Zakladnie konta w De

28 sierpnia 2013 17:34
Elfi77

W prawie wszystkich sparkassach znajduje sie tak zwany wplatomat. Wyglada to bardzo podobnie do bankomatu. Wklada sie karte wrzuca sie pieniazki i automatycznie wedruje to na konto niezaleznie z jakiego miejsca w DE. Niepamietam dokladnie ale wydaje sie ze na gorze jest napisane Einzahlung , bardzo czesto z tego korzystam i w roznych punktach. 

Dzieki...:) ja tez nie wiedzialam. teraz sie zastanowie nad tym bankiem...
28 sierpnia 2013 18:38
Ja mam pytanie w kwestii wpłatomatu - czy pieniądze dotrą na nasze konto euro w Polsce? Bo może rzecz dotyczy tylko kont założonych w D?
29 sierpnia 2013 11:59
romana

Ja mam pytanie w kwestii wpłatomatu - czy pieniądze dotrą na nasze konto euro w Polsce? Bo może rzecz dotyczy tylko kont założonych w D?

jezeli posiadamy konto w sparkasie wpacamy , nastepnie musimy zrobic przelew . Przelew musimy zrobic ze swojego konta , w punktach sparkasse znajduje sie tez (podobne jest to do komputera) tj takie urzadzenie z duzym ekranem i tam tez wkladamy karte i automatycznie mozemy zrobic przelew gdzie kolwiek . Przy posiadaniu tzw. girokonta kosz miesieczny 6,5 wszystkie przelewy po calej ueropie sa bezplatne 
29 sierpnia 2013 12:00
romana

Ja mam pytanie w kwestii wpłatomatu - czy pieniądze dotrą na nasze konto euro w Polsce? Bo może rzecz dotyczy tylko kont założonych w D?

to tylko dotyczy uzytkownikow kont w sparkasse
22 września 2014 19:02 / 1 osobie podoba się ten post
Witajcie, jestem tu można powiedzieć nowa, pisałam wcześniej ale moje posty (4) zostały usunięte. Czytam Wasze posty codziennie.
Mam pytanie odnośnie założenia konta w DE, może głupie, ale jestem na pierwszym wyjeździe od 2 tygodni i jeszcze wszystko jest dla mnie niejasne.
Czy na dowód osobisty mogę tu założyć konto. Potrzebuję wpłacić pieniądze na moje konto w pln i z tego co czytam tu i nie tylko nie mam innej możliwości jak założyć konto tutaj. Proszę o odpowiedź i wyrozumiałość. :)
22 września 2014 19:25 / 1 osobie podoba się ten post
ewa.p

Witajcie, jestem tu można powiedzieć nowa, pisałam wcześniej ale moje posty (4) zostały usunięte. Czytam Wasze posty codziennie.
Mam pytanie odnośnie założenia konta w DE, może głupie, ale jestem na pierwszym wyjeździe od 2 tygodni i jeszcze wszystko jest dla mnie niejasne.
Czy na dowód osobisty mogę tu założyć konto. Potrzebuję wpłacić pieniądze na moje konto w pln i z tego co czytam tu i nie tylko nie mam innej możliwości jak założyć konto tutaj. Proszę o odpowiedź i wyrozumiałość. :)

Nie wiem jak w innych bankach ale w Sparkasie dowód to jedno ale musisz mieć meldunek , czyli mieć w reku papier który musi ci załatwić meldujący cię , że mieszkasz tu i tu . Jak założysz konto to od razu zglaszaj , że chcesz miec banking  on line , dadzą ci twój Legitimations nummer ID i pierwsze hasło do zalogowania . Moja rada - jak masz konto w polskim banku to jak masz tylko złotówkowe załóż sobie też walutowe - w zalezności od banku opłaty sa różne ale niewielkie . jeszcze jedna rada - wysyłaj pieniądze tylko przelewami SEPA przez internet - wtedy za przelew nic nie płacisz i masz go na polskim koncie max 48 godzin w dni robocze .
22 września 2014 19:31
ok, wszystko jasne tylko nie mam meldunku i nie wiem czy zawsze powinni nas meldować. Dostałam w piątek umowę pocztą a tam nic więcej, ani A1 ani EKUZ, dzięki za info i proszę dajcie znać jak z tym meldunkiem powinno być.
22 września 2014 19:50
ewa.p

Witajcie, jestem tu można powiedzieć nowa, pisałam wcześniej ale moje posty (4) zostały usunięte. Czytam Wasze posty codziennie.
Mam pytanie odnośnie założenia konta w DE, może głupie, ale jestem na pierwszym wyjeździe od 2 tygodni i jeszcze wszystko jest dla mnie niejasne.
Czy na dowód osobisty mogę tu założyć konto. Potrzebuję wpłacić pieniądze na moje konto w pln i z tego co czytam tu i nie tylko nie mam innej możliwości jak założyć konto tutaj. Proszę o odpowiedź i wyrozumiałość. :)

Tak jak dziewczyny pisały: podstawą do założenia konta w De jest meldunek i okazanie umowy o pracę. Tak, umowa o pracę też jest istotna i wymagana.
Dowiedz się w swoim banku w Polsce czy współpracują z bankiem w Niemczech. Być może jest to bank-córka innego banku międzynarodowego lub niemieckiego i mają usługę przelewania kasy dla nieposiadaczy kont.
 
 
22 września 2014 19:57
dzięki, jutro będę dzwonić i może coś z tego wyjdzie. A napisze mi ktoś jak z tym meldunkiem jest, bo nie wiem czy nie musi być czy moja agencja zaniedbała?
22 września 2014 20:18
N i e założysz konta bez posiadania meldunku w Niemczech.Obojetnie do jakiego banku nie pójdziesz-meldunek musisz mieć.
22 września 2014 20:30
Impala

N i e założysz konta bez posiadania meldunku w Niemczech.Obojetnie do jakiego banku nie pójdziesz-meldunek musisz mieć.

Tak to już doskonale wiem, chodziło mi o to czy jak wyjeżdżamy tu do pracy to musimy mieć tu meldunek, czy zależy od firmy z którą się wyjeżdża, albo od rodzaju umowy - ja mam umowę zlecenie na rok,
22 września 2014 20:45 / 1 osobie podoba się ten post
Meldunek musisz mieć jeśli pracujesz na Gewerbe lub Minijob,natomiast wyjazd przez firme na umowę zlecenie to jakby inna bajka.I dobra wola rodziny,czy zamelduje cie na "chwilę" tylko po to,żebys mogła założyć konto w banku.
Do pracy przez agencje zameldowanie nie jest ci potrzebne.
22 września 2014 21:01
ok, dzięki, teraz już wszystko jasne, rachunku nie założe, babcia ledwo chodzi i nie ma rodziny.
22 września 2014 21:37
ewa.p

ok, dzięki, teraz już wszystko jasne, rachunku nie założe, babcia ledwo chodzi i nie ma rodziny.

Najlepiej jak to jest rodzina PDP, ale w sytuacji braku rodziny musi być jakiś opiekun prawny, który za wszystko odpowiada, ma pieczę nad sprawami dotyczącymi PDP i może to być zarówno daleka rodzina, jak i całkiem obca osoba. Jeśli jesteś oddelegowana do pracy w De przez agencję, to ktoś tą agencję musiał powiadomić o potrzebie opieki nad babcią. I właśnie z tą osobą próbuj się kontaktować i z nią załatwiać takie formalności. Jeśli ten ktoś jest normalny, to myślę że zrozumie potrzebę i ułatwi Ci nieco tę procedurę. 
Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz czy można czy nie :) Powodzenia :)
22 września 2014 21:43
dzięki, fajnie, że jesteście i można na Was liczyć, nawet nie myślałam, że ciężko będzie już po tygodniu, a tak przynajmniej tu mogę poczytać, że mam te same problemy jak Wy