Ogrodnictwo

10 lutego 2018 12:59 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra2

Kupiłam na wiosnę sadzonkę tej trawy, ale jakoś mało mi wyrosła. Może za mało słońca miała. Możesz mi podpowiedzieć, kiedy ją ściąć i na jaką wysokość? No i czy można ją w bardziej słoneczne miejsce przesadzić i kiedy to najlepiej zrobić? :)

Moze maja za malo wilgotnosci albo trza dawac jakis nawoz. Nie mam ogrodu ale lubie czytac i ogladac zdjecia szczegolnie roz bo je kocham. Tu se zobacz,pisza o uprawianiu traw ozdobnych.https://www.wymarzonyogrod.pl/kwiaty-i-rosliny-na-rabaty/roslinne-kompozycje/aranzacja-ogrodu-trawy-ozdobne-sadzenie-i-pielegnacja-traw-ozdobnych-w-ogrodzie,94_2045.html
 
11 lutego 2018 14:53
Przydatne:)

https://kobieta.onet.pl/dom/porady/jak-podlewac-storczyki-cztery-zasady-ktore-trzeba-znac-w-przeciwnym-razie-orchidee/nwky70k?utm_source=onetsg_fb&utm_medium=social&utm_campaign=onetsg_fb
11 lutego 2018 14:53
Przydatne:)

https://kobieta.onet.pl/dom/porady/jak-podlewac-storczyki-cztery-zasady-ktore-trzeba-znac-w-przeciwnym-razie-orchidee/nwky70k?utm_source=onetsg_fb&utm_medium=social&utm_campaign=onetsg_fb
12 lutego 2018 21:24 / 3 osobom podoba się ten post
wichurra2

Kupiłam na wiosnę sadzonkę tej trawy, ale jakoś mało mi wyrosła. Może za mało słońca miała. Możesz mi podpowiedzieć, kiedy ją ściąć i na jaką wysokość? No i czy można ją w bardziej słoneczne miejsce przesadzić i kiedy to najlepiej zrobić? :)

To jest trawa pampasowa i lubi słońce. W naszym klimacie to nieco ryzykowny zkup ale także postanowiłam spróbować ( korzenie mogą w zimie przemarznąć). Ważne jest aby posadzić ją tak aby woda nie zalegała w korzeniach i broń Boże tam nie zamarzła.  Na lekkim pochyleniu terenu w przepuszczalnej glebie. Na zimę należy okopczykować. Gdy pracowałam w Stade obok na posesji był piękny egzemplarz takiej trawy i z tego co zuważyłam gospodarze nic z nią nie robili. Wyczytałam jednak, że powinno się ją na zimę związać  i przyciąć w marcu. 
12 lutego 2018 22:14
Alina

To jest trawa pampasowa i lubi słońce. W naszym klimacie to nieco ryzykowny zkup ale także postanowiłam spróbować ( korzenie mogą w zimie przemarznąć). Ważne jest aby posadzić ją tak aby woda nie zalegała w korzeniach i broń Boże tam nie zamarzła.  Na lekkim pochyleniu terenu w przepuszczalnej glebie. Na zimę należy okopczykować. Gdy pracowałam w Stade obok na posesji był piękny egzemplarz takiej trawy i z tego co zuważyłam gospodarze nic z nią nie robili. Wyczytałam jednak, że powinno się ją na zimę związać  i przyciąć w marcu. 

Czesć Alinko,ja tez mam u siebie takie trawy i pieknie rosną.Wyslalam do Wichurki fotki na e-mail.Twoj profil jest ukryty,ale  jak sie zaprosimy do znajomych to tez moge wyslac do Ciebie.:)
12 lutego 2018 22:46 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

To jest trawa pampasowa i lubi słońce. W naszym klimacie to nieco ryzykowny zkup ale także postanowiłam spróbować ( korzenie mogą w zimie przemarznąć). Ważne jest aby posadzić ją tak aby woda nie zalegała w korzeniach i broń Boże tam nie zamarzła.  Na lekkim pochyleniu terenu w przepuszczalnej glebie. Na zimę należy okopczykować. Gdy pracowałam w Stade obok na posesji był piękny egzemplarz takiej trawy i z tego co zuważyłam gospodarze nic z nią nie robili. Wyczytałam jednak, że powinno się ją na zimę związać  i przyciąć w marcu. 

Jeszcze raz cytuje Alinko Twojego posta bo chcialam dopowiedziec odnosnie tych traw, bo mam tez inne odmiany i wszystkie pieknie własnie w naszym klimacie rosną,nie bać sie tego,ze klimat nie ten...Tak jak piszesz lubią słonce, jak zreszta chyba wiekszosc roslin,ale tez potrzebuja bardzo duzo wody.Wazne jest to,ze sadząc je nalezy zachowac odleglosc,zeby sie nie stykaly  ze sobą bo nie zakwitną.
ps.Tak sobie napisalam  moze ktos skorzysta...i naprawde polecam bo super sie prezentują w ogrodzie...buziole dla Wszystkich od Dziewczynki.z   
 
 
 
13 lutego 2018 09:26
Alina

To jest trawa pampasowa i lubi słońce. W naszym klimacie to nieco ryzykowny zkup ale także postanowiłam spróbować ( korzenie mogą w zimie przemarznąć). Ważne jest aby posadzić ją tak aby woda nie zalegała w korzeniach i broń Boże tam nie zamarzła.  Na lekkim pochyleniu terenu w przepuszczalnej glebie. Na zimę należy okopczykować. Gdy pracowałam w Stade obok na posesji był piękny egzemplarz takiej trawy i z tego co zuważyłam gospodarze nic z nią nie robili. Wyczytałam jednak, że powinno się ją na zimę związać  i przyciąć w marcu. 

No to pięknie - u mnie nie okopana, nie związana i nie na pochylonym terenie.
No cóż - zobaczymy co z niej będzie. 
13 lutego 2018 16:33
wichurra2

No to pięknie - u mnie nie okopana, nie związana i nie na pochylonym terenie.
No cóż - zobaczymy co z niej będzie. 

Ja też nie związałam ale okopczykowałam.
 
 
20 lutego 2018 12:46 / 3 osobom podoba się ten post
Wczoraj wysadziłam pierwsze begonie . Stoją w piwnicy juz nawet raz podlane . Wczesniej zakwitną . Posadziłam też daturę, której szczepke przywiozłam z ostatniego miejsca pracy. Już sie cieszę . Tulipany pewnie około 200 szt juz wystawiły szpiczaste listki, one nie obawiają się mrozu .Oj, będzie pięknie wiosną i latem. Już planuję gdzie by tu maciejke wysiać , musi być blisko tarasu, żeby wieczorkiem zapachem sie napawać. Ach, czekam wiosny, czekam .
22 lutego 2018 06:11
Mam grudnika piekny, wielki, rozrosniety i odkarmiony, ponieważ łodygi stoją sztywne i zdrowe. Kwitł w świeta BN byłam w domu kilka dni więc widziałam go w pełnej krasie. Teraz też zbiera sie do kwitnienia na każdej gałązce ma malutki pączuszek . Wczoraj zrobiłam fotkę, zrobię za mc i sie pochwalę.
26 lutego 2018 15:25
Dostałam kilka nasion sosny pinii, dzisiaj wysadziłam w domowej szklarence. Wiem, że cieżkia jest w utrzymaniu, ale będę próbowała. Tak wygląda młode drzewko . 
26 lutego 2018 18:30 / 7 osobom podoba się ten post
A ja mam kurna w swoim ogródecku słonia na patyku.
To taka roślinka, którą dostałem w prezencie od Królowej Elżbiety. Zdjęcia wklejał tu nie bedę, bo na pewno Ona Lisa też ma ich pełno.
Czekam tylko na wiosnę, bo do szklarenki teraz wnosił słonika nie będę, bo tam cetralnego nie ma.
Ale porozmawiam z moją Pdp, może zgodzi się na przeniesienie piecyka.
Ach jakie piękne czasy nastały. Mrozek tylko minus 18, z czego cieszę się ogromnie.
Zawsze to mniej niż minus dwadzieścia.
 
26 lutego 2018 18:37 / 5 osobom podoba się ten post
Knorr

A ja mam kurna w swoim ogródecku słonia na patyku.
To taka roślinka, którą dostałem w prezencie od Królowej Elżbiety. Zdjęcia wklejał tu nie bedę, bo na pewno Ona Lisa też ma ich pełno.
Czekam tylko na wiosnę, bo do szklarenki teraz wnosił słonika nie będę, bo tam cetralnego nie ma.
Ale porozmawiam z moją Pdp, może zgodzi się na przeniesienie piecyka.
Ach jakie piękne czasy nastały. Mrozek tylko minus 18, z czego cieszę się ogromnie.
Zawsze to mniej niż minus dwadzieścia.
 


Leżę i nie mogę się podnieść. 
26 lutego 2018 19:06 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

A ja mam kurna w swoim ogródecku słonia na patyku.
To taka roślinka, którą dostałem w prezencie od Królowej Elżbiety. Zdjęcia wklejał tu nie bedę, bo na pewno Ona Lisa też ma ich pełno.
Czekam tylko na wiosnę, bo do szklarenki teraz wnosił słonika nie będę, bo tam cetralnego nie ma.
Ale porozmawiam z moją Pdp, może zgodzi się na przeniesienie piecyka.
Ach jakie piękne czasy nastały. Mrozek tylko minus 18, z czego cieszę się ogromnie.
Zawsze to mniej niż minus dwadzieścia.
 

26 lutego 2018 19:10 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

!!