Powitajki przy kawie 75

28 czerwca 2023 07:41 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry . Obudziłam się i pierwsza myśl była taka,ze za tydzień obudzę się w swoim łóżku . Prawdę mówiąc już się nie mogę doczekać. Przyjemnego,pogodnego dnia życzę 
28 czerwca 2023 07:44 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry jestem już w pozycji horyzontalnej .Jeszcze z godzinkę polezakuje i biorę się za porządki . W domu 3 koty i leniwa labradorka to i porządki na " porządku dziennym " 
Jestem po nocce ale wyspałam się w pracy 
Rano latte wypiłam , zjadłam bułeczkę z marmoladą , no i git .
Wyciągnę myjkę z ukrycia i pomyje wszystko na  Glanz 
Dobrego dnia życzę 
 
28 czerwca 2023 07:48 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzień dobry . Obudziłam się i pierwsza myśl była taka,ze za tydzień obudzę się w swoim łóżku :-). Prawdę mówiąc już się nie mogę doczekać. Przyjemnego,pogodnego dnia życzę :najlepszego3:

Tak Gusiu , stoimy w rozkroku .A rozdwoic się nie da 
Te wyjazdy uzależniają jak " marycha'  W opiekunstwie t " mieć to chcieć ," 
Jak się chce to się ma 
28 czerwca 2023 08:00 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry opiekunkowo 
28 czerwca 2023 10:16 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Tak Gusiu , stoimy w rozkroku :-).A rozdwoic się nie da 
Te wyjazdy uzależniają jak " marycha'  W opiekunstwie t " mieć to chcieć ," 
Jak się chce to się ma :-)

No nie da się . Od jakiegoś czasu powtarzam sobie,że to już ostatni raz. Posiedzę dłużej w domu,nacieszę się domem,rodziną i przyjaciółmi,poodwiedzam ulubione miejsca, odchamię się w kulturalnych przybytkach i ...zaczynam tęsknić za wyjazdem. A jak przychodzi ostatni tydzień w pracy,to nie mogę doczekać się wyjazdu. Ostatnie dwa tygodnie zrobiły się trochę bardziej męczące. Psychicznie. Stan pdp  znacząco się pogorszył ,choroba coraz bardziej "rządzi" jej umysłem. Coraz częstsze ataki paniki,zagubienia a przede wszystkim Einsamkeit jej dokucza. Najlepiej jak jestem w zasięgu jej wzroku. Boi się,że odejdzie w samotności.Zrobiła się bardzo wrażliwa na hałas.Przeszkadza jej szum zmywarki,samoloty,które od zawsze podchodzą do lądowania nad jej domem,radio u sąsiadów,bawiące się dzieci,sąsiedzi na balkonach. W ciszy czuje się najlepiej. W przebłyskach dociera do niej to,co się z nią dzieje i to potęguje niepokój. Praktycznie cały czas spędzamy razem,jest spokojniejsza kiedy budzi się z drzemki i ja jestem w pobliżu . Tak jak teraz,na przykład. Ja sobie coś czytam,oglądam,słucham (ze słuchawką w jednym uchu?),ale jestem. W końcu co innego mam do roboty? Praca moja ogranicza się tutaj do przypominania wszystkiego,co dotyczy "realitetu",jej rodziny,odpowiadania bez końca na te same pytania. Smutne to wszystko,jest mi jej żal i staram się pomagać ,na ile potrafię. Bardzo cenię sobie pomoc Giseli,to dzięki niej mam pauzę,dzień wolny,często jeszcze ekstra czas dla siebie. Współczuję zmienniczce. Przyjedzie tutaj pierwszy raz na miesiąc ,w zastępstwie za swoją siostrzenicę. Ciężko jej będzie ale wie,na co się pisze. Fajna kobietka,przyjedzie prosto z innej Steli. Teraz jest przy samej granicy ze Szwajcarią,gdzieś niedaleko od Basel. Będzie jej trudniej niż mnie,bo pdp nie jest skora do szybkiego "bratania się" z obcymi osobami. No i nie zna rodzinnej historii,nie wie jak nazywają się sąsiedzi,do kogo należą przychodzące do nas koty. A ja nie jestem w stanie tego wszystkiego jej przekazać . I tak toczy się powoli dzień za dniem. Czy tutaj wrócę? Skąd mogę wiedzieć co się do wrześnie może wydarzyć .
28 czerwca 2023 20:05 / 4 osobom podoba się ten post
Co do rozstajów, rozkroków i wszelakich rozdwojen, to trzeba się nauczyć życ ze swoimi demonami. Jak pokazuje obrazek, to wykonalne. 

Dobry wieczór :)
29 czerwca 2023 06:55 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry.   Za oknem znowu brak słońca ? . Spokojnego dnia opiekunkowo. 
29 czerwca 2023 06:55 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry pogoda dzisiaj murowana  niebo błękitne i ani jednego obloczka nawet małego 
Jadę dzisiaj do Szprotawy z kotami jakieś szczepionki przeciw chorobom zakaźnym im zafunduję. Choć na tą obecna chorobę , kocią chorobę, nie ma lekarstwa . Mam tam zaprzyjaźnionego weta .takiego z sercem .Znamy się już bardzo długo a połączyła nas miłość do zwierząt . Bardzo go cenie za jego podejście, wiedzę i zaangażowanie w niesienia pomocy dla naszych braci mniejszych .A po za tym przystojny  he he miły i sympatyczny .
 
Dobrego dnia .
29 czerwca 2023 07:14 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry!
29 czerwca 2023 07:24 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry,ciepło,ale na deszcz się zanosi. Kosy dają koncert od rana,chciałabym powiedzieć że też ćwierkam jak skowronek,ale delektuję się jeszcze ciszą. Babcia dosypia choć wiele wskazuje na to,że już wędrowała do kuchni. Dzisiaj pranie pościeli Pedepci,ręczników i ścierek. W sobotę przyjdzie pani sprzątająca więc pucować nie muszę. Swój pokój wysprzątam dokładnie w niedzielę . Lecę do łazienki póki wolna. Przyjemnego dnia życzę 
29 czerwca 2023 07:24 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo nadal chłodno
29 czerwca 2023 07:58 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry  już zbliżamy się do weekendu  spokojnego dnia wszystkim 
29 czerwca 2023 08:47 / 4 osobom podoba się ten post
Dawno temu założyłam konto na poloniuszu przysyłają oferty .Są ciekawe właśnie odczytałam e-poczte .Kto tam chciał jechać ? niech zagląda .
29 czerwca 2023 10:22 / 7 osobom podoba się ten post
Dzien doberek miłego dnia życzę wszystkim ?❤️❤️
29 czerwca 2023 19:20 / 4 osobom podoba się ten post
Dobry w już prawie wieczór. Porobione, pojedzone, mój pojechał jeszcze po zakupy. Już się boję :)