Kary umowne z Agencją

30 sierpnia 2013 20:28 / 1 osobie podoba się ten post
Sylwunia

Ja w mojej poprzedniej firmie miałam umowę kilkustronicową i też aneks dot. kar... Oczywiście, to umownie i nie trzeba od razu zakładać, że takiego coś Nas spotka :)))

Prowincjusz ja jeżdżę z tą firmą na A i szczerze mówiąc bardzo sobie chwalę... A to czy będziemy się właściwie zachowywać w miejscu pracy, to sprawa naszego sumienia :)))

Już napisałem, że ja ze swojej strony nie obawiam sie złamania 10 przykazań ;) Co jednak, gdy ktos mi nieżyczliwy np. z rodziny pacjenta, napisze na mnie donos, puści plotke itp. Zadzwoni np. do firmy A i powie, że ja tam rozgaduję, knuje, pije itp. Co wtedy ?
 
..że czarno widze? Nie. Jestem realistą :)
 
Ukłony
30 sierpnia 2013 20:31
Napiszcie jak to jest w innych firmach? Czy też straszenie tak wysokimi karami finansowymi ?
30 sierpnia 2013 20:38
Prowincjusz

Już napisałem, że ja ze swojej strony nie obawiam sie złamania 10 przykazań ;) Co jednak, gdy ktos mi nieżyczliwy np. z rodziny pacjenta, napisze na mnie donos, puści plotke itp. Zadzwoni np. do firmy A i powie, że ja tam rozgaduję, knuje, pije itp. Co wtedy ?
 
..że czarno widze? Nie. Jestem realistą :)
 
Ukłony

Strach ma wielkie oczy ale rozumiem bo często człowiek człowiekowi wilkiem.
Znajomy pracował jako opiekun, odmówił córce swojej podopiecznej pójście do łóżka i stracił pracę. Tak na niego firmie namalowała że nie tylko zjechał z tego miejsca ale i został zwolniony po 4latach pracy. Szczegółów nie znam ale chłopak się załamał, niestety straciłam z nim kontakt i nie wiem jak sie potoczyły jego losy. 
Poszukaj firmy nie mającej takich kar i przykazań, a są i takie.  Powodzenia
30 sierpnia 2013 21:06
BEA

O matko,strach sie bac takiej agencji :)Malo tego,z zarabiaja na tym.ze sie na nich pracuje ,to jeszcze probuja zarobic w inny sposob. Ja osobiscie,tam gdzie sa jakies kary pieniezne,narzucone przez firme nie podpisuje umowy i dziekuje za wspolprace.
Ale ta firma to to juz zupelnie nie do pomyslenia.
 

Bea:)operacje plastyczna sobie zrobilas?:))))zdjecie bomba,brzuch mnie boli od smiachania:))))
30 sierpnia 2013 21:09
Prowincjusz

Lepiej nie, ale nazwa na A i kojarzy się z " arytmią", takim schorzeniem, którego nabawiłem sie chwilowo po wizycie u nich ;)

No ok:)ale zobacz dokladnie za co sa te kary,to jest logiczne,ze jesli ktos powaznie podchodzi do pracy,to raczej nic jemu nie grozi w sensie "karania",tak mysle,moze sie myle:)
30 sierpnia 2013 21:10 / 2 osobom podoba się ten post
No,to jst Moje zdjecie z wczoraj.AUTENTIC,nowka nowe.
 
30 sierpnia 2013 21:23
Prowincjusz

Już napisałem, że ja ze swojej strony nie obawiam sie złamania 10 przykazań ;) Co jednak, gdy ktos mi nieżyczliwy np. z rodziny pacjenta, napisze na mnie donos, puści plotke itp. Zadzwoni np. do firmy A i powie, że ja tam rozgaduję, knuje, pije itp. Co wtedy ?
 
..że czarno widze? Nie. Jestem realistą :)
 
Ukłony

Jeżdżę do Niemiec od 2005 r., miałam wielu podopiecznych i trafiałam na różne rodziny. Nie zdarzyło mi się nigdy nic podobnego, o czym piszesz... Może jestem odosobnionym przypadkiem, albo miałam szczęście... hmm... nie wiem.
 
Życzę powodzenia i dobrych wyborów :) Pozdrawiam
30 sierpnia 2013 21:35
Sylwunia

Jeżdżę do Niemiec od 2005 r., miałam wielu podopiecznych i trafiałam na różne rodziny. Nie zdarzyło mi się nigdy nic podobnego, o czym piszesz... Może jestem odosobnionym przypadkiem, albo miałam szczęście... hmm... nie wiem.
 
Życzę powodzenia i dobrych wyborów :) Pozdrawiam

Dziękuje za życzenia:)
Ja tam taki strachliwy nie jestem, ale nie podoba mi sie taki aneks, który można podsuac pod os jakiemus kryminaliście, ale nie mi :)
 
I może już w tę niedziele pojadę w okolice Hannoveru. Zastępstwo...a ja nowicjusz, ale co tam, biorę byka za ogon ;)
 
Ukłony:)
30 sierpnia 2013 21:36 / 2 osobom podoba się ten post
BEA

No,to jst Moje zdjecie z wczoraj.AUTENTIC,nowka nowe.
 

Bea,
moge być Twoją opiekunką?
Plizzz....
 
Zostawię nawet to moje super miejsce.
30 sierpnia 2013 21:55
Wiesiula

Ok. Rozumiem.
Znam siłę pomówienia i jego konsekwencje, bowiem pracowałam w banku.
Nie spotkałam się w De z pomówieniem wobec Opiekunek ani o takim nie słyszałam.
Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z firmy.

Wow ! Pozdrawiam z Pyrzyc :)))
30 sierpnia 2013 21:56
Prowincjusz

Dziękuje za życzenia:)
Ja tam taki strachliwy nie jestem, ale nie podoba mi sie taki aneks, który można podsuac pod os jakiemus kryminaliście, ale nie mi :)
 
I może już w tę niedziele pojadę w okolice Hannoveru. Zastępstwo...a ja nowicjusz, ale co tam, biorę byka za ogon ;)
 
Ukłony:)

Wiesz kochany:)w zyciu juz tak jest,ze jednemu podoba sie corka a drugiemu tesciowa:)))firm jest duzo,to mozna wybierac:)jesli chodzi  o mnie wole podpisac ewentualne"kary"wiedzac,ze pracuje w firmie pewnej a nie"oszukanej",wiem,ze kaska bedzie na czas i w calosci nie w ratach,ze jak cos sie zdarzy,to smialo moge o tym powiedziec i mnie wysluchaja powaznie,licza sie z pracownikiem ,nie tylko z rodzinami niemieckimi,jest ok:)powodzenia w pracy:)
30 sierpnia 2013 22:03
mala

Wiesz kochany:)w zyciu juz tak jest,ze jednemu podoba sie corka a drugiemu tesciowa:)))firm jest duzo,to mozna wybierac:)jesli chodzi  o mnie wole podpisac ewentualne"kary"wiedzac,ze pracuje w firmie pewnej a nie"oszukanej",wiem,ze kaska bedzie na czas i w calosci nie w ratach,ze jak cos sie zdarzy,to smialo moge o tym powiedziec i mnie wysluchaja powaznie,licza sie z pracownikiem ,nie tylko z rodzinami niemieckimi,jest ok:)powodzenia w pracy:)

Więcej wiecie, jesteście doświadczone. Może kiedys będę takie aneksy podpisywał bez mrugnięca okiem, ale na razie nie. Też mi sie wszystkow tej firmie podobało, umowa była juz podpisana, tylko porwana po przeczytaniu tego aneksu.
Popracuję najpierw, poznam firmy, zobaczymy.
Do tej pory opiekowałem sie tylko ojcem i znim aneksów karnych nie podpisywałem ;)
 
Pozdrawiam
30 sierpnia 2013 22:14 / 2 osobom podoba się ten post
Prowincjusz

Więcej wiecie, jesteście doświadczone. Może kiedys będę takie aneksy podpisywał bez mrugnięca okiem, ale na razie nie. Też mi sie wszystkow tej firmie podobało, umowa była juz podpisana, tylko porwana po przeczytaniu tego aneksu.
Popracuję najpierw, poznam firmy, zobaczymy.
Do tej pory opiekowałem sie tylko ojcem i znim aneksów karnych nie podpisywałem ;)
 
Pozdrawiam

:)no wiesz:)ja mam doswiadczenie:)))))dziwnie by to wygladalo,zeby w 41 roku zycia byc bez zadnego doswiadczenia:))))o matko,juz mi odbija,znaczy sie czas do domu:))))))
30 sierpnia 2013 23:03 / 1 osobie podoba się ten post
Prowincjusz

A to znana firma i wiem zże wiele Pań z portalu z nia jeździ, więc ciekawe czy tylko mnie, jako faceta, tak potraktowano ;)

...no to się Aterima nie popisała,a mieli kiedyś całkiem przyazwoite zasady:(((
30 sierpnia 2013 23:41
smagana wichrem

...no to się Aterima nie popisała,a mieli kiedyś całkiem przyazwoite zasady:(((

Nie żebym sie chwalił, ale ponad 20 lat prowadziłem działalność, sam zatrudniałem, nawet dawałem kwity-lojalki o zakazie do podpisu, ale żeby takie kary ? Dobrze, że KS-em jeszcze nie straszą :(
Rynek pracy ewoluuje w jakąs forme targu niewolnikami chyba. Może jescze chipy nam pod skórę wszczepią :)))
 
Ukłony