Nasze urodziny w DE

15 maja 2014 09:33
Malgi

Dziękuję!!!
A Tobie (naszej forumowej Zosi) i innym Zosiom, Zofijkom też życzę duuuuużo zdrowia (zwłaszcza psychicznego), dużej łopaty (do zakopywania dołków) i samych słonecznych (uśmiechniętych) dni!
Dziękuję wszystkim za pamięć i życzenia.
Stawiam wirtualną lampkę szampana.

Zastanawiam sie :) czy mam prawo, zabierac radosc tym prawdziwym Zosiom ,raczej jestem taka -samosia , Zosia tylko " forumowa"-  jak napisalas. Dziekuje jednak .:) :)
15 maja 2014 09:35 / 3 osobom podoba się ten post
Wszystkim Zosiom - tym ,,z nicka'' i tym pod innym nickiem ukrytym oraz Malgi - świętującej dziś urodziny życzę wszystkiego najlepszego.
Niech Wasze dni pełne bedą majowego słońca , w sercu zawsze niech będzie wiosna ,niech nie braknie miłości , przyjaciół , ciekawych planów i zamierzeń a portfel niech bedzie pełen , by te zamierzenia realizować .
15 maja 2014 09:39 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Dziękuję!!!
A Tobie (naszej forumowej Zosi) i innym Zosiom, Zofijkom też życzę duuuuużo zdrowia (zwłaszcza psychicznego), dużej łopaty (do zakopywania dołków) i samych słonecznych (uśmiechniętych) dni!
Dziękuję wszystkim za pamięć i życzenia.
Stawiam wirtualną lampkę szampana.

Malgi, 
wszystkiego najlepszego: zdrowia, szczęścia i spełnienia w każdej dziedzinie życia :)))))
Zosie: 
wam uśmiechu, zdrowia i zadowolenia :))
15 maja 2014 09:46 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś jest taki dzień
W którym smutki idą w cień
A marzenia się spelniają
I otuchy nam dodaja.

Kazdy składa WAM życzenia
Szczęscia, zdrowia, powodzeni,
A ja życzę Wam M-I-Ł-O-Ś-C-I--I--R-A-D-O-Ś-C-I
oraz życia bez przykrości.
15 maja 2014 13:10 / 1 osobie podoba się ten post
Wszystkim Zimnym Zosiom, Zosieńkom, Zofijom, życzę Ciepłego serduszka i spokojnej , wymarzonej  pracy i pełnego porfela eurasów !!!
15 maja 2014 16:00
scarlet

ZOFIA - imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa sophia, które oznacza: "mądrość".
Zdrobnienia: Zosia, Zośka, Zosieńka, Zofka, Zocha
Charakterystyka: stanowcza oraz nieco apodyktyczna. Uważa, że wszystko wie najlepiej, w związku z czym chciałaby rządzić zarówno rodziną, jak i życiem swoich znajomych. Jeśli ktoś odrzuci jej rady, potrafi się bardzo obrazić.
Patroni i święta: 15 V, 1 VIII, 17 i 30 IX (św. Zofia Rzymianka)
Szczęśliwa liczba: 3
Szczęśliwy kamień: hematyt
Szczęśliwy kolor: czarny

Z okazji imienin dla Wszystkich Zoś, Zofi, Zofijek, Zosieniek:

- marzeń (żeby się spełniały)
- przyjaciół (żeby pamiętali)
- życia (żeby było kolorowe)
- miłości (żeby przyszła)
- szczęścia (żeby nie opuszczało)
- okularów (żeby były różowe)
- wakacji (by mogły trwać wiecznie)





A ja tu wstawie inną wersję znaczenia imienia ZOFIA
 
Greckie imię Zofia znaczy tyle, co "mądrość". W IV w. Konstantyn I Wielki wystawił w Konstantynopolu bazylikę ku czci "Mądrości Bożej", którą w wieku VI cesarz Justynian (+ 565) rozbudował i upiększył tak dalece, iż należała do najwspanialszych świątyń chrześcijaństwa. Być może, że właśnie ta świątynia Hagia Sophia (Świętej Mądrości Bożej) spopularyzowała imię Zofii.Posiadamy wiele żywotów św. Zofii w różnych językach, co świadczy, jak bardzo jej kult był powszechny. Są to jednak żywoty bardzo późne (wiek VII i VIII) i podają tak nieraz sprzeczne informacje, że trudno z nich coś pewnego wydobyć. Według tych tekstów Zofia miała mieszkać w Rzymie w II w. za czasów Hadriana I. Była wdową i miała trzy córki: Pistis, Elpis i Agape (Wiarę, Nadzieję i Miłość). Dziewczynki miały mieć odpowiednio 12, 10 i 9 lat. Namiestnik Antioch wezwał Świętą, by złożyła ofiarę kadzidła na ołtarzu bogini Diany. Kiedy Zofia stanowczo odmówiła, wyprowadzono jej nieletnie dzieci i poddano na oczach matki wyszukanym torturom. Nie załamało to wszakże bohaterskiej matki. Owszem, zdobyła się na to, że zachęcała swoje dzieci do wytrwania. Namiestnik, zdumiony takim męstwem, miał pozostawić Zofię przy życiu. Ta jednak zmarła z boleści za córkami na ich grobie.Inna wersja wspomina, że Zofia miała pochodzić z Mediolanu. Tam też miała ponieść wraz z córkami męczeńską śmierć. Papież Paweł I (756-767) sprowadził jej relikwie do kościoła S. Silvestro in Capite w Rzymie. Ze wszystkich opisów jedno wydaje się pewne: że taka Święta żyła, miała trzy córki i została umęczona za wiarę. Utwierdza nas w tym kult Zofii, bardzo wczesny i powszechny zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie. Dalszy rozwój jej kultu miał miejsce w połowie VII w. z chwilą sprowadzenia jej relikwii do alzackiego klasztoru w Eschau oraz za pontyfikatu papieża Sylwestra II. Obecnie relikwie wszystkich męczennic znajdują się w krypcie kościoła św. Pankracego w Rzymie. Zofia jest patronką matek, wdów, wzywana bywa w niedoli i w przypadku szkód wyrządzonych przez przymrozki.
15 maja 2014 16:04 / 2 osobom podoba się ten post
Jako, że ja jestem Zofia z krwi i kości, to dziękuję wszystkim przyjazdnym duszom za życzenia imieninowe  z całego serca.
Wszystkim współsolenizatkom przesyłam życzenia wszyslkiego dobra, pokoju , radości, miłości, powodzenia, spełnienia marzeń............................. pomnożone przez życzenia wszystkich forumowiczów.
 
Buziaki i przytulaki.
15 maja 2014 16:43 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi, wszelkiej pomyślności i radości z życia oraz najważniejszego-zdrowia.
15 maja 2014 16:45 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Malgi - Samych radosnych dni i rzeczywistości piękniejszej od marzeń!!! Dużo zdrówka i tradycyjnego 100 lat !!!

Malgi kochana:

Kwiatów żywych Ci nie dam, mimo szczerych chęci. Lecz słowa, które zostaną w pamięci: życzę szczęścia, dużo radości i długiej szczęśliwej przyszłości. Niech los Ci z oczu łez nie wyciśnie, niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie. Wszystko co piękne i wymarzone. W dniu Twych urodzin niech będzie spełnione.
 

15 maja 2014 17:19 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi wszystkiego najlepszego 100lat w zdrowiu szczesciu i radosci:)))) Najlepszego:)))
A naszym kochanym Zofiom ,Zosia,rowniesz imieminowe zyczenia najlepszego:))))
15 maja 2014 18:23 / 1 osobie podoba się ten post
Zoski duzo milosci zdrowka i kasy:))))
15 maja 2014 18:24 / 1 osobie podoba się ten post
MALGI!Bukiet najwspanialszych życzeń
uśmiechu i szczęścia, radości każdego dnia
oraz wszelkiej pomyślności,
07 czerwca 2014 10:02
o moich urodzinach rodzina nie pamietala, co bylo dla mnie smutna niespodzianka, bo rodzina naprawde jest przesympatyczna. Gdzies pod 2tygodniach w rozmowie spontanicznie corka pdp spytala sie, kiedy mam urodziny, a ja na to, ze mialam juz 2tygodnie temu. A ona : "o nie, dlaczego nie powiedzialas? Zrobilibysmy jakies male przyjecie! W sumie moglam sama sprawdzic.." ii zaczela mnie przepraszac. Bylo to rano, potem pojechala do pracy. Po pazuie zawolala mnie na dol Istala z tata, ktory z duma dzierzyl wielki kwiat w doniczce, a ona torebke z prezentem. Razem odspiewali mi sto lat (pdp byl chyba bardziej zachwycony ode mnie :))). Dostalam jakiestam pierdolki kosmetyczne plus polskie slodycze i oczywiscie tego kwiatka :). Zrobilo mi sie calkiem milo I nie popsulo mi nawet humoru to, ze synalek pdp, ktory wieczorem wrocil z pracy nawet nie zajalknal sie Inie wykrztusil glupiego "wszystkiego najlepszego", mimo ze corka pdp na pewno mu o tym powiedziala :)
07 czerwca 2014 11:06 / 1 osobie podoba się ten post
optimismninja

o moich urodzinach rodzina nie pamietala, co bylo dla mnie smutna niespodzianka, bo rodzina naprawde jest przesympatyczna. Gdzies pod 2tygodniach w rozmowie spontanicznie corka pdp spytala sie, kiedy mam urodziny, a ja na to, ze mialam juz 2tygodnie temu. A ona : "o nie, dlaczego nie powiedzialas? Zrobilibysmy jakies male przyjecie! W sumie moglam sama sprawdzic.." ii zaczela mnie przepraszac. Bylo to rano, potem pojechala do pracy. Po pazuie zawolala mnie na dol Istala z tata, ktory z duma dzierzyl wielki kwiat w doniczce, a ona torebke z prezentem. Razem odspiewali mi sto lat (pdp byl chyba bardziej zachwycony ode mnie :))). Dostalam jakiestam pierdolki kosmetyczne plus polskie slodycze i oczywiscie tego kwiatka :). Zrobilo mi sie calkiem milo I nie popsulo mi nawet humoru to, ze synalek pdp, ktory wieczorem wrocil z pracy nawet nie zajalknal sie Inie wykrztusil glupiego "wszystkiego najlepszego", mimo ze corka pdp na pewno mu o tym powiedziala :)

Przez kilka lat moje urodziny przypadały w Niemczech,rodzina zawsze pamiętała i prezencik,życzonka też były.Piekłam ciasto zawsze na tą okazję.Ale mimo wszystko wolę je w domu spędzać:)
15 czerwca 2014 08:03 / 1 osobie podoba się ten post
Dla wszystkich JOLEK;Wszystko co byłoWaszym marzeniem co jest i będzie w przyszłości,niech nie mija z cichym westchnieniem lecz się spełni w całości.Wszystko co piękne i upragnione niech będzie w Waszym zyciu spełnione.