Peeling

22 marca 2014 19:09
ivanilia40

To bardzo tanio kosztuje. A czytałaś skład,na pewno jest 100% olej kokosowy? W Polsce 400 ml kosztuje około 50 zł

100% kokosowy tłoczony na zimno.
22 marca 2014 19:14 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Ja taki sposób słyszałam o kurkach,że mozna ugotować na nich sos,potem wypłukać i znowu ugotować :)

Mój szef ostatnio zupełnie świadomie zaparzył kawę drugi raz na drugi dzień. Powiedział, że został filtr z fusami w ekspresie (fakt, zapomniałam wyrzucić) i chciał sprawdzić, czy zrobi się z tego normalna kawa..
Załamałam się z lekka, ale ja robię sobie kawę w kawiarce, a on może pić, co chce ;).
 
Numeru nie powtórzył, więc chyba jednak kawa nie była za rewelacyjna ;).
15 kwietnia 2014 16:25 / 1 osobie podoba się ten post
Asikaa

Peelingi to super sprawa. Ja wlasciwie w ogole nie kupuje peelingow w drogeriach - to taki rodzaj kosmetyku, ktory mozemy zrobic same, tanim kosztem i jednoczesnie ominac cala chemie, ktorą naszpikowane sa te sklepowe kosmetyki. Wykorzystuje wszystko co mam w domu akurat - mleko, miod, wode, jogurt naturalny, platki owsiane, cukier, sol, kawe mieloną, oliwe z oliwek - doslownie szystko co mi przyjdzie do lgowy :)Ale numer jeden (z peelingow do calego ciala) to niezawodny peeling kawowy!

uważam, że świetnie robisz:) najlepszy peeeling to taki domowy. jak nie mam czasu na bardziej skomplikowane kosmetyki to po prostu mieszam trochę cukru z żelem pod prysznic - najprostszy i naprawde swietny peeeling. A jaki tani;)
16 kwietnia 2014 12:47
Syliaa

uważam, że świetnie robisz:) najlepszy peeeling to taki domowy. jak nie mam czasu na bardziej skomplikowane kosmetyki to po prostu mieszam trochę cukru z żelem pod prysznic - najprostszy i naprawde swietny peeeling. A jaki tani;)

Pewnie,że tak :) oszczedzamy kase - to raz.. a dwa - na co dzien nie zdajemy sobie sprawy ile chemii w siebie pakujemy. Przynajmniej tak mozna uzyc czegos zupelnie nieszkodliwego. A pomyslow jest masa. Tak jak mowisz - Twoj sposob tez jest swietny, bo przeciez chodzi o zluszczenie martwego naskorka, wystarczy jakas max, dzieki której masaz bedzie delikatny i ziarenka, które bedą nas "peelingowac" i juz :)
16 kwietnia 2014 13:45 / 1 osobie podoba się ten post
Ja tez stosuje naturalny: 2łyżki kawy zmielonej, 1 łyżka soli i troche cynamonu do zapachy i woda, tyle aby zrobić papkę, Po takim peelingu ciało jak u niemowlaka, trochę się zapaskudzi prysznc ale co tam.........
16 kwietnia 2014 13:45
michasia

Ja tez stosuje naturalny: 2łyżki kawy zmielonej, 1 łyżka soli i troche cynamonu do zapachy i woda, tyle aby zrobić papkę, Po takim peelingu ciało jak u niemowlaka, trochę się zapaskudzi prysznc ale co tam.........

ciepła woda do mikstury :)
16 kwietnia 2014 16:24
michasia

Ja tez stosuje naturalny: 2łyżki kawy zmielonej, 1 łyżka soli i troche cynamonu do zapachy i woda, tyle aby zrobić papkę, Po takim peelingu ciało jak u niemowlaka, trochę się zapaskudzi prysznc ale co tam.........

Też swietny sposób, musze wypróbowac :) Można dodać zamiast wody oleju albo oliwy, żeby był lepszy poślizg. ake trzeba uważac ha ha, bo ja ostatnio zrobiłam ddałam oliwy do peelingu kawowego, to nie dośc, że prysznic był zapaćkany to jesczze prawie sie zabiłam... :P
16 kwietnia 2014 21:29 / 1 osobie podoba się ten post
Asikaa

Też swietny sposób, musze wypróbowac :) Można dodać zamiast wody oleju albo oliwy, żeby był lepszy poślizg. ake trzeba uważac ha ha, bo ja ostatnio zrobiłam ddałam oliwy do peelingu kawowego, to nie dośc, że prysznic był zapaćkany to jesczze prawie sie zabiłam... :P

daj wody, bo więcej roboty przy myciu prysznica i uważaj bo było by szkoda dobrej kobietki - wiadomo opiekunki wszystkie są super Babki pozdrawiam.
17 kwietnia 2014 11:31
michasia

daj wody, bo więcej roboty przy myciu prysznica i uważaj bo było by szkoda dobrej kobietki - wiadomo opiekunki wszystkie są super Babki pozdrawiam.

No a jak :) !
10 maja 2014 23:27
Zapomniałam, że mam od kilku miesięcy świetny środek peelingujący.  
 
Otóż z Maroko przywiozłam sobie czarne mydło - savon noir. Śmiesznie tanie tam było, a czytałam już wcześniej, że super się sprawdza do peelingu. Sprawdzało się rzeczywiście dobrze, ale dopiero jak dokupiłam rękawicę kessa to jest idealnie. To rytuał znany z arabskich hammamów. Nie będę opisywała, kto chce to daję linka
 
http://www.maroko.skarby-swiata.com.pl/rytual-hammam  
 
Poleca się, żeby nanieść mydło na ciało i odczekać 10 minut, bo ono wtedy działa i rozpuszcza obumarły naskórek, ale mnie tam się nie chce tyle czekać - odczekam może ze 2 minuty i szoruję tą rękawicą kessa, a efekt też jest ok. Dalsze kroki rytuału hammamowego też odpuszczam - mam wprawdzie glinkę ghassoul, ale tylko do twarzy jej używam - tak samo jak olejek arganowy - kto to widział, żeby całe ciało tym smarować:)  
 
Jeszcze linkt do opinii o tej rękawicy - naprawdę jest świetnia i pewnie sprawdzi się równie dobrze z peelingami, a nie tylko z czarnym mydłem. Chociaż czarne mydło korzystnie wychodzi, bo chociaż nie jest w Polsce najtańsze, to jest mega wydajne. Ja kupiłam pojemność gdzieś 200ml i przez miesiąc używałam regularnie (później wyjechałam do Niemiec i w ramach oszczędności bagażu nie zabrałam go), podczas mojej nieobecności uzywały go mama i siostra (chociaż nie wiem z jaką regularnością) i zuzyta jest niecała połowa.   
 
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=51036
08 lipca 2014 16:35
Cali

Ivanilia, dziś widziałam olej w DMie w dziale z produktami Alnatury. Proszę bardzo :):
 
http://www.dm.de/de_homepage/ernaehrung/alnatura/produkte/wuerzen-suessen-oel-essig/essig-oel/351740/kokosoel_415823.html

No super a ile kosztuje bo ja zamawiam w kuchniach swiata i ok 60 zł kosztuje 4x500g z przesyłką.
21 marca 2015 20:01
Uzywala juz moze ktiras z Kolezanek olej marula?
Ost papram sie :)) z pilingen kawa, olj kokosowy, cynamon i cukier trzcinowy i pare ziarenek kawy:))