Agencja odsyła mnie do PUP bo nie mam ubezpieczenia

22 sierpnia 2012 17:42
Ten artykuł wygląda jak szukanie taniej sensacji. Takie rzeczy jak kupowanie lewych dokumentów, to tylko w filmach gangsterskich z lat XX ubiegłego stulecia. Dzisiaj za oszustwo na allegro można mieć przekichane. Jestem pewna, że żadna agencja nie byłaby tak głupia żeby dawać lewe zaświadczenia, bo w razie wpadki byłoby po nich. A wiadomo jak dzisiaj kontrolują.
23 sierpnia 2012 07:59
Praktyczny Poradnik: www.ec.europa.eu/social/BlobServlet?docId=4944&langId=pl
24 sierpnia 2012 11:47
Paula jak tam wchodzę to pojawia się jakiś plik do ściągnięcia. Jak go otworzyć, bo już go pobrałam na dysk?
26 sierpnia 2012 11:59 / 1 osobie podoba się ten post
Pobierz plik na dysk. Jest w formacie PDF. Otworzysz go za pomocą np. programiku Foxit PDF editor - jest mały i prosty w obsłudze. Po prostu za pomoca programu otwierasz ściągnięty plik i widzsz wszystko jak książeczkę.

Foxit PDF editora ściągniesz tutaj:

http://pobieralnia.pl/plik-162-foxit-pdf-reader.html

27 sierpnia 2012 12:00

Przepraszam użytkowników Mija i Paula, za usunięcie ich postów, gdzie cytowane były wypowiedzi, które usunąłem. Niestety automat tak działa. A musiałem to zrobić, bo w cytatach były treści wypowiedzi użytkownika-agencji, które były ogłoszeniami. Wasz uniżony Moderator

28 sierpnia 2012 17:30
Też takie samo wrażenie odniosłam. Paula dzięki za link.
29 sierpnia 2012 17:26
Nie wiem, czy to w tym temacie napisać, jeśli co to proszę Moderatora o poprawienie... Czy po pracy na umowę zlecenie wystawiane jest świadectwo pracy lub jakiś innym dokument, bym mogla się zarejestrować w PUP?
29 sierpnia 2012 20:55
Hej Sylwunia!

W przypadku umów zlecenia nie ma świadectwa pracy.

Kończąc prace na umowę zlecenie powinnaś upomnieć się o zaświadczenie o okresie trwania umowy wraz z zaświadczeniem o podstawie wymiaru składki na ubezpieczenie społeczne i Fundusz Pracy za poszczególne miesiące.

Trzeba się o to dopominać, bo tu nie ma obowiązku wydania (jak w przypadku świadectwa pracy) -i to najlepiej w 2 egz. (1 do dokumentów emeryt.-rentowych).

Jesli chodzi o zasiłek dla bezrobotnych -okres pracy na umowę zlecenie zalicza się pod warunkiem, że podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy stanowiła kwota co najmniej minimalnego wynagrodzenia.

http://www.up.warszawa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=15&Itemid=71



29 sierpnia 2012 21:10
W PUP wystarczy pokazać umowę zlecenie i dać jej ksero - na tej podstawie mozna się zarejestrować/na umowie musi byc napisane _od i do kiedy trwała,jakie składki były odprowadzanedokładne dane pracodawcy/adres,nip,regon/ i pracownika/adres,nip,pesel/ oraz rodzaj pracy jaką wykonywał i ew.ale niekoniecznie nr klasyfikacji wykonywanej pracy.
03 września 2012 10:36
Kasia63 dzięki za informację. Na pewno niejednej koleżance się przyda. Ja jeszcze sobie poczekam ponad dwa tygodnie na wyjazd.
04 września 2012 11:02
A same umowy nie wystarczą jako dowód czasu trwania pracy?
24 września 2012 10:26
Witam, nie wiem czy tu mogę zapytać czy w innym dziale, ale spytam tutaj:)

jesteście obyte w tematach, ja mam umowę-zlecenie z agencją i teraz mam drugi raz z nimi jechać, ale martwi mnie jedno, agencja nie daje żadnego aneksu do umowy gdzie jadę t.zn adres rodziny i na jaki czas tam jadę, jest to ustalane tylko telefonicznie i jak pytałam o to to powiedzieli,że oni nie dają żadnych aneksów, jak Wy macie to rozwiązane.
24 września 2012 10:45
Fakt,że dostałam A1 gdzie jest adres mojego pobytu, ale to po dwóch mc-ach i w trzecim dopiero EKUZ, a do tego czasu nie mam nic, trochę mnie to martwi, jadę i pracuję ustalając to przez tel.
24 września 2012 11:02
Hmm, wiem, ze jestes tu nowa, ale prosze, edytuj swoje wpisy, nie pisz jednego pod drugim. Na gorze kazdego wpisu jest taki "guziczek" - Edytuj, jesli cos chcesz dodac.

A co do umowy - nie wiem, co to za firma, ale papiery "do bani". Skoro nie masz w umowie nic na temat czasu trwania, adresu i tych innych - pracujesz ryzykownie, w kazdej chwili firma bez konsekwencji moze zerwac kontrakt, jak rowniez rodzina podopiecznego (tylko moj domysl), nie ma zadnych obowiazkow wobec Ciebie.
24 września 2012 11:04
Byłam już wcześniej z inna firmą na umowie o pracę i aneks miałam zawsze.