Gewerbe - ile muszę czekać?

17 maja 2013 18:59
ja swoja otworzylam w lutym a teraz w maju zamknelam.pozdrawiam
17 maja 2013 19:25 / 1 osobie podoba się ten post
Stasia83 i Kaya- czemu tak krótko miałyście Gewerbę?Nie opłaca sie czy jak? Ja cały czas sie przymierzam ale wciąż się nie mogę zdecydować/mam teraz polska dz.gosp./,bo mi się wydaje ,że jednak koszta prowadzenia sa wysokie.Mozecie odpowiedzieć jak to faktycznie jest z ta Gewerbą?
09 grudnia 2013 19:13
Witajcie dziewczyny, mam pojechac do nowej rodziny jako pierwsza i nie wiem jak mam zalozyc niemiecka dzialalnosc gospodarcza i co do tego potrzebuje? Czy ktos z Was jes na takiej zasadzie i co pokolei musze zalatwic?
09 grudnia 2013 19:16
Forum Dyskusyjne ›› Jak znaleźć pracę opiekunki za granicą? ›› Gewerba - ile musze czekac? ostatnie pyt w kategorii Tematy Forum
10 grudnia 2013 13:42
becia020

Witajcie dziewczyny, mam pojechac do nowej rodziny jako pierwsza i nie wiem jak mam zalozyc niemiecka dzialalnosc gospodarcza i co do tego potrzebuje? Czy ktos z Was jes na takiej zasadzie i co pokolei musze zalatwic?

Becia,to jest bardzo prosta sprawa,pod warunkiem,że trochę=czytasz i piszesz po niemiecku...Najpierw musisz być zameldowana,a potem otwierasz Gewerbe.Zameldowanie=musi,ktoś podpisać się pod wnioskiem z rodziny niemieckiej,gdzie będziesz pracować i taki wniosek dostajesz z Urzedu miasta i tam wypełniony odnosisz...W tym samym urzędzie rejestrujesz Gewerbe,tylko pamiętaj aby nie wpisać Betrouung=bo będziesz płacić od razu wysokie zaliczki na podatek,a wpisz Haushilfe...Ceny-rejestracja około 25 € i zamknięcie około 25 €...Dokumenty jakich potrzebujesz to twój dowód osobisty,kopia najlepiej,bo musisz dołączyć do jednego dokumentu.
10 grudnia 2013 16:11 / 3 osobom podoba się ten post
ania37

Becia,to jest bardzo prosta sprawa,pod warunkiem,że trochę=czytasz i piszesz po niemiecku...Najpierw musisz być zameldowana,a potem otwierasz Gewerbe.Zameldowanie=musi,ktoś podpisać się pod wnioskiem z rodziny niemieckiej,gdzie będziesz pracować i taki wniosek dostajesz z Urzedu miasta i tam wypełniony odnosisz...W tym samym urzędzie rejestrujesz Gewerbe,tylko pamiętaj aby nie wpisać Betrouung=bo będziesz płacić od razu wysokie zaliczki na podatek,a wpisz Haushilfe...Ceny-rejestracja około 25 € i zamknięcie około 25 €...Dokumenty jakich potrzebujesz to twój dowód osobisty,kopia najlepiej,bo musisz dołączyć do jednego dokumentu.

A tyle sie napisalam na temat Gewerbe ...
Wcale nie musi sie meldowac, zalezy, na jak dlugo ma zamiar byc i w jakim celu (np. wypracowanie emerytury).
Mam
- Betreuung von/bei/einer/im Senioren (keine Pflegetätigkeit),
- Durchführung von besorgungen und erledigungen und/oder/sowie Tätigkeiten im Haushaltsbereicht.
 
NIE mam zadnych zaliczek na podatek, zaliczki zaleza od czegos innego. 
 
10 grudnia 2013 16:14 / 1 osobie podoba się ten post
emilia nie wkurzaj się,trzeba pisać tyle razy ile razy będą pytania od koleżanek :)
10 grudnia 2013 16:35
becia020

Witajcie dziewczyny, mam pojechac do nowej rodziny jako pierwsza i nie wiem jak mam zalozyc niemiecka dzialalnosc gospodarcza i co do tego potrzebuje? Czy ktos z Was jes na takiej zasadzie i co pokolei musze zalatwic?

Witaj Beciu... milo widziec Cie znowu na forum... kiedy przyjezdzasz do D... na jak dlugo i kogo pod opieka bedziesz miala... Pozdrawiam serdecznie...
  Zeby bylo na temat... Gewerba jest dla mnie nie calkiem jasna... ale oddaj sie w opieke kolezanek... ktore ja zakladaly...
26 marca 2015 08:28
ja jeszcze raz, w temacie jestem:
dziewczyny, które mają gewerbę powiedzcie mi czy wiecie jakie są progi podatkowe?
wiem, że jeżeli w danym roku podatkowym nie osiągnie się dochodu 17500€ i w następnym 50000€ to nie jest się "vatowcem", ale to jest vat a jak jest z podatkiem od dochodu?
Czy wiecie może ile kosztuje prowadzenie takiej gewerby w sensie dla biura rachunkowego i jak jest z ubezpieczeniem zdrowotnym?
26 marca 2015 09:36 / 2 osobom podoba się ten post
agamor

ja jeszcze raz, w temacie jestem:
dziewczyny, które mają gewerbę powiedzcie mi czy wiecie jakie są progi podatkowe?
wiem, że jeżeli w danym roku podatkowym nie osiągnie się dochodu 17500€ i w następnym 50000€ to nie jest się "vatowcem", ale to jest vat a jak jest z podatkiem od dochodu?
Czy wiecie może ile kosztuje prowadzenie takiej gewerby w sensie dla biura rachunkowego i jak jest z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Jesli nie przekroczysz w roku 8100 e nie placisz zadnego podatku.Po przekroczeniu tej sumy placisz podatek tylko od sumy przekroczonej,nie wiem jaki to procent ale na swoim przyjladzie wiem ze jak zarobilam 10000 to zaplacilam 280 e.Rozliczasz sie raz na rok do konca maja .Ubez wykupujesz w Polsce ,sa dobre towarzystwa,ktore znajda Co korzystne ubezpieczenie koszt od 300 zl( rocznie)suma ubez 15 tys e,,mozna pozniej dokupic ubez.na wieksza kwote.Nie musisz miec ubez wykupionego w Niemczech,no chyba ze chcesz ale z tego co wiem,jest drogie bardzo.Co do biura rachunkowego to ja Ci nic nie powiem,bo ja oplacam swojej agenturze ktora mi zal meldunek ,gewerbe i rozliczenie.
26 marca 2015 09:48 / 2 osobom podoba się ten post
agamor

ja jeszcze raz, w temacie jestem:
dziewczyny, które mają gewerbę powiedzcie mi czy wiecie jakie są progi podatkowe?
wiem, że jeżeli w danym roku podatkowym nie osiągnie się dochodu 17500€ i w następnym 50000€ to nie jest się "vatowcem", ale to jest vat a jak jest z podatkiem od dochodu?
Czy wiecie może ile kosztuje prowadzenie takiej gewerby w sensie dla biura rachunkowego i jak jest z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Mój mąż płaci 35 E,ale jak sie słyszy, to przewaznie biura rozrachunkowe biorą 50E.
26 marca 2015 10:52
dzięki dziewczyny za odpowiedzi,
mnie interesują progi podatkowe, ponieważ to ma być gewerba na mojego męża, więc chciał czy nie chciał będzie podejrzewam i podatek vat i podatek dochodowy. musze gdzieś jeszcze indziej poszukać informacji, mimo to dziękuję, już jakiś obraz mam :))
22 stycznia 2016 13:02 / 1 osobie podoba się ten post
Mam pytanie do tych co są na Gewerbie? Jak wysokie są składki emerytalne? I co z ubezpieczeniem zdrowotnym kiedy się zjeżdża do Polski? Czy w tym czasie należy się w Polsce rejestrować w urzędzie dla bezrobotnych? Jakie są na to rozwiązania? Bo rozumie się, że nie wszystkie mają ubezpieczenie rodzinne?
22 stycznia 2016 13:23
A jest ktoś, kto ma działalność w Pl (zawieszoną) i obecnie pracuje na Gewerbie?
22 stycznia 2016 13:44 / 1 osobie podoba się ten post
opiekun_Janusz

A jest ktoś, kto ma działalność w Pl (zawieszoną) i obecnie pracuje na Gewerbie?

To masz tylko GW. I rozliczasz sie tutaj i to wszystko tu też jak jedziesz do domu to konczysz GW. Nie ma z tym problemu parę minut czasu i juz załatwione.No chyba , że kolejka jest, ale jako samo zamkniecie GW to nie problem