Ogrodnictwo

29 września 2017 19:59 / 6 osobom podoba się ten post
29 września 2017 20:38 / 3 osobom podoba się ten post
Knorr

I jeszcze na koniec dzisiejszego dnia, odnośnie ogrodu i projektowania, to należy zwrócić uwagę na to, że wszystkie posadzone roślinki zwiększają się
z czasem. I nalezy to uwzględnić przy nasadzaniu.
Nie ma nic gorszego, niż "naciepielone" wszystko jedno na drugim za 2 -3 lata. :-)))

Najlepiej kupić odmiany karłowe albo takie, które dają się bezproblemowo formować. 
29 września 2017 20:48 / 4 osobom podoba się ten post
Piękny ten twój ogród Alino.
29 września 2017 20:55 / 2 osobom podoba się ten post
Alina zostań architektem ogrodów :D
30 września 2017 17:01 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

Ostatnie prace w ogrodzie przed wyjazdem.Porobiłam kopczyki z ziemi pod rhododendronami oraz trawą pampasową. Synoptycy zapowiadają na ten rok zimę stulecia. Znając swojego pecha zapewne rhododendrony, z których tak się cieszyłam padną. Skalniak znów pozostawiłam niezagospodarowany. Ciągle sobie obiecuję, że tym razem porobię nasadzenia, ale zazwyczaj kończy się tylko na planach. Jedynie kosodrzewina pumilio oraz sosna karłowata (chyba glauca) rosną sobie powolutku czekając na towarzystwo i najlepiej gdyby nie były to tylko chwasty. Po zdięciach widać jak w ciągu pięciu lat urosły bukszpany, które posadziłam jako sadzonki z jednego niezbyt pięknego krzaczka. Żal to zostawiać gdy wreszcie zaprowadziłam porządek, ręce przestały boleć i można by pomyśleć o tym by ogród upiększyć. Niestety trzeba ruszyć do pracy. Gdyby mi się tak chciało jak mi się nie chce....ech.

Zawsze miałaś dobre serce dla ludzi , zwierząt , kwiatów Po owocach poznacie dobre serce . Pozdrawiam serdecznie
10 października 2017 10:52 / 2 osobom podoba się ten post
Dostałaąm od koleżanki niemieckiej zza płota cebule narcyzów.Doczytałam ,że powinno się je sadzić do września,ale jeszcze ciepło więc dziś chyba nie będzie za późno.Rok temu posadzone cebulki krokusów na wiosnę wcale się nie pokazały.Podobno wyłażą dopiero w kolejnym roku.Rudbekie zamierzam usunąć z klombu i zebrac nasionka.One w sumie same się rozsiewają,ale chcę je mieć nie tylko na klombie.Problem mam z bergenią,na którą pan F.uparcie mówi "ta kapusta"-rozrasta się co roku z prędkością światła i dekoracyjna jest b.krótko ,ale ma tem plus ,że pod nia chwasty nie rosną.ostawić czy wywalić?Szkoda mi trochę.Na szczęście odpadł mi całkowicie skalniak na studni, bo irga płożąca tak się superowo rozrosła,że chwasty nie mają szans:)Spadam więc do roboty,korzystając ze słonecznej pogody.
10 października 2017 12:17 / 2 osobom podoba się ten post
Wszelkiej maści cebule warto sadzić w jakimś starym, plastikowym koszyku. One lubią czasami gdzieś "uciec", a w koszyku będą się trzymać w kupie i łatwo je znaleźć przy wykopywaniu :podlewanie kwiatków:.
23 stycznia 2018 16:58 / 3 osobom podoba się ten post
Nie wiem czy to wiosna nieśmiało puka, czy ocieplenie chwilowe idzie ,ale najszłam byłam dziś w ogrodzie Kulkowym przebiśniegi/Schneeglöckchen/:)
23 stycznia 2018 18:40 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Nie wiem czy to wiosna nieśmiało puka, czy ocieplenie chwilowe idzie ,ale najszłam byłam dziś w ogrodzie Kulkowym przebiśniegi/Schneeglöckchen/:)

Też w ogrodzie u mojej Pdp widziałam,ale wykluwają sie też się jeszcze grubasy- hiacynty.Wiosna idzie!!!!
23 stycznia 2018 19:56 / 2 osobom podoba się ten post
ewita

Też w ogrodzie u mojej Pdp widziałam,ale wykluwają sie też się jeszcze grubasy- hiacynty.Wiosna idzie!!!!:upup:

Zimy nie było, klimat inny mamy; huragany, itp,,,,nic dobrego.
29 stycznia 2018 17:45
Piękne macie ogrody. Ja swój niestety zaniedbałam, dlatego szczerze Wam zazdroszczę.
09 lutego 2018 09:58 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Do 15 września. Główką do góry. Korzonkami na dół. Nigdy na odwrót.


Dyskusja, https://www.opiekunki24.pl/forum/temat/1053/nasze-hobby/ogrodnictwo/page/38


 

Bardzo śmieszne Karolku 
Miałam zrobić to pierwszy raz w życiu ,więc chciałam się dopytać u fachowca. 
Posadziłam poprawnie bo już drugi sezon rosną 
09 lutego 2018 12:11 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

Bardzo śmieszne Karolku :smiech3:
Miałam zrobić to pierwszy raz w życiu ,więc chciałam się dopytać u fachowca. 
Posadziłam poprawnie bo już drugi sezon rosną :-)

No bardzo pięknie to zrobiłaś Basiu. Moje gratulacje. 
Ale tulipany, aby nie "uciekały" w głąb ziemii i były dorodne, nalezy co roku po kwitnieniu i uschnięciu części naziemnych, nalezy cebulki wykopywać. Ususzyć w zacienionym miejscu. 
Posortować, i te duże posadzić na głównym miejscu, a te mniejsze wywalić, albo na grządkę i na kolejny rok będą rozrastały się cebulki. Za 2 lata z małych cebulek, do brze pielęgnowanych otrzymamy ładne kwiaty.
A i jeśli który zakwitnie z tych małych, to obcinamy kwiatek zaraz u nasady główki, czyli tylko łepek, a łodygę zostawiamy. Po to, aby wszystki witaminy zebrały cebulki a nie kawiaty. 
 
09 lutego 2018 12:42 / 2 osobom podoba się ten post
No Knorr zaskakujesz mnie ,znawco kuchni ale i ogrodu
09 lutego 2018 13:11 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

No bardzo pięknie to zrobiłaś Basiu. Moje gratulacje. 
Ale tulipany, aby nie "uciekały" w głąb ziemii i były dorodne, nalezy co roku po kwitnieniu i uschnięciu części naziemnych, nalezy cebulki wykopywać. Ususzyć w zacienionym miejscu. 
Posortować, i te duże posadzić na głównym miejscu, a te mniejsze wywalić, albo na grządkę i na kolejny rok będą rozrastały się cebulki. Za 2 lata z małych cebulek, do brze pielęgnowanych otrzymamy ładne kwiaty.
A i jeśli który zakwitnie z tych małych, to obcinamy kwiatek zaraz u nasady główki, czyli tylko łepek, a łodygę zostawiamy. Po to, aby wszystki witaminy zebrały cebulki a nie kawiaty. 
 

Dziekuje za dobre rady , w moim ogrődeczku  (bo jest bardzo mały )panuje ,,zamierzony" chaos :) Tulipany wymieszane z hiacyntami , narcyzami :) Dzielnie pomagają  w tym 2 pieski, które namiętnie wykopują cebulki :) To jest taka moja zabawa, bo przecież nie wiem jak długo tu jeszcze będę pracować.  Ale Twoje sugestie zapamiętam.