Opiekunki w Austrii pracują 8 godzin

09 maja 2013 18:13 / 1 osobie podoba się ten post
Powiedziała mi znajoma dziennikarka, że Polki w tym kraju decyzją rządu pracują od niedawna 8 godzin dziennie, resztę mają wolną. Czytała o tym w austriackiej prasie, ale nie pamięta żródła. Czy ktoś z Was, kto zna bardzo dobrze język, spróbowałby poszukać informacji na ten temat? Ja mam teraz młyn w domu, bo komunia w niedzielę i wyjazd w poniedziałek do Niemiec do pracy, więc się nie piszę, a warto wiedzieć więcej na ten temat, choć tam akurat pracują w większości Słowaczki, nie my.
09 maja 2013 18:55 / 1 osobie podoba się ten post
http://www.arbeiterkammer.com/online/rund-um-die-uhr-betreuung-36193.html ten link w sumie nie odpowiada na na owy temat ale zawiera tez duzo ciekawostek;)
09 maja 2013 21:11
A kto się opiekuje podopiecznym przez pozostałe 16 godzin?
09 maja 2013 21:19
pewnie tak jest jak piszesz, a w łatwiejszych przypadkach zostawiają pacjenta samego. Temat jest bardzo intrygujący i wart zgłębienia, spróbujcie się czegoś dowiedzieć, może macie krewnych lub koleżanki w tym kraju.
09 maja 2013 21:19 / 1 osobie podoba się ten post
A ja tego nie widzę. Jakie by miały wtedy zarobki? Pensja podzielona na 3 osoby?
09 maja 2013 21:20
Albo sa w 2 i opiekuja sie na zmiane kto to wie.
09 maja 2013 21:22
Ten mój powyższy post był do wypowiedzi Andrei. Romana w międzyczasie się wpisała, a ja nie dałem cytowania.
10 maja 2013 00:24
Ja mam kolezankie ktora pewien czas praktykowala cos podobny . Mianowiecie : byly 2 opiekunki do 1 frau bez zamieszkania u niej . Pierwsza opiekunka od 8 do 16 przybywala, potem od 16.00 do 22.00 druga opiekunka . Po 22.00 babcie klada do lozka i zostawiala samo w domu do rana , az przyjdzie pierwsza opiekunka. W nocy babcia spala grzecznie, nawet do WCa potrzebowala, chociaz na wszelki wypadek miala zamontowany pampers. I tak sie zmienialy jedna raz przychodzila na rano na 8h, a druga na popoludnio-wieczrona zmiane 6godzinno. I tak sie zmienialy. a jak
jedna potrzebowala dnia wolnego to druga przychodzila na caly dzien.
 
 
 
O przepraszam tu chodzi o Austrie,...  ale one to praktykowaly w DE .
01 lipca 2013 00:55 / 3 osobom podoba się ten post
Cześć
Od dłuższego czytam wasze forum i korzystam z jego porad i wsparcia.Przeczytałam o pracy w Austrii,a ponieważ pracuje tu od dłuższego czasu wyjaśniam,że osobiście nie pracuje 8 godzin tylko 24.Pierwsze słysze o 8 godzinach.Owszem jest taka dochodząca pomoc austriacka np od 8 do 13 lub w innych godzinach, codziennie lub kilka razy w tygodniu ale nie ma to nic wspólnego z polską, słowacką czy rumuńską opiekunką.Te zasuwają za 1100euro na mc 24h i to najczęściej na tutejszej gewerbie.Pozdrawiam.
01 lipca 2013 06:01 / 2 osobom podoba się ten post
Anetka

Cześć
Od dłuższego czytam wasze forum i korzystam z jego porad i wsparcia.Przeczytałam o pracy w Austrii,a ponieważ pracuje tu od dłuższego czasu wyjaśniam,że osobiście nie pracuje 8 godzin tylko 24.Pierwsze słysze o 8 godzinach.Owszem jest taka dochodząca pomoc austriacka np od 8 do 13 lub w innych godzinach, codziennie lub kilka razy w tygodniu ale nie ma to nic wspólnego z polską, słowacką czy rumuńską opiekunką.Te zasuwają za 1100euro na mc 24h i to najczęściej na tutejszej gewerbie.Pozdrawiam.

hej - popieram w calej rozciaglosci powzszy post jesli chodzi o zatrudnienie przez Agencje nie jest to norma 1100 euro ale zaczyna sie od niskich stawek.Ja juz pisalam jaka mam forme zatrudnienia.Agencja z ktora zaczynalam prace zatrudnia tylko na gewerbe,dlatego znam z grubsza prawa i obowiazki.Juz dawno chcialam napisac o bajonskich wynagrodzeniach w Austrii i Szwajcarii ale na naszym forum propaguje sie pisanie bajek,nie sprawdzonych informacji na zasadzie "slyszalam"?.Gdzie jestes kolezanko,ja pierwszy raz w miescie zawsze bylam na wsi ale mialam bardzo dobre warunki.Pozdrawiam serdecznie.
09 lipca 2013 09:11

Mleczko - kryptoreklama jest na forum zabroniona. Moderator

09 lipca 2013 14:46 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Mleczko - kryptoreklama jest na forum zabroniona. Moderator

Tak jest Panie Moderatorze.
13 sierpnia 2013 15:32
cześć, dawno nie zaglądałam tutaj.Jestem na tzw. głębokiej wsi (uzdrowisko),wysoko w górach,ale akurat bardzo mi to odpowiada.Region Steiermark.Co do Szwajcari, nie wiem jak z zarobkami, ale na pewno mają mniejsze podatki.Tutaj z zerową stawką podatku można dobić do 12.000tys euro, potem zaś Finazamt zabiera bodajże 33 %.Niby to jest dużo, ale jak się siedzi tak długo jak ja,trzeba pilnować progu i choć na miesiąc w roku wracać do domu.
13 sierpnia 2013 15:44 / 1 osobie podoba się ten post
Anetka

cześć, dawno nie zaglądałam tutaj.Jestem na tzw. głębokiej wsi (uzdrowisko),wysoko w górach,ale akurat bardzo mi to odpowiada.Region Steiermark.Co do Szwajcari, nie wiem jak z zarobkami, ale na pewno mają mniejsze podatki.Tutaj z zerową stawką podatku można dobić do 12.000tys euro, potem zaś Finazamt zabiera bodajże 33 %.Niby to jest dużo, ale jak się siedzi tak długo jak ja,trzeba pilnować progu i choć na miesiąc w roku wracać do domu.

Okolice Gmunden -  mowi Ci to cos?
13 sierpnia 2013 22:23
rzuciłam okiem na mapę...ładnie tam ja jestem we Frauen Alpe - Murau.