Ulubiony przez Niemców Spargiel

05 czerwca 2013 08:31 / 1 osobie podoba się ten post
kika1

Witaj... szparagi odtoksyczniaja organizm... dla nerek wysmienite... i pozbedziesz sie wszelkich kamieni... nie wiem czy to tylko mit... Niemcy jednakowoz wierza i wlasnie w czasie ich wysypu ok. 1,5 miesiaca trwajacy...szczegolnie duzo ich jedza.... Lubie i jem pod kazda postacia... i raczej codziennie... zdarza sie... ze co drugi dzien:))) widocznie maja cos co potrzebuje moj organizm... zajrze do wujka G... moze tam znajde odpowiedz....
 
 "Szparagi zawierają między innymi saponiny oraz cholinę, która korzystnie wpływa na układ nerwowy i woreczek żółciowy. Nazwa roślina jest związana z inną substancją czynna jaką jest asparagina, obok niej występują tu flawony, cukry, proteiny, arginina. To nie wszystko! Szparagi są bogate w witaminy (A, z grupy B, C, E)oraz substancje mineralne i makroelementy- głównie potas, wapń, magnez, fosfor a z mikroelementów zawierają krwiotwórczy arsen. Ponadto w tych zielonych pędach znajdziemy także kwasy- bursztynowy i inne."

Dzieki za informacje,naprawde nie wiedzialam ,ze oprocz wody maja tyle wlasciwosci,dobrze ,ze je lubie, magnez i potas akurat mam ich braki ,bo nawet lykam codziennie aspargian,no ,ale wiesz czasami co za duzo to nie zdrowo,nie tylko w kwestii szparagow,pozdrawiam
05 czerwca 2013 18:00
goma44

Dzieki za informacje,naprawde nie wiedzialam ,ze oprocz wody maja tyle wlasciwosci,dobrze ,ze je lubie, magnez i potas akurat mam ich braki ,bo nawet lykam codziennie aspargian,no ,ale wiesz czasami co za duzo to nie zdrowo,nie tylko w kwestii szparagow,pozdrawiam

...panuje nad sytuacja... spojrzalam na Twoj profil... jestes od paru dni na forum... milo Cie miec wsrod nas:)))
05 czerwca 2013 18:07
No właśnie Kiko jak to jest z tymi szparagami.... na ostatniej mojej stelli dziadziu był dializowany i Pani Doktor zabroniła mu podawać szparagi?
05 czerwca 2013 18:16
...jedna z naszych podopiecznych jest dializowana... nie moze warzyw i owocow za wiele jadac... "pyrek" rowniez... moze Kasia63 lub Tina... podopwiedza nam... dlaczego... wg mojej wiedzy... dializowany w ciagu dnia powinien... jak najmniej wody przyjmowac... a owoce i warzywa wlasnie ja posiadaja...
05 czerwca 2013 22:20 / 1 osobie podoba się ten post
kika1

...panuje nad sytuacja... spojrzalam na Twoj profil... jestes od paru dni na forum... milo Cie miec wsrod nas:)))

Dzieki za przywitanie,to prawda jestem tu nowa,przegladalam rozne fora opiekunek,ale to jest swietne!!Pozdrawiam wszystkie kolezanki!!
05 czerwca 2013 22:24
Goma:) Witamy,fajnie ,ze Ci sie podoba:)
Tylko musisz wiedziec,ze czasem tutaj tez sa klotnie,ale zaraz mijaja:)W koncu jestesmy tylko ludzmi:)
04 marca 2014 13:17
Znalazłam i tak, dzięki :).
04 marca 2014 15:12
Andrea hahahahhahahaha  Ty zmień dziewczyno tego avatara na ,,idę do sanatorium,,
 
 
25 marca 2014 13:45
Wlasnie kupilam pierwsze szparagi ,cena jeszcze powala na kolana ........18 euro kg.
25 marca 2014 14:52
Ja jadłam te z Hiszpani:) o połowę tańsze ale i tak smaczne:)
25 marca 2014 23:39
 A u moich pdp dobrze ze nie jada sie ich czesto jakos zjem ale zebym sie nimi zachwycała to nie ale za to sosy do nich sa smaczne najepsze z kartonika mniam:))))))))))
29 lipca 2014 16:54
barbara54

Witam co sądzicie o ulubionym przez Niemcow Spargielu. Moze ja tylko nie czuje  smaku, nawet ze sosem, to dla mnie żadna rewelacja. Oni są zachwyceni.

Przyznam się, że pierwszy raz u Monka jadłam (i nawet gotowałam) szparagi... i jakieś toto bezpłciowe, sos holederski za to mi smakował bardzo :)
29 lipca 2014 16:59
nomka

Przyznam się, że pierwszy raz u Monka jadłam (i nawet gotowałam) szparagi... i jakieś toto bezpłciowe, sos holederski za to mi smakował bardzo :)

Sezon na szparagi skończył sie przeszło miesiąc temu ,a Ty teraz jadłaś?
Jak się w czasie gotowania dobrze przyprawi , to są całkiem smaczne nawet bez sosu(ja go nie lubię)
29 lipca 2014 17:01 / 1 osobie podoba się ten post
ivetta

Sezon na szparagi skończył sie przeszło miesiąc temu ,a Ty teraz jadłaś?
Jak się w czasie gotowania dobrze przyprawi , to są całkiem smaczne nawet bez sosu(ja go nie lubię)

Nie nie :) jadłam jak u Monka byłam, teraz ostatnie 3 dni w PL jestem i znów będę spamować na forumku :)