Opiekunki w Austrii pracują 8 godzin

13 listopada 2013 09:49 / 2 osobom podoba się ten post
Pracuje w austrii 3 lata .Tak potwierdzam ,w austrii pracuje się tak jak wszędzie z chorymi nie 8 godz.ale 24 .
Miłego dna życzę wszystkim .
14 listopada 2014 18:15 / 1 osobie podoba się ten post
Hej opiekunki :)Dzisiaj rozmawialam z Pania z agencji w sprawie pracy do opieki. Pani poinformowala mnie ze od stycznia zmieniaja sie przepisy w Niemczech odnosnie opieki w zwiazku z czym opiekunka moze pracowac tylko 30godzin tygodniowo czyli 5 godzin dziennie. Czy ktos slyszal cos na ten temat? Pozdrawiam.
14 listopada 2014 18:38
moze ktoras z Was ma jakis link dotyczacy zmian ? bardzo prosze do poczytania.
14 listopada 2014 18:59 / 7 osobom podoba się ten post
miki76

Hej opiekunki :)Dzisiaj rozmawialam z Pania z agencji w sprawie pracy do opieki. Pani poinformowala mnie ze od stycznia zmieniaja sie przepisy w Niemczech odnosnie opieki w zwiazku z czym opiekunka moze pracowac tylko 30godzin tygodniowo czyli 5 godzin dziennie. Czy ktos slyszal cos na ten temat? Pozdrawiam.

Mila pani ze cie poinformowala.Tylko nic z takiej informacji nie wynika.Ja od roku mam w umowie o prace 40 godz/tyg i co z tego ??? To co masz na umowie a jak to faktycznie wyglada to dwie rozne sprawy.Wiedza o tym wszyscy.Ciekawe czy pani ktora udzielila ci takiej informacji bedzie tak konsekwentna jak wyjedziesz na zlecenie z jej firmy i po 5 godz. pobytu z pdp pojdziesz sobie w miasto.Jestes przeciez po pracy wiec wolno ci.Ta pani cie zastapi na dalsza czesc dnia ?
Nie pisze tego zlosliwie tylko przedstawilem realia
25 stycznia 2015 19:19
Ja napisze o pracy w Niemczech. W listopadzie do mojej Frau przyszly papiery z niemieckiej agencji , przeczytalam i co tam pisalo ano ze bedzie musiala doplacic agencji 100 e za moja prace w wymiarze 24 godziny tygodniowo, czyli 4 godziny dziennie. Mogla wybrac druga opcje 300 e i wtedy ja pracuje 6 godzin. Tylko o podwyzce dla mnie nie bylo ani slowa. Corka jej jak przeczytala to doszla do wniosku ze Senioren24 oszalalo. Tak moje drogie 6 godzin pracy i koniec -zawsze mozna zadzwonic po busa i niech sami zapieprzaja. Tylko 2 tygodnie wczesniej trzeba zawiadomic polska agencje.Nie robmy z siebie samych niewolnikow.
25 stycznia 2015 19:22 / 1 osobie podoba się ten post
alkaj

Ja napisze o pracy w Niemczech. W listopadzie do mojej Frau przyszly papiery z niemieckiej agencji , przeczytalam i co tam pisalo ano ze bedzie musiala doplacic agencji 100 e za moja prace w wymiarze 24 godziny tygodniowo, czyli 4 godziny dziennie. Mogla wybrac druga opcje 300 e i wtedy ja pracuje 6 godzin. Tylko o podwyzce dla mnie nie bylo ani slowa. Corka jej jak przeczytala to doszla do wniosku ze Senioren24 oszalalo. Tak moje drogie 6 godzin pracy i koniec -zawsze mozna zadzwonic po busa i niech sami zapieprzaja. Tylko 2 tygodnie wczesniej trzeba zawiadomic polska agencje.Nie robmy z siebie samych niewolnikow.

ja wszystko to rozumiem te godziny, ale nie rozumiem jednago ciągle, a mianowicie czy takim układzie mogę traktować mieszkanie u pdp jak hotel?
 
25 stycznia 2015 19:47 / 3 osobom podoba się ten post
agamor

ja wszystko to rozumiem te godziny, ale nie rozumiem jednago ciągle, a mianowicie czy takim układzie mogę traktować mieszkanie u pdp jak hotel?
 

Ha, ha, ha - za hotel, jak i wyzywienie w takim przypadku - nalezaloby placic ...
25 stycznia 2015 19:53
emilia

Ha, ha, ha - za hotel, jak i wyzywienie w takim przypadku - nalezaloby placic ...

hahahaha
albo niech dają tyle ile sie należy i jak do hotelu
emilia bo ja naprawdę nie kumam, po co pisać o czymś jak to powiedział Kaczyński "oczywista oczywistość", że mamy tylko pauzę w swojej pracy, 
to ja chce kasę na jedzenie, odbębnie po te 4,6 czy 8 godzin, nawet na raty to niech będzie, a w czasie wolym hulaj dusza...
skoro nie mam obowiązku to nie siedze i w chałupie
25 stycznia 2015 20:01
to to kosztuje np 1100€?
pokój z dostepem do np wspólnej łazienki? i z wyżywieniem co u niektórych głodowych porcjach?
 
25 stycznia 2015 20:03 / 2 osobom podoba się ten post
agamor

hahahaha
albo niech dają tyle ile sie należy i jak do hotelu
emilia bo ja naprawdę nie kumam, po co pisać o czymś jak to powiedział Kaczyński "oczywista oczywistość", że mamy tylko pauzę w swojej pracy, 
to ja chce kasę na jedzenie, odbębnie po te 4,6 czy 8 godzin, nawet na raty to niech będzie, a w czasie wolym hulaj dusza...
skoro nie mam obowiązku to nie siedze i w chałupie

To byla tylko ironia z mojej strony, nie kierowana do nikogo. 
 
Andrea - wiem, ze to wszystko, te godziny, plany, rozpiski - to po prawdzie tylko mydlenie oczu wszystkim.
 
Tyle, ze jak agencja zyczy sobie "doplaty" za ilosc godzin, obojetnie, czy 200 czy 300 euro - to juz zakrawa na jawne kpiny z opiekunki. Moze pisze zbyt skrotowo, moja glowa jeszcze nie calkiem dobrze funkcjonuje.
25 stycznia 2015 20:05 / 1 osobie podoba się ten post
emilia

To byla tylko ironia z mojej strony, nie kierowana do nikogo. 
 
Andrea - wiem, ze to wszystko, te godziny, plany, rozpiski - to po prawdzie tylko mydlenie oczu wszystkim.
 
Tyle, ze jak agencja zyczy sobie "doplaty" za ilosc godzin, obojetnie, czy 200 czy 300 euro - to juz zakrawa na jawne kpiny z opiekunki. Moze pisze zbyt skrotowo, moja glowa jeszcze nie calkiem dobrze funkcjonuje.

emilia rozumiem jak najbardziej  :)))DDDDDDDDDD
dlatego mnie to śmieszy,  a tak naprawde to wku....
hahaahah
25 stycznia 2015 20:09 / 2 osobom podoba się ten post
jesteś teraz przepiękna :))))))))))))))))))
25 stycznia 2015 20:20 / 2 osobom podoba się ten post
a no tak andrea ja zapomniałam, że my wszystkie nosimy, jak to arabrab powiedziała logo czerwonego krzyża :))))))))))))
25 stycznia 2015 20:38 / 2 osobom podoba się ten post
agamor

jesteś teraz przepiękna :))))))))))))))))))

Andrea................ litości:):):)
25 stycznia 2015 20:45 / 1 osobie podoba się ten post
Zofija

Andrea................ litości:):):)

Jak możesz to zmień ten portrecik,bo mnie straszy.