Komputerowe SOS

09 sierpnia 2013 11:18 / 3 osobom podoba się ten post
Zakładam temat w którym będziemy się dzielić wiedzą na temat komputerów i programów. W grupie siła!!!
09 sierpnia 2013 11:26
Ja was będę dzielnie czytać,bo o programach nie mam pojęcia...zawsze korzystam z serwisu..;(
09 sierpnia 2013 11:44 / 1 osobie podoba się ten post
pytania prosze...
09 sierpnia 2013 11:57
No to ja mam pytanko.Instalując Windows nieopatrznie załozyłam konto z niepełnymi uprawnieniami administratora.Teraz mam z tym problem,bo po dołozeniu RAM-u czasem wyskakuje mi BSOD ,a nie mogę odczytać pilku minidump,bo przy kazdej próbie wyskakuje mi informacja,że muszę miec pełne uprawnienia.Próbowałam załozyć nowe konto,ale to nie bardzo funkcjonuje.Pytanie brzmi:Czy istnieje jakiś sprytny sposób zmiany ustawień,czy muszę przeinstalować system i przy nowej instalacji po prostu załozyć konto z pełnymi uprawnieniami?Mam też zainstalowanego Linuksa,moze z niego dałoby radę odczytać te pliki,bo kody z Blue screena wyraźnie wskazują na błąd sprzetowy,a nie systemowy.
09 sierpnia 2013 12:08
Tina a która to wersja windowsa?
09 sierpnia 2013 12:09
Wndows 7 starter
09 sierpnia 2013 12:11 / 2 osobom podoba się ten post
Z linuksa powinnas odczytac, chyba, ze masz inny system kodowania. Czasami pliki zapisywane w windowsowym notatniku sa nie do odczytania pod linuksem.
RAM - czy dokladalas kosci, czy tylko dodalas w ustawieniach systemu. Jesli kosci - czy sa jednorodne, tego samego producenta, czy Twoj lapek obsluguje tyle? Jesli tylko w ustawieniach systemu - czy masz szanse dostac sie do tegoz i zmniejszyc przydzial. Wiesz, ze przy reinstalacji windy masz do przeinstalowania GRUB bo winda go skasuje ... Paskudztwo. Jesli reinstalacja - zaloz konto administratora. Instaluj z takimi uprawnieniami. Jak masz jakies obawy - zaloz pozniej drugie konto uzytkownika i z niego korzystaj. Witaj w klubie, tez mam dwa systemy !
09 sierpnia 2013 12:22
Emillia,dzieki za informacje,spróbuje odczytac z linuksa.W serwisie wyjeli mi stara kosc RAM-u,a załozyli nową 2GB,ale niezbyt dobrej jakości,a ja nie sprawdziłam na miejscu.2GB mój 32 bitowy system obsługuje,podejrzewam,że kośc jest wadliwa.Testowałam memtestem no i nieciekawie wyszło.Jednakże te minidumpy chciałabym odczytać.Stara kośc jest dobra,i nie powodowała problemów,ale komputer wolno pracował.Jeżeli będę miala pewność,ze to ten RAM,to bedę musiała kupić nową kość dobrej jakości i ją założę.Poszłam po najmniejszej linii oporu i skorzystałam z tutejszego serwisu komputerowego a tu taki numer.
09 sierpnia 2013 12:28 / 1 osobie podoba się ten post
Przycisnęłam bratanka i napisał mi tak:
 
mozna sprobowac zmienic typ konta w panelu sterowania tam gdzie jest zarzadzanie kontami uzytkownikow
Panel sterowaniaKonta użytkowników i Filtr rodzinnyKonta użytkownikówZmienianie typu konta
jak tam sie nie uda to poszukam czegos innego - zakładam że już próbowałaś
 
ewentualnie mozna sprobowac otworzyc ten plik poprzez prawe klikniecie -> uruchom jako administrator jesli jest taka opcja

bo czasem uprawnienia sa tylko nie sa normalnie stosowane dopoki nie sprobuje sie otworzyc w ten sposob
ale jesli konto jest faktycznie standardowe (nie administratora) to tej opcji nie bedzie
nie wiem czy coś pomogę ale wklejem, jeśli nie znajdziesz rozwiązania, ew. mogę spytać męża wieczorem, on na pewno będzie wiedział
09 sierpnia 2013 12:38
A ja mam pytanie o smarpfona...mam pamięć zewnętrzna 8 GB micro sd i dokupując aplikacje często mi pojawia się komunikat za mało pamięci,wszystko mi zapisuje w pamięci wewnętrznej smartpfona,pytanie dlaczego nowych aplikacji nie zapisuje na karcie sd? jest prawie pusta
09 sierpnia 2013 12:49
Zawsze możesz przenieść aplikacje z pamięci wewnętrznej telefonu na kartę pamięci. Aby to zrobić wejdź w Ustawienia>Aplikacje>Zarządzaj aplikacjami, naciśnij na aplikację którą chcesz przenieść i następnie wybierz przenieś na kartę pamięci
09 sierpnia 2013 13:01 / 2 osobom podoba się ten post
Ratowanie lapka przed przegrzaniem /z przymrużeniem oka, ale może pomóc/. Znalezione w necie.
09 sierpnia 2013 13:06 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Emillia,dzieki za informacje,spróbuje odczytac z linuksa.W serwisie wyjeli mi stara kosc RAM-u,a załozyli nową 2GB,ale niezbyt dobrej jakości,a ja nie sprawdziłam na miejscu.2GB mój 32 bitowy system obsługuje,podejrzewam,że kośc jest wadliwa.Testowałam memtestem no i nieciekawie wyszło.Jednakże te minidumpy chciałabym odczytać.Stara kośc jest dobra,i nie powodowała problemów,ale komputer wolno pracował.Jeżeli będę miala pewność,ze to ten RAM,to bedę musiała kupić nową kość dobrej jakości i ją założę.Poszłam po najmniejszej linii oporu i skorzystałam z tutejszego serwisu komputerowego a tu taki numer.

No chyba masz winowajce ... Moze zamien nowa na stara i sprawdz, czy wolno, ale dziala poprawnie.
09 sierpnia 2013 13:07
misiekFfm

Zawsze możesz przenieść aplikacje z pamięci wewnętrznej telefonu na kartę pamięci. Aby to zrobić wejdź w Ustawienia>Aplikacje>Zarządzaj aplikacjami, naciśnij na aplikację którą chcesz przenieść i następnie wybierz przenieś na kartę pamięci

No właśnie nie mogę przenieść...bo są one w pamieci wewnętrznej i nie mogę tym sposobem co opisałaś przenieść...
Moje inne pytanie,może być tak,że mam za duża kartę sd i mój smartpfone jej nie widzi lub nie odczytuje?
09 sierpnia 2013 13:23
ania37

No właśnie nie mogę przenieść...bo są one w pamieci wewnętrznej i nie mogę tym sposobem co opisałaś przenieść...
Moje inne pytanie,może być tak,że mam za duża kartę sd i mój smartpfone jej nie widzi lub nie odczytuje?

Oczywiście, że tak może być. Podaj dokładny model telefonu to sprawdzimy w specyfikacji