniadanie. W nocy była burza bez zbędnych atrakcji, spokojnie.  Trochę się zmartwiłam , bo zostawiłam auto przed domem nie chciało mi się wjeżdżać do garażu 
 Obawiałam się gradu , zapowiadali duży i intensywny
Obyło się bez nerw. Ptaki śpiewają ,powietrze jak łza.Tak nie wiele potrzeba do szczęścia  .
Dobrego dnia