Na wyjeździe #2

06 lipca 2013 09:52 / 1 osobie podoba się ten post
Dziadek do mnie dzisiaj przy śniadaniu: "Jednego nie mogę pojąć. Jak to jest, że prowadzisz taki zdrowy tryb życia, nie palisz, trenujesz, gotujesz zdrowe potrawy a pijsz taką mocną kawę, w dodatku czarną jak noc. Powinnaś dolewać chociaż odrobinę mleka!"

No cóż... dla mnie kawa, to ma być kawa :) Bez cukru, bez mleka i nie jakaś tam rozpuszczalna :)
06 lipca 2013 09:54
koti

cześć dziewczyny mam pytanko czy po 6 miesiącach ciągłej pracy u rodziny muszę zjechać do domu na 3 miesiące chcąc wrócić z powrotem w to samo miejsce , mówili mi ze nie mogę dłużej tu przebywać jak tylko 6 mieś i przerwa .Jestem wysyłana z firmy .Nie zrozumiałam dobrze ale coś mówili ze policja, kranken kasa ?? mój niemiecki nie jest na tyle dobry żeby zrozumieć wszystko .

Niedawno przeczytałam  w niecie,że opiekunka powinna po pół roku zmienić miejsce albo zjechać na urlop żeby rodzina nie została posądzona o to,że opiekunka mieszka bez meldunku zbyt długo,a co się z tym wiąze musieliby za opiekunkę zapłacić podatek .
Znajdziesz w necie dokładne i rzetelne informacje o co chodzi ze zbyt długim pobytem.
06 lipca 2013 09:56
Witam... zapowiada sie ladna pogoda .... u mnie juz posprzatane ..... jeszcze obiad zrobic i tyle na dzis, a i zakupy z synem....
Milego dnia
06 lipca 2013 09:58 / 3 osobom podoba się ten post
Koti czy Ty pracujesz przez miejscowa agencje,ze nie rozumiesz co do Ciebie mowia.Nie zastanawiaj sie nad przepisami tylko zjezdzaj do domu po 6 m-cach pracy wypalisz sie dziewczyno.Zrob urlop odpoczni-co to, za kare tu jestes.Moim zdaniem lepiej jest dluzej popracowac w zdrowiu jak potem dochodzic do siebie po maratonie.Ale, rob jak uwazasz.
.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
06 lipca 2013 10:10 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Koti czy Ty pracujesz przez miejscowa agencje,ze nie rozumiesz co do Ciebie mowia.Nie zastanawiaj sie nad przepisami tylko zjezdzaj do domu po 6 m-cach pracy wypalisz sie dziewczyno.Zrob urlop odpoczni-co to, za kare tu jestes.Moim zdaniem lepiej jest dluzej popracowac w zdrowiu jak potem dochodzic do siebie po maratonie.Ale, rob jak uwazasz.
.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Macie racje ale ja włąśnie uciekłąm przed mężem , który znęcał sie nademną psychicznie i fizycznie już pisałam na forum , Tu własnie odpoczywam rodzina mnie wspiera moja i ta tu na selli , ale musze zjechac i zrobić porządek w swoim życiu i chcę tu z powrotem wracać tylko nie wiedziałam jaka długa musi być ta przerwa pracując u jednej rodziny . Pracuję przez Poską firme , z nimi nie rozmawiałam ale rodzina mi to powiedziała tak też to zrozumiłam że musze zjechać na 3 miesiące i dopiero potem będą wnioskować o mój powrót tu . Pytałąm dlatego bo nie byłąm do konca pewna że dobrze zrozumiłam to jest mój pierwszy wyjazd do pracy w Niemczech .
06 lipca 2013 10:19
ivanilia40

Niedawno przeczytałam  w niecie,że opiekunka powinna po pół roku zmienić miejsce albo zjechać na urlop żeby rodzina nie została posądzona o to,że opiekunka mieszka bez meldunku zbyt długo,a co się z tym wiąze musieliby za opiekunkę zapłacić podatek .
Znajdziesz w necie dokładne i rzetelne informacje o co chodzi ze zbyt długim pobytem.

tak jest tylko w przypadku kiedy pracuje się na niemiecką gewerbę.Mowa tu o ustawie zwalczającej tzw.ukryte zatrudnienie.Natomiast jesli jedzie się z polskiej firmy czy to na własnej dz.gosp.polskiej,czy umowie o prace czy umowie zleceniu-jeżdzi się na takie zmiany jak się sobie lub jak firma ustala-np.2mce/2 czy 3/3 albo inne.
06 lipca 2013 10:26
Kasiu,ale ja przeczytałam ,ze rodziny niemieckie boją się właśnie tych kontroli,żeby nie zostać posądzonym o to,że mieszka u nich ktoś bez meldunku.Poszukam tego artykułu i wkleję.
06 lipca 2013 10:43
koti

Macie racje ale ja włąśnie uciekłąm przed mężem , który znęcał sie nademną psychicznie i fizycznie już pisałam na forum , Tu własnie odpoczywam rodzina mnie wspiera moja i ta tu na selli , ale musze zjechac i zrobić porządek w swoim życiu i chcę tu z powrotem wracać tylko nie wiedziałam jaka długa musi być ta przerwa pracując u jednej rodziny . Pracuję przez Poską firme , z nimi nie rozmawiałam ale rodzina mi to powiedziała tak też to zrozumiłam że musze zjechać na 3 miesiące i dopiero potem będą wnioskować o mój powrót tu . Pytałąm dlatego bo nie byłąm do konca pewna że dobrze zrozumiłam to jest mój pierwszy wyjazd do pracy w Niemczech .

Napisze Ci na poczte jesli takowa masz.Nie zagladalam na profil.Przepraszam jesli Cie urazilam tym powrotem.Pozdrawiam
06 lipca 2013 11:02 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Napisze Ci na poczte jesli takowa masz.Nie zagladalam na profil.Przepraszam jesli Cie urazilam tym powrotem.Pozdrawiam

nie uraziłąś , dziękuję ci za troskę bo ja to tak odczułam TROSKA ,  nie znałaś mojej sytuacji ,
06 lipca 2013 18:48 / 1 osobie podoba się ten post
Nie wiem czy to dobra wiadomość dla wszystkich Polaków,ale dla nas na pewno tak.Euro idzie w górę bo złoty bardzo słabnie :)
06 lipca 2013 19:08
Ale się rozpisałaś.
 
Miłego wieczoru i oglądania sufitu.
06 lipca 2013 19:23
Jak mija u was ten ciepły sobotni wieczór? Jeszcze pracujecie czy trochę można odetchnąć? U mnie babcia grzecznie ogląda TV - i tylko później - do łóżeczka...
06 lipca 2013 19:24
Ja mam wolne już od 18.
06 lipca 2013 19:37
To super. Są wiec fajne miejsca - gdzie nie musi się non stop towarzyszyć podopiecznym i odetchnąć też wieczorem - już bez nich, choćby w samotności.
06 lipca 2013 19:51 / 1 osobie podoba się ten post
Grawik,
ja mam do dyspozycji małe autko kupione specjalnie dla opiekunki, mam rower,
mogę korzystać do woli.

Jutro nie gotuję, jedziemy do starego zamklu do restauracji
na obiad.