Co mnie najbardziej wkurza w Niemczech

24 sierpnia 2016 22:04 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

Ta ma laske,a dziadek druga w pampersie :lol3:

Laskę w pampersie ? ...coś picujesz ! przeca mówiłaś , że to ledwie , ledwie ....taki jakby futeralik  po fajce i to pomarszczony - a gdzie fajce z rozmiarem do laski ? 
24 sierpnia 2016 22:11 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Laskę w pampersie ? ...coś picujesz ! przeca mówiłaś , że to ledwie , ledwie ....taki jakby futeralik  po fajce i to pomarszczony - a gdzie fajce z rozmiarem do laski ? :lol1:

Nie no !!! Juz sie wykapalam i co zas musze isc??, zapozycze duza meska wkladke pana dziadka  
24 sierpnia 2016 22:44 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

Ty a moze ktos nawiedza pokoj Twoj,jakis duch tego domu? I daje znaki,lepiej zapal swiece i splun przez lewe ramie 5 razy,tylko scian nie opluj:-) 

;)
24 sierpnia 2016 22:48
W duchy nie wierzę; ) myślałam raczej o tym czy oni mi czegoś nie zainstalowali, żeby podglądać, obca osobę w domu mieć na oku. Niektórzy z Was jak czytam, świetnie znają się na technice. Czy takie coś jest możliwe? Z tv sobie radzę, wyłączam z gniazdka 
24 sierpnia 2016 22:48
W duchy nie wierzę; ) myślałam raczej o tym czy oni mi czegoś nie zainstalowali, żeby podglądać, obca osobę w domu mieć na oku. Niektórzy z Was jak czytam, świetnie znają się na technice. Czy takie coś jest możliwe? Z tv sobie radzę, wyłączam z gniazdka 
24 sierpnia 2016 22:50 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Musi tak :-) ...też kiedyś tak miałam , jak mi w N. zamienili pokój na sypialnię po śp. Dziadeczku - tv się właczł na biało i nawet nie " syczał " . Dałam radę , podobnie jak radzisz spluwałam i szeptałam " a kysz , a kysz duszo nieczysta " :lol3:... Świecę też miałam , ale nie zapalałam , bo se myślałam : a jak mi będzie potzrebna jeszcze to na kiego mi taki ogarek wypalony ????:lol1:

Juz mnie nic nie zaskoczy 
24 sierpnia 2016 23:28 / 1 osobie podoba się ten post
Oliwia

Chciałbym też Was zapytać, czy ktoś tak miał? ?? Bo mi się sam w nocy telewizor włącza i wyłącza, tak , że ekran , normalnie czarny robi się biały , tak na niecałą minute i samoistnie gaśnie

Sprawdź w menu , czy nie ma włączonej "czasówki" tj włączanie sie i wyłaczanie o okreslonych godzinach w dodatku bez wybierania kanału - dlatego masz biały ekran .
24 sierpnia 2016 23:39 / 4 osobom podoba się ten post
miałam wpisać co mnie wkurza / w moim przypadku wkurza to nieadekwatne słowo / doprowadza do białej gorączki i mordu w moich oczach . Niemiecka biurokracja - niestety miałam z nią do czynienia i napisze :jak ktoś uważa , że polska biurokracja jest wkurzająca - to życzę mu aby musiał coś załatwiać w niemieckim urzędzie- polscy urzędnicy w porównaniu z niemieckimi są kompetentni i trochę myślą . Urzędnik niemiecki jest albo słodki i uprzejmy do wyrzygania lub arogancji , ale jak sprawa przekracza ciut zakres jego wiedzy to niemiecka machina biurokratyczna wciągnie cię w swoje tryby , przemieli a i tak na końcu / np za 2 lata / sprawa jest dalej nie załatwiona . Nasi urzędnicy znają przynajmniej prawa obowiązujące w całej UE , niemiecki urzędnik do tej pory nie zna przepisów UE i uważa , że te przepisy niemieckie to przepisy UE .
25 sierpnia 2016 20:08 / 1 osobie podoba się ten post
Aniak

Sprawdź w menu , czy nie ma włączonej "czasówki" tj włączanie sie i wyłaczanie o okreslonych godzinach w dodatku bez wybierania kanału - dlatego masz biały ekran .

Ich pilot jest inny niż mój i bardziej skomplikowany. Ale nie widzę tutaj, żeby coś ustawione było. Przejrzałam. Poza tym, gdyby było ustawione to by się właczalo o określonych godzinach. A to są różne pory , przeważnie w nocy, gdy jeszcze nie spie i latam po pokoju. 
25 sierpnia 2016 20:12
Aniak

Sprawdź w menu , czy nie ma włączonej "czasówki" tj włączanie sie i wyłaczanie o okreslonych godzinach w dodatku bez wybierania kanału - dlatego masz biały ekran .

Stąd moje podejrzenia, ;) bo tu jedna,  podobno zdrowa osoba w rodzinie ma skłonności, by wszystkich dookoła kontrolować 
04 września 2016 08:43 / 2 osobom podoba się ten post
Asik

Bo ich na to stac :))

dokładnie bo ich na to stać -robić pauze  i iść do knajpy zjeść obiad i z powrotem do pracy (rzecz jasna nie mówię tu o wszystkich niemcach.Rzecz jasna obecne Niemcy to już nie te Niemcy z przed 30-tu i wcześniejszych lat.Widać już biede i bałagan.Cóż Niemcy płacą słoną cene za przyjmowanie uchodżców  itd.Jednym to się podoba innym nie.Bardzo szeroki temat.
08 września 2016 17:41 / 6 osobom podoba się ten post
Wkurzylo mnie dzis okreslenie przez pania : Nowa sila .Zapytalam co ma na mysli to mowiac , spodziewa sie ze ktos bedzie ja nosil na rekach ?, czy jakis dzwig ma przyjechac, bo nie rozumiem.( zas udalam tlumana ) Pani sie zajaknela i powiedziala nowa opiekunka .Mozna ? Mozna uzyc innego okreslenia.Naucze jeszcze cos tych Niemcow moze hihi.
08 września 2016 18:49 / 2 osobom podoba się ten post
adamos60

dokładnie bo ich na to stać -robić pauze  i iść do knajpy zjeść obiad i z powrotem do pracy (rzecz jasna nie mówię tu o wszystkich niemcach.Rzecz jasna obecne Niemcy to już nie te Niemcy z przed 30-tu i wcześniejszych lat.Widać już biede i bałagan.Cóż Niemcy płacą słoną cene za przyjmowanie uchodżców  itd.Jednym to się podoba innym nie.Bardzo szeroki temat.

Szeroki, ale ja osobiście nie wierzę żeby Niemcy zrobili coś co im się nie opłaca....  My tylko tego nie widzimy... Czyli przyjmowanie tych cudzoziemców też im się opłaca ... Z tą demencją i Alzheimerem poprostu potrzebują świeżej krwi, albo o coś innego chodzi
08 września 2016 19:17 / 2 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Szeroki, ale ja osobiście nie wierzę żeby Niemcy zrobili coś co im się nie opłaca....:brak wiary:  My tylko tego nie widzimy... :yo: Czyli przyjmowanie tych cudzoziemców też im się opłaca ... Z tą demencją i Alzheimerem poprostu potrzebują świeżej krwi, albo o coś innego chodzi :eureka:

Racja Danusiu, zaraz po wojnie napłynęła do Niemiec fala uchodźców, Turków, Jugosłowian bo potrzebne były ręce aby odbudować przemysł i gospodarkę. Teraz Angela chciała powtórzyć scenariusz bo społeczeństwo się starzeje a ktoś pracować musi.....tylko trochę się się wymknelo spod kontroli.....Niemcy nic nie robią bezinteresownie ale to nie jest wadą.....a niewątpliwą zaletą jest to, że dbają o swoich obywateli.
08 września 2016 19:34
ewa59

Racja Danusiu, zaraz po wojnie napłynęła do Niemiec fala uchodźców, Turków, Jugosłowian bo potrzebne były ręce aby odbudować przemysł i gospodarkę. Teraz Angela chciała powtórzyć scenariusz bo społeczeństwo się starzeje a ktoś pracować musi.....tylko trochę się się wymknelo spod kontroli.....Niemcy nic nie robią bezinteresownie ale to nie jest wadą.....a niewątpliwą zaletą jest to, że dbają o swoich obywateli.

Jest to jakaś racja   I niech dbają o swoich obywateli tylko niech mi nie każa  pałać do siebie miłością ... bez "i nawzajem"