Weryfikacja przez telefon

15 listopada 2012 00:38
Ahoj dziewczęta!
Czy mogę prosić o pomoc w sprawie testu przez telefon kwalifikującego mnie do pracy jako opiekunka?
Albo dyskwalifikującego ...
Chodzi mi o pytania zadawane przez przedstawicieli agencji.
Posiadam pewien zasób wiedzy (korzystam z materiałów Promedica24)
ale nie umiem konstruować poprawnych pytań. I jak mam odpowiadać sama sobie? Bez pytań się nie da... To okropne nie mieć człowieka pod ręką do tzw. ćwiczeń :D
 
15 listopada 2012 11:07
Obawiam sie, ze to nie jest mozliwe. Agencje maja podobny schemat testu, jednak nie jest to szablon. Mozesz sobie sama zadawac pytania i odpowiadac - czemu nie? A w dodatku - Twoja faktyczna znajomosc jezyka i tak wyjdzie ja jaw - wiec szczera rada - nie oszukuj.
15 listopada 2012 12:07
jakis czas temu przeczytalam historie pewnej opiekunki-przyznala sie do oszustwa.



podczas testu przy telefonie byla jejcorka a nie ona.Zostala przyjeta,wyjechala-na miejscu rodzina zaczela z nia rozmowe-wiedzac ze zna bdb jezyk-niestety ona nie zrozumiala prawienic-agencja zostala powiadomiona,ona w trybie natychmiastowym odeslana do domu..kobieta piszac o tym-przestrzegala inne panie-prawda predzej czy pozniej wyjdzie na jaw-a konsekwencje sa przykre..
15 listopada 2012 13:34 / 1 osobie podoba się ten post
Taka prawda,dziewczyny dobrz radza,oszustwo wyjdzie na jaw i dopiero bedzie problem.
15 listopada 2012 13:37
LenaLena= masz skype? znajdz mnie i zadzwon ( skype=annawioleta1,mieszkam w Gozdnicy)
15 listopada 2012 14:35
Anna77 ja wiem ze niektóre kobiety tak robia regularnie jak aplikują do agencji. Albo im ktoś pomaga przy słuchawce albo podstawiona osoba rozmawia za nią.

kiedys jechalam w busie z taką jedna co sie chwalila ze dzieki sąsiadce dostała podwyzke.
15 listopada 2012 14:39
Wydaje mi sie to calkiem bez sensu,bo to chyba zawsze zle sie konczy-trzeba poprostu probowac-1,2-10razy-w koncu sie otrzyma zgode na wyjazd.

powedzania wszystkim przed ktorymi weryfikacja jezyka.
15 listopada 2012 16:30
LenaLena- zwykle zadaja podstawowe pytania - jak masz na imie ,ile masz lat,gdzie mieszkasz,jakie masz hobby,gdzie pracowalas,czy juz wyjezdzalas do Niemiec,co gotujesz na obiad,czy masz dzieci ,zwierzeta itp,dosc latwe w sumie -moja pierwsza weryfikacja wygladala tak ,że jade sobie na rowerku a tu pani dzwoni z firmy!!!!!Ale sie ogarnęłam i przeszłam.Tak naprawde to nie ma sie co denerwowac,ja sobie pomyslalam ,żadnych ściag ,przejde albo nie -pełen luzik i sie udało:):):)Życze Ci opanowania i powodzenia:):):)
15 listopada 2012 16:35 / 2 osobom podoba się ten post
Witam wszystkich. Tez uważam, że nie powinno się posługiwać innymi osobami przy teście. Przecież oszukujemy same siebie, konfrontacja w realu może być "bolesna". A poza tym narażamy swoich podopiecznych, bo udzielenie pomocy będzie niemożliwe jeżeli nie będziemy ich rozumieć. Ja miałam dwa testy, po których się nie zakwalifikowałam, bardzo chcę pracować, ale wiem, że jednak jeszcze nie umiem się komunikować w tym języku. Osobiście uczę się sama, korzystam z internetu, książek mojej córki, płyt a rozmawiam... do lustra. Jak się czasami ktoś trafi kto ma do mnie cierpliwość to pogada, ale przeważnie to zostaje to lustro. Ja też się z tego śmieję, ale potrzeba jest matką wynalazku. Poza tym jak się chce coś osiągnąć to się szuka sposobu, jak się nie chce to się szuka wytłumaczenia.

Również życzę powodzenia w weryfikacji, trzymam kciuki i za siebie też :)
19 listopada 2012 20:37
Cześć Wam!

Ani jednym słowem nie wspomniałam, że chcę OSZUKIWAĆ! Potrzebne mi są gotowce do ĆWICZEŃ.

Narzekam, że nie mam z kim poćwiczyć. Nie mam skypa, bo mam badziewiarski net.

Dziękuję za zrozumienie, Kasia63, postaram się sobie ułożyć dialogi.

Wkurzam się na własne zarządzanie czasem, tylko wieczorem godzinę mogę poświęcić na niemiecki...



pozdrawiam serdecznie :)
19 listopada 2012 21:32
LenaLena 19191 -napisałam ci e-mail:)
19 listopada 2012 21:38
zara ide na poczte ;) Kasia63
20 listopada 2012 16:09
dziewczyny musze sie pochwalic ze jade w piatek na stelle i to dzieki wam sie nie poddalam w tym szukaniu trzymajcie kciuki bo stracha mam jak diabli !!!!!!! pozdrawiam
20 listopada 2012 16:11
imienniczko - kazda z nas stracha miała za pierwszym razem-uszęta do góry ,będzie gut!!!!!!!!
20 listopada 2012 16:15
Spoko - bedzie dobrze, oby rodzina byla fajna - powodzenia! Pomozemy, nie martw sie!