Mam 19 lat i chcę być opiekunką

15 maja 2013 21:57
Witam  :) Sytuacja rodzinna zmusiła mnie do poważnego przemyślenia pomysłu podjęcia pracy jako opiekunka. Wiem, że jestem za młoda i nie mam doświadczenia ( Chociaż przez 1,5 roku zajmowałam się chorą babcią ). Ze znajomością języka też u mnie ciężko, ale jeżeli pójdę na jakiś sensowny kurs dla opiekunek i przyswoję niezbędną podstawę języka, to czy mam szansę na znalezienie pracy? Bardzo mi na tym zależy i jestem zdeterminowana  żeby to osiągnąć, ale na każdym kroku słyszę, że jestem za młoda i sznse są zerowe...
 
Przepraszam za pomyłkę w temacie miało być JAKAKOLWIEK*  :)
15 maja 2013 22:01
e tam - coraz więcej Niemców potrzebuje opieki i jest ich więcej niż chętnych opiekunek, więc szanse na pewno są - na początek za mniejszą kasę i może jakiś cięższy przypadek, ale w końcu znajdziesz. Tak przynajmniej myślę.
15 maja 2013 22:06
Kontaktowałam się już z różnymi agencjami, ale zawsze słyszę, że muszę mieć skończone przynajmniej 24 lata. Nie bardzo wiem co mam w takiej sytuacji robić...
15 maja 2013 22:07
kochanie, próbuj, do opieki trafiają ludzie bez znajomości niemieckiego, dlaczego Tobie ma się nie udać, tylko dlatego, że jesteś za młoda? Przede wszystkim masz doświadczenie i to podkreślaj w rozmowach z firmami. Jeśli znasz angielski, Twoje szanse rosną, parę dni temu była oferta pracy w Niemczech dla osoby z komunikatywnym angielskim. Jak nauczysz się trochę niemieckiego, zostaw swoje cv na arbeltlandii, firmy zaczną same do Ciebie dzwonić.
15 maja 2013 22:08
A może prędzej załapałabyś się jako niania?Na opiekunke szansa pewnie jest ale takim młodym cięzko znależc pracę-Niemcy wolą starsze opiekunki.W prawie kazdej firmie piszą"powyżej 30lat"Przegladaj portale z ogloszeniami,dzwon do firm-Zblizaja sie wakacje ,mozesz sie zalapac :) powodzenia
15 maja 2013 22:08
Prawda jest taka że czym większe bezrobocie w polsce,tym większe wymagania stawiane przez agencje.Za chwile będą samych opiekunów po germanistyce chcieli.Po kilku telefonicznych egzaminach dochodze do wniosku że jednym z wymogów jest recytowanie poezji germańskiej(oczywiście poprawnie gramatycznie)Opieka schodzi na dalszy plan.Pozdrawiam i życze wiele samozaparcia w nauce:)
15 maja 2013 22:10
cherrybomb: nie bedzie Ci latwo. Praca jest, ale Twoj wiek nie jest "poszukiwany". Nie wiem, jaka masz sytuacje, pewnie ciezka, najwazniejsze - jezyk. Nie wiem, jak duzo masz czasu na nauke, jak szybko musisz wyjechac, moze szukaj kursu, ktory jest uznawany w DE i ucz sie jezyka, moze pozniej szukaj pracy raczej w domach opieki, a nie w prywatnych.
15 maja 2013 22:13
Ale za nianię to płacą ok. 300 Euro miesięcznie - jeżeli chodzi o program Au-Pair przynajmniej, a Niemcy wiedzą że takie coś istnieje i wolą w ten sposób opiekunki zatrudniać. Opłacają wtedy jeszcze dodatkowo kurs językowy i mają małe koszty. Wiem, ze w Hamburgu miasto kiedyś dopłacało jakąś kasę opiekunce - to wychodziło wtedy jeszcze raz tyle. Taki deficyt opiekunek wtedy mieli, ale to już z 5 lat temu było i nie wiem, czy nadal istnieje taka możliwość.
Wprawdzie widziałam też ogłoszenia normalne do pracy jako opiekunka, ale wszędzie też język na dobrym poziomie był wymagany.
15 maja 2013 22:16
Wydaje mi sie ze nie masz szans,za mloda jestes.Moze jedz najpierw na sprzatania,albo wlasnie jako opiekunka do dzieci?Podszkolisz jezyk,a potem mozesz probowac jako opiekunka.Niemcy,wola starsze opiekunki,sama sie czasem spotykalam -Taka mloda?A ja wcale taka moda nie jestem .Zaczynalam jako 33-latka.Fakt na rynku pracy opiekunek sie ciagle zmienia.
15 maja 2013 22:19 / 1 osobie podoba się ten post
weber75

Prawda jest taka że czym większe bezrobocie w polsce,tym większe wymagania stawiane przez agencje.Za chwile będą samych opiekunów po germanistyce chcieli.Po kilku telefonicznych egzaminach dochodze do wniosku że jednym z wymogów jest recytowanie poezji germańskiej(oczywiście poprawnie gramatycznie)Opieka schodzi na dalszy plan.Pozdrawiam i życze wiele samozaparcia w nauce:)

W żadnej firmie do której ja dzwoniłam nie mieli wysokich wymagan językowych, wystarczy powiedzieć parę zdań o sobie, znać nazwy podstawowych chorób, przetłumaczyć proste zdania typu - Leki dla pani leżą na stoliku.
Nie wiem, jakie firmy masz na myśli, ale moje doświadczenia są inne. Oczywiście, im lepsza znajomość języka, tym wyższa pensja, jednak bywa i tak, że sporo osób w danej firmie zarabia mniej od koleżanek za bardzo podobną znajomość języka. Zatem nie zawsze lepsza znajomość niemieckiego przekłada się na wyższą pensję.
15 maja 2013 22:19
wichurra -tak ,wiem ale od czegos dobrze zacząc a taka młoda dziewczyna jako niania moze pracować wszedzie ,nie tylko w D-USA,Kanada,Anglia,Szwajcaria itd.Ja bym tak sprobowała -za ten czas jezyk ogarnie ,swiat ogarnie i juz będzie pewniejsza i kapkę starsza.Na czarno to bym sie bała ,żeby nie trafic na jakichs handlarzy kobietami,oni tez czytaja portale ogloszeniowe. A jako niania wyjedzie legalnie i bezpiecznie.
15 maja 2013 22:22
Kasia63 ma racje.Moja kolezanka tak zaczynala,miala wlasnie 19 lat,potem opieka i teraz w Heimie pracuje,ale to juz inna historia.
15 maja 2013 22:23
cherry, moja młoda znajoma znalazła pracę jako kelnerka w D, gdzieś z ogłoszenia, w tej pracy zarabia się o wiele więcej niż w opiece i Twój wiek nie będzie problemem.
15 maja 2013 22:24
No tak - masz rację Kasia, jak tak sobie myślę, to też bym tak zaczęła - kasa mniejsza, ale można stopniowo się wdrożyć. Chciałam tylko zaznaczyć, że kasa jednak dużo mniejsza wtedy jest.
15 maja 2013 22:27
Nie jestem przekonana co do pracy z dziećmi... Opiekowałam się babcią, więc jakieś tam doświadczenie mam i zdecydowanie
ta opcja bardziej mi odpowiada. Co do domów opieki to słyszałam, że to straszna harówka za niewielkie pieniądze ale przynajmniej praca.
Dziękuję wszystkim za pomoc :)