Zakladnie konta w De

22 września 2014 21:50
ewa.p

ok, wszystko jasne tylko nie mam meldunku i nie wiem czy zawsze powinni nas meldować. Dostałam w piątek umowę pocztą a tam nic więcej, ani A1 ani EKUZ, dzięki za info i proszę dajcie znać jak z tym meldunkiem powinno być.

Spytaj w Postbanku.Kilkakrotnie proponowano mi tam Girokonto.Kiedy mówiłam,ze nie jestem w Niemczech zameldowana-odpowiadano,że nie szkodzi. Znalazłam tutaj warunki,na jakich cudzoziemiec może u nich konto otworzyć i z tego co piszą,to potrzebny jest dowód osobisty,ewentualnie meldunek https://www.postbank.de/privatkunden/giroplus.html Jednakże lepiej spytać osobiście w banku.
22 września 2014 22:00
jutro tam póję, sprawdziłam na mapie i mam tam bardzo blisko, jutro dam znać co załatwiłam, Dziękuję :)
23 września 2014 13:27
Byłam dziś w sparkasse, bo blizej, a babcia cała wystraszona, że godzinę mnie nie będzie. Można założyć konto bez meldunku, ale dalej było tyle pytań, że wystraszyłam się bo większości nie rozumiałam i jak tu podpisać coś czego się nie rozumie.
Okazuje się, że dziś przyjeżdża opiekunka prawna babci, poproszę ją, żeby zrobiła mi przelew, babci też robi. Mam tylko pytanie, czy robiąc przelew z niemieckiego konta używa się polskich znaków jak np. ł lub ą
23 września 2014 13:29
Nie uzywa sie polskich znaków ,nie ma ą ę ł itp.