Demencja czy Alzheimer?

06 marca 2018 14:29 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Podobnie pracowalam z moim ost pdp, dawal sie prowadzic po mieszkaniu. Tylko nadal nie wiem dlzczego nie wspolpracowal podvzas toalety. Pewnie wyczul moj strach?

Pisałaś że to pacjent z Wachkoma. Mógł przy zmianie czynności, położenia być zdezorientowany. Spacer po mieszkaniu to czynność dosć monotonna- tu mógł czuć się pewniej.
06 marca 2018 14:45 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Michasiu- my kobiety a zwłaszcza te , które są matkami posiadamy dobrze rozwiniętą empatię (a ta cecha jest niezbędna do przeniesienia się na poziom odczuwania chorego i wejscia w jego położenie ) i tak też postępujemy z naszymi pociechami. Tyle tylko, że u dzieci zdolności poznawcze-te które służą uczeniu się, zapamiętywaniu-rozwijają się, a u osób z chorobami otępiennymi proces jest odwrotny. Dlatego nie należy oczekiwać efektów zwłaszcza w już zaawansowanej demencji. Taka osoba sobie niczego nowego nie przyswoi. I dlatego ta praca jest niewdzięczna i obciążająca, bo chory często nawet i nie poznając opiekunki nie okaże wdzięczności, bo jest to po prostu niemożliwe. Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość w postępowaniu z chorym, ale i tu jest dla nas niezbędny czas na odpoczynek, regenerację po to, aby móc normalnie pracować.

07 marca 2018 05:52 / 5 osobom podoba się ten post

Tu wtrącę parę słow . Ważne w naszej pracy zwłaszcza przy osobach demencyjnych jest myślenie indywidualne. Nie mozna niczego tłumaczć a najlepiej nie tłumaczyć wcale, podopiecznym znajdującym się juz w takiej fazie, że tylko wspomnienia z dzieciństwa kołaczą sie w schorowanej głowie. Nic nie da tłumaczenie, że klucz zginął, że ślusarz przyjdzie ponieważ taka osoba już  nie  z a p i s u j e  naszych informacji . Trzeba czas wypełnić zajęciem które dana osoba lubi, odwrócić uwagę, tylko, że to i tak na krótką chwilkę. Nie ma co posiłkować sie poradami z internetu, bo to są ogólne porady i wnioski. Każdy przypadek jest praktycznie inny . Zalezy to od zaawansowowania choroby, chorób towarzyszących, charakteru człowieka. Nie jesteśmy w stanie nawiązać kontaktu jeśli pracujemy z taką osobą  np. 6 tygodni - to jest zbyt krótki czas. Dodam więcej - jeżeli wracamy do takiej osoby po 6 tygodniach, znów potrzeba czasu na to, żeby nas zaakceptowała. Tylko, że nam już jest lżej, bo znamy nawyki, przyzwyczajenia i smaki danej odoby.
Moja wypowiedz jest  oparta tylko i wyłącznie na obserwacji i dotczy przypadków z którymi ja miałam styczność.  Jesli ktoś chce naukowych wywodów to proszę ...  http://www.dps.pl/domy/index.php?rob=radar&dzial=12&art=632

07 marca 2018 05:54
Dwa razy podałam link, o jeden raz za dużo. Nie wiem jak edytować i usunąć .
29 września 2018 14:42

Na alzhaimera polecamj olejki (usunięte) są bardzo skuteczne, złagadzają ból i przede wszystkim spowalnia formowanie się płytek amyloidów odpowiedzialnych za niszczenie komórek mózgowych.

29 września 2018 16:20 / 3 osobom podoba się ten post
karola09

Na alzhaimera polecamj olejki (usunięte) są bardzo skuteczne, złagadzają ból i przede wszystkim spowalnia formowanie się płytek amyloidów odpowiedzialnych za niszczenie komórek mózgowych.

My zdrowe jesteśmy . Z ALZHEJMEREM  raczej nie zatrudniają w opiece .
30 października 2018 17:29 / 1 osobie podoba się ten post
Uwaga na ewentualną propozycje szteli w Echelbronn(Heidelberg).Seniorka z choroba psychiczna, psychoza.Zostanie przez najbliższe 2,3tyg.w szpitalu psychiatrycznym.Pozniej ja wypiszą i Córka(też nerwowa i niestabilna psychicznie)będzie szukała opiekunki.Bedzie się wtrącała we wszystko, poprawiała itp.Ja muszę czekać na nową sztele lub do domu.Firma "Pflegerin24" nie polecam! Zupełnie nie profesjonalni! A sztela z wariatami niestety!
30 października 2018 17:31
Być może zakwalifikują skłamiac z obawy że nikt nie przyjedzie że to Demencja?a Seniorka jęczy, wola,wyrywa się, nie pije nie je.Pewnie naszpikuja i wypuszcza.A ty się "diese diengs -uslugo" mecz potem...
30 października 2018 18:56 / 2 osobom podoba się ten post
Moja obecna pdp ma alzheimera . Jej zwariowana rodzinna lekarka zmieniła receptę na stały lek i dała z innej firmy z tabletek na plastikowe kapsułki . Babcia nie umie ich połknąć denerwuje się pluje dziś powiedzieliśmy z dziadkiem że jest problem z tym bo duże i nie umie połknąć a lekarka niemożliwe gdzie jest problem bla bla . Ja nie jestem lekarzem i wiem że osoby chore na demencję i alzheimera mają taki etap gdzie zaburzone jest przełykanie a ona wielce oburzona ... teraz mam mierzyć dwa razy dziennie ciśnienie jak będzie mniej niż 145 to nie trzeba tych durnych tabletek ale wypisanie recepty na poprzedni lek zajęło by 5 minut . Jakaś nawiedzona ..
30 października 2018 19:00
Na pewno ma Stufe 4,5(dostaje zasiłek wysoki) ? więc Pflegedienst powinien jej podawać te leki(normalnie).My jesteśmy Pflegekraft i nie powinnyśmy ryzykować że Senior się zadławi(bo "bekniemy").Ja przestałam podawać od czerwca i zawsze mówię na nowej szteli że nie i już! Jęczą ale Działa!
30 października 2018 19:30 / 2 osobom podoba się ten post
Elka40

Na pewno ma Stufe 4,5(dostaje zasiłek wysoki) ? więc Pflegedienst powinien jej podawać te leki(normalnie).My jesteśmy Pflegekraft i nie powinnyśmy ryzykować że Senior się zadławi(bo "bekniemy").Ja przestałam podawać od czerwca i zawsze mówię na nowej szteli że nie i już! Jęczą ale Działa!

Nie ma żadnego Stufe a nie obchodzi mnie ile ma kasy bo w portfelu jej nie siedzę .  . Ogólnie jest samodzielna i alzheimer jest łagodny . Nie ma żadnego Pflegedienst . Wiem ale sama wiesz jak jest każdy tak gada że nie podajemy leków a w praniu wychodzi co innego . 
30 października 2018 19:34
Tu od 3 lat już się prawie 10 opiekunek przewinęło wcześniej pdp mieli inną firmę to dwa razy przyslali opiekunki z dobrym niemieckim w profilu a potem po dwóch dniach wracaaly bo ani słowa po niemiecku .. Dla mnie nie problem rozłożyć tabletki według Medikamente Plan . Teraz i dziadkowi rozkładam bo po zabiegu ma też przeciwzakrzepowe i na serce żeby dobrze mu tam krążyło wszystko..
30 października 2018 20:06 / 1 osobie podoba się ten post
No każdy robi jak uważa
30 października 2018 20:46
Ewelina645

Tu od 3 lat już się prawie 10 opiekunek przewinęło wcześniej pdp mieli inną firmę to dwa razy przyslali opiekunki z dobrym niemieckim w profilu a potem po dwóch dniach wracaaly bo ani słowa po niemiecku .. Dla mnie nie problem rozłożyć tabletki według Medikamente Plan . Teraz i dziadkowi rozkładam bo po zabiegu ma też przeciwzakrzepowe i na serce żeby dobrze mu tam krążyło wszystko..

Musi mieć Grupę nawet z lekka postacią Alzheimera, który z czasem(do czasu az umze) się zaawansuje.Nie ma leków przeciwko Demencji i Alzh.tylko łagodzące objawy(wyciszające).Koniec tych chorób to najczęściej jeszcze + Parkinson.A wtedy to tylko łóżko, pozycja embrionalna i 2osoby do zwykłego umycia...Sorry! 
30 października 2018 21:05 / 1 osobie podoba się ten post
Może i ma . Jakby miała to miałabym wpisane to do umowy a nie ma . Nie ważne , oboje z dziadkiem mają pflege geld . Pdp choruje dwa lata i jest to bardzo łagodne . I ma 93 lata więc jeszcze póki co myje ja sama i nic się nie dzieje . Bolą ja kości i stawy ale nie ma osteoporozy , w tym wieku i tak jest jeszcze w duzej mierze samodzielna . Wiem jak przebiega alzheimer i demencja . Zresztą każdy człowiek starzeje się i choruje inaczej .