Powitajki przy kawie 75

01 lipca 2023 10:02 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry,padało całą noc,siąpi nadal,a ja witam Was radośnie . Ostatnia sobota na tym zleceniu. Ale miałam nosa,żeby piątek zrobić sobie wolny. Wczoraj pogoda marzenie na wędrówki. Pobiłam własny rekord w szwendaniu się,ponad 15 km w nogach ,nie mówiąc o jeździe U-bahnem,S-bahnem czy autobusami. Aboticket przydał się bardzo,wykorzystałam go na maxa,to był najlepszy prezent,jaki mogłabym sobie wymarzyć. Łatwiej byłoby mi wyliczyć,gdzie mnie nie było . Wróciłam dopiero ok 21:30,a dokładnie za 20 dziesiąta wieczorem. Atmosfera wszędzie wakacyjna,mnóstwo ludzi w każdym wieku,żal było mi się żegnać z Hamburgiem. Polubiłam to miasto. Może wrócę,kto to wie,co się może wydarzyć do września. Teraz będę cieszyć się lipcem,to mój miesiąc,oby słońca nie zabrakło.Życzę Wam pogodnego,dobrego dnia
01 lipca 2023 10:14 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry, niedawno wylazłam z betów , przy czym nie czuję się winna-wręcz przeciwnie  Teraz napój bogów, a potem wypad na zakupy. Muszę coś wnusiowi kupic, bo ma 9 lipca urodziny. Kompletnie nie wiem co, bo wszystko ma. Choć pewnie obecność dziadków by go najbardziej ucieszyła (może klapnie w tym względzie) ,to jednak się postaram. Jestem dobrej myśli bo jadę z Lily, która ma kompletnego "fijoła"  , ale jak to ona określła-"wariat wariata zawsze zrozumie "  Pewnie skrzywienie zawodowe, bo wcześniej pracowała w psychiatryku, ale lubię ją pomimo to  
Konwalia- u nas SRK sami wybierają zatridnienie na 40-60 %. W CH jest tak , że sobie etat można podzielic i pracowac w róznych miejscach, lub nie. Sporo z nich pracuje w pobliskim prywatnym reha, gdzie dniówka ich wynosi jak mówili 300 CHF. Może się warto rozejrzeć ?
Miłego weekendu :) 
01 lipca 2023 11:03 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dzień dobry, niedawno wylazłam z betów , przy czym nie czuję się winna-wręcz przeciwnie :-) Teraz napój bogów, a potem wypad na zakupy. Muszę coś wnusiowi kupic, bo ma 9 lipca urodziny. Kompletnie nie wiem co, bo wszystko ma. Choć pewnie obecność dziadków by go najbardziej ucieszyła (może klapnie w tym względzie) ,to jednak się postaram. Jestem dobrej myśli bo jadę z Lily, która ma kompletnego "fijoła" :-) , ale jak to ona określła-"wariat wariata zawsze zrozumie " :-) Pewnie skrzywienie zawodowe, bo wcześniej pracowała w psychiatryku, ale lubię ją pomimo to :oczko2: 
Konwalia- u nas SRK sami wybierają zatridnienie na 40-60 %. W CH jest tak , że sobie etat można podzielic i pracowac w róznych miejscach, lub nie. Sporo z nich pracuje w pobliskim prywatnym reha, gdzie dniówka ich wynosi jak mówili 300 CHF. Może się warto rozejrzeć ?
Miłego weekendu :) 

Dzięki?
O tym zatrudnieniu na % to wiem. Ja mam teraz 100% ale niektórzy pracują na 70,80% a może też na mniej .Zawsze można to zmienić .Miłego wolnego:)
01 lipca 2023 11:08 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo mija Margaretka kończy dzisiaj 90 lat
Jakiś muszę to przeżyć
01 lipca 2023 12:02 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Dzięki?
O tym zatrudnieniu na % to wiem. Ja mam teraz 100% ale niektórzy pracują na 70,80% a może też na mniej .Zawsze można to zmienić .Miłego wolnego:)

Wiele osób w Szwajcarii, zwłaszcza w sektorze socjalno-zdrowotnym pracuje na 60-80 % , bo chcą też pożyć. Przerwa do czasu pracy nie jest wliczana , toteż automatycznie w pracy zostaje sie dłużej. Ci co na mniej bo i można 20%, to często pracują gdzie indziej i bywa , że w ten sposób przerwę sobie ominą. Poza tym jest to korzystniejsze ze względu na składki. BVG jest rozkładane na 2 a bywa ze i na 3 pracodawców i netto wychodzi więcej. Każdy sobie może dopasować do swoich potrzeb po konsultacji z szefostwem  Obecnie pracuję na 80 %, ale bywa, że trzeba gdzies kogoś zastąpić to apjać tyrka od nowa :) 
01 lipca 2023 12:22 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Dzień dobry Opiekunkowo:-) mija Margaretka kończy dzisiaj 90 lat:szampan:
Jakiś muszę to przeżyć:wino2:

Wszystkiego najlepszego dla Twojej Margaritki
01 lipca 2023 19:00 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

Wszystkiego najlepszego dla Twojej Margaritki:najlepszego2::szampan:

Dziękuję
02 lipca 2023 07:12 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Dzień dobry w nowym miesiącu ☺️Dziś mam wolne ale pogoda taka sobie ,oziębilo się a wczoraj popadało konkretnie więc jest swieżo, czysto i zdrowo.Dzis mija też miesiąc pracy w nowej placówce czyli oddz.demencyjny (mały 9 pdp )w Pflegeheimie.Mialam  szczęście że tam właśnie trafiłam po rozmowie kwalifikacyjnej i dniu próbnym,bo oddziałów sporo z wiekszą ilością seniorów i nie tylko demencyjne.Moj Team dobrze zgrany ,mieszany,młodzi i starsi ,więc się uzupełniamy we wszystkim .Są tu 4 zmiany, ale nocki zarezerwowane dla tych z małymi dzieciakami.Dniowki ,popołudniówki nocki oraz dzień dzielony ,taki tu system. Pracujemy 8 godzin× 5 dni  i to jest to na czym mi między innymi zależało reszta dnia dla mnie i tylko dla mnie .Dni wolne ruchome ,zależy od planu .Do transferu podchodzim w dwie osoby (inaczej nie można )i jest też sprzęt ale póki co u nas nie musimy korzystać  bo nie wymaga tego stan pdp.Jestem też odpowiedzialna za dekorowanie oddziału na różne okazje☺️oraz za częściowe aktywowanie Senior i tu bywa wesoło  .Obiady można wykupić( 6 f.)a za śniadania nic nie płacimy .Z Geldow też jestem zadowolona .Jak się pracuje w weekend to extra Geldy wpadną .No i 13 pensja w całości nie podzielona na 12 miesięcy jak to czasem bywa .Mieszkam blisko tu też miałam szczęście i za dobrą cenę.?We wrześniu pierwszy urlop to lecę do Pl No to tyle .Miłego dnia wszystkim ?
 

Konwalio Gratuluje!!! Widać, że dobrze trafiłaś i jesteś zadowolona ???? tak trzymaj ???? 
02 lipca 2023 07:33 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry.  Spokojnego dnia opiekunkowo. 
02 lipca 2023 07:55 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo ! Miłej, spokojnej niedzieli życzę.Ja za chwilkę wybywam do Basel
02 lipca 2023 07:59 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo
02 lipca 2023 10:14 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry  przyjemnej, spokojnej niedzieli życzę 
02 lipca 2023 12:58 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry  n i e d z i e l a  cały tydzień czekam na ten dzień a kiedy już się doczekam to okazuje się że to dzień jak codzien  Dopiero zjadłam kolorowe śniadanie i dopijam kawę .Obiad będzie na wyjeździe , nie mam pomysłu na domowe gotowanie . Chłodno e porównaniu do niedawnych temperatur , deszczu " jak na lekarstwo "
Dobrego dnia życzę 
02 lipca 2023 13:08 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Dzień dobry w nowym miesiącu ☺️Dziś mam wolne ale pogoda taka sobie ,oziębilo się a wczoraj popadało konkretnie więc jest swieżo, czysto i zdrowo.Dzis mija też miesiąc pracy w nowej placówce czyli oddz.demencyjny (mały 9 pdp )w Pflegeheimie.Mialam  szczęście że tam właśnie trafiłam po rozmowie kwalifikacyjnej i dniu próbnym,bo oddziałów sporo z wiekszą ilością seniorów i nie tylko demencyjne.Moj Team dobrze zgrany ,mieszany,młodzi i starsi ,więc się uzupełniamy we wszystkim .Są tu 4 zmiany, ale nocki zarezerwowane dla tych z małymi dzieciakami.Dniowki ,popołudniówki nocki oraz dzień dzielony ,taki tu system. Pracujemy 8 godzin× 5 dni  i to jest to na czym mi między innymi zależało reszta dnia dla mnie i tylko dla mnie .Dni wolne ruchome ,zależy od planu .Do transferu podchodzim w dwie osoby (inaczej nie można )i jest też sprzęt ale póki co u nas nie musimy korzystać  bo nie wymaga tego stan pdp.Jestem też odpowiedzialna za dekorowanie oddziału na różne okazje☺️oraz za częściowe aktywowanie Senior i tu bywa wesoło  .Obiady można wykupić( 6 f.)a za śniadania nic nie płacimy .Z Geldow też jestem zadowolona .Jak się pracuje w weekend to extra Geldy wpadną .No i 13 pensja w całości nie podzielona na 12 miesięcy jak to czasem bywa .Mieszkam blisko tu też miałam szczęście i za dobrą cenę.?We wrześniu pierwszy urlop to lecę do Pl No to tyle .Miłego dnia wszystkim ?
 

Fajnie trafić w zgraną grupę 
Dużo zależy od tego z kim pracujemy .Zaufanie do współpracowników daje luz psychiczny .Nie trzeba się ciągle kontrolować i porównywać 
Nie mogę porównać pracy ponieważ w każdej ( no prawie ) pracy czego innego wymagają i oczekują . Pracuj Konwalijka  bo sam fakt, że jesteś zadowolona i z pracy i kasy daje ci spokój .
Życzę zdrówka i dobrego humoru .
 
02 lipca 2023 13:58 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry,ta ostatnia (u mnie) niedziela,chociaż pierwsza lipcowa. Wczoraj i dzisiaj z rana pogoda zupełnie nie pasująca do lipca,zimno,wietrznie i mokro. Ale już wyszło słońce ,wiatr chmury przegonił ,mam nadzieję że dalej będzie się ocieplało. Walizki spakowane,jutro tylko plecak dopakuję. Niedawno dzwonił kierowca że będzie jutro ok 13-tej. A miał być rano 7-9?. Cóż ,zrobię jeszcze jutro obiad,poznam zmienniczkę,pogadamy trochę . Powoli dopada mnie już Reisefiber,podenerwowana jakaś jestem,nawet kluseczki do zupy niezgrabne mi wyszły. Babcia też nie ułatwia,chodzi za mną krok w krok i nic,tylko "oh wie traurig,wie traurig" a ja nie mogę jej przytaknąć,bo wcale traurig mi nie jest,cieszę się na powrót do domu,spotkanie z dziećmi i wnukami,staram się więc tylko nie okazywać za bardzo mojej radości. Wczoraj wieczorem Gisela przygotowała pożegnalną kolację,specjały od Włocha,smarowidła ,zawijańce,oliwki nadziewane migdałami,pomidory suszone,sery i butelkę czerwonego,niemieckiego dornfeldera. Bio oczywiście . No i doskonały chleb z oliwkami.Qrcze jakie to wszystko było pyszne. To już się stało tradycją,trzeci raz tak mnie żegna,przyznaję ze jest to bardzo miłe. Teraz leżakuję,wieczorem mam w planie domowe spa ,ale nie wiem czy będzie mi się chciało w wannie leżeć. I tak,aby do jutra. Przyjemnej jeszcze niedzieli