Ogrodnictwo

13 lutego 2020 23:43 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Może cos sie dzieje w donicy . Masz może ziemiórki albo jakaś pleśń na cebuli ?

Ile to sie można dowiedzieć na tym forum  aż musiałam wyguglować co to te ziemiórki
09 marca 2020 14:51 / 2 osobom podoba się ten post
Ja dzisiaj wysiałam w ogrodzie rzodkiewke i sałatę . Szczypior jemy juz od co najmniej od tygodnia . Posadziłam dzisiaj 8 donic begonii, oooo, takie 
16 marca 2020 10:36 / 3 osobom podoba się ten post
Pogoda piekna, słoneczko zachęca do spacerowania jednak trzeba ograniczyć wyjścia poza opłotek  Idę do ogradu posadzę cebulę i dwa krzewy porzeczek, które dzisiaj kupiłam . Muszę się czymś zająć .
16 marca 2020 11:04 / 3 osobom podoba się ten post
Idę w twoje ślady Mleczko- położę kamień węgielny, niech rośnie- a jesli przyjdzie mi jechać, to moi będą mieli zajęcie- wywrę presję.
W domu nie idzie wysiedzieć a i ze względu na sezon grzewczy, to choćby nie wiadomo co się robiło- powietrze jest suche, co na śluzówki nie wpływa zbyt dobrze, a pobyt na świeżym powietrzu tylko przynosi korzyści.
16 marca 2020 18:22 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Idę w twoje ślady Mleczko- położę kamień węgielny, niech rośnie- a jesli przyjdzie mi jechać, to moi będą mieli zajęcie- wywrę presję.
W domu nie idzie wysiedzieć a i ze względu na sezon grzewczy, to choćby nie wiadomo co się robiło- powietrze jest suche, co na śluzówki nie wpływa zbyt dobrze, a pobyt na świeżym powietrzu tylko przynosi korzyści.

Dobrze, że nie węgiel kamienny 
17 marca 2020 08:28 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Dobrze, że nie węgiel kamienny :-)

Nie pomyślałam- posiałam trochę nowalijek za to. Ogarnełam topografię ogródka i planuję gdzie by tu fkiatki posadzić 
17 marca 2020 10:53 / 2 osobom podoba się ten post
Idę działać na ogród. Zdjęć parę zrobię i poproszę Engel, żeby tu wstawiła. Na urlopie się byczy to może dla koleżanki to zrobi 
17 marca 2020 10:55 / 2 osobom podoba się ten post
Kfiatowe dziewciny
18 marca 2020 12:37 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Kfiatowe dziewciny:radosc1:

Wiadomo! Każda kobieta kocha kwiaty :) 
03 maja 2020 09:07 / 4 osobom podoba się ten post
Wreszcie mogę się bliżej przyjrzeć mojej zagrodce 
Najświeższe doniesienia są takie :
Magnolia już przekwita 
Tamaryszek pięknie kwitnie i jak zwykle wydziera się na taras a co roku go przycinam.
Bzy w tym roku pięknie kwitną i wyjątkowo obficie są obsypane kwieciem 
Tulipany, które zakupiłam  w niemieckim Aldi są urocze 
Jodła koreańska ma bardzo dużo szyszeczek. Jak nabiorą intensywnej ciemnofioletowej barwy to będzie się pięknie prezentowała. 
Świerk że swoimi szyszkami w kolorze intensywnej czerwieni też ładnie wygląda 
Jodła serbska ma piękne jaśniutkie przyrosty 
Bajka 
Nie wiem skąd u mnie ten lekki fis na punkcie ogrodu i roślinek wszelakich 
03 maja 2020 10:21 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Wreszcie mogę się bliżej przyjrzeć mojej zagrodce :radosc1:
Najświeższe doniesienia są takie :
Magnolia już przekwita 
Tamaryszek pięknie kwitnie i jak zwykle wydziera się na taras a co roku go przycinam.
Bzy w tym roku pięknie kwitną i wyjątkowo obficie są obsypane kwieciem 
Tulipany, które zakupiłam  w niemieckim Aldi są urocze 
Jodła koreańska ma bardzo dużo szyszeczek. Jak nabiorą intensywnej ciemnofioletowej barwy to będzie się pięknie prezentowała. 
Świerk że swoimi szyszkami w kolorze intensywnej czerwieni też ładnie wygląda 
Jodła serbska ma piękne jaśniutkie przyrosty 
Bajka :radosc1:
Nie wiem skąd u mnie ten lekki fis na punkcie ogrodu i roślinek wszelakich :zawstydzony::kwiatek dla ciebie1:

Jak to pięknie poczytać, że ktoś ma ogród. No ja też mam a w nim świerki, sozny, świerki i sosny i mnóstwo szyszek . Ciągle spadają ja je zbieram i pakę w piecu. Zawsze o tej porze miałam na tarasie bratki no ale niestety przez kwarantannę nie mogę się ruszyć więc w tym roku nici z bratków. Dopiero w lipcu coś postawie lub powieszę przy belkach tarasowych bo teraz nie ma sensu. Szykuje się do wyjazdu ,zmykam ranczo i nie chce mieć kwiatów by nie zawracać nikomu głowy podlewaniem. Wrócę na lipiec to sobie sprawie że 4 na tarasie i wystarczy. Mam jeszcze 3 stare opony i myślę je pomalować i zasadzić w nich jakieś kwiaty tylko takie co by mogły być przez cały rok  nie wymagające wielkiej pielęgnacji z racji tego że nas nie ma. 
03 maja 2020 10:52 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Jak to pięknie poczytać, że ktoś ma ogród. No ja też mam a w nim świerki, sozny, świerki i sosny i mnóstwo szyszek . Ciągle spadają ja je zbieram i pakę w piecu. Zawsze o tej porze miałam na tarasie bratki no ale niestety przez kwarantannę nie mogę się ruszyć więc w tym roku nici z bratków. Dopiero w lipcu coś postawie lub powieszę przy belkach tarasowych bo teraz nie ma sensu. Szykuje się do wyjazdu ,zmykam ranczo i nie chce mieć kwiatów by nie zawracać nikomu głowy podlewaniem. Wrócę na lipiec to sobie sprawie że 4 na tarasie i wystarczy. Mam jeszcze 3 stare opony i myślę je pomalować i zasadzić w nich jakieś kwiaty tylko takie co by mogły być przez cały rok  nie wymagające wielkiej pielęgnacji z racji tego że nas nie ma. 

proste 
03 maja 2020 10:53 / 2 osobom podoba się ten post
Albo....
03 maja 2020 10:55
Podejdź no do płota kobieto jako ja podchodzę      te akurat nie bardzo w moim guście ale można? Można