Kodeks Etyki Opiekunki

10 września 2016 08:12 / 3 osobom podoba się ten post
Bo prezentow sie nie wylewa chyba  , że są we flaszce. hehehe
10 września 2016 08:15 / 4 osobom podoba się ten post
teresadd

Opiekunki nie takie darowizny dostawały i wszystko było ok.Magdzie dobrze napisała i po co to korygowanie.Bierz i tyle.

Ja sie nie kryguje Tereniu , wiem ze wartosciowy prazent jest nie tylka za cos ale i po cos. Nie chcę miec pózniej wątpliwosci Auto to pestka. Jest niepotrzebne im tutaj . Kazdy z czlonkow rodziny ma swoje i to nowe. Luz im zrobię .
10 września 2016 09:52 / 1 osobie podoba się ten post
Malina

Niemcy nie są wylewni z prezentami

Hahahaha...ja znam wielu Polaków którzy Niemców bija na głowę swoja chytrością.
To nie zależy od narodowości tylko od człowieka
10 września 2016 09:55 / 2 osobom podoba się ten post
mleczkovoll40

Ja sie nie kryguje Tereniu , wiem ze wartosciowy prazent jest nie tylka za cos ale i po cos. Nie chcę miec pózniej wątpliwosci :-) Auto to pestka. Jest niepotrzebne im tutaj . Kazdy z czlonkow rodziny ma swoje i to nowe. Luz im zrobię .

Jakie możesz miećwątpliwości:)
weźmieszautko, to znaczy ze zostajesz z dziadkiem do konca świata a nawet jeden dzień dłuzej
10 września 2016 10:06 / 3 osobom podoba się ten post
Malina

Niemcy nie są wylewni z prezentami

Dobre.he.he.
10 września 2016 10:07 / 5 osobom podoba się ten post
Gosia 1234

Hahahaha...ja znam wielu Polaków którzy Niemców bija na głowę swoja chytrością.
To nie zależy od narodowości tylko od człowieka

Niemcy są bardziej oszczędni od nas dlatego bogaty kraj,a widać to np,w świeta,na weselach tu nie ma takiej obfitości jak u nas na stołach.Inna mentalność.
10 września 2016 10:17 / 4 osobom podoba się ten post
Gosia 1234

Hahahaha...ja znam wielu Polaków którzy Niemców bija na głowę swoja chytrością.
To nie zależy od narodowości tylko od człowieka

Znam osoby niegospodarne, zadłużone, które ludzi którzy nie chcą im pożyczać pieniędzy nazywają chytrymi?
Czy to dziwne jeżeli się człowiek dorobi oszczędzając i zastanawiając się nad każdą wydaną złotówką, że nie chce tego czego się dorobił rozdawać na prawo i lewo niegospodarnym (biednym) ludziom. Przecież ten "chytry" może sam przechulać swój majątek, niby dlaczego ma się dzielić i rozdawać?

10 września 2016 10:19 / 2 osobom podoba się ten post
mleczkovoll40

Ja sie nie kryguje Tereniu , wiem ze wartosciowy prazent jest nie tylka za cos ale i po cos. Nie chcę miec pózniej wątpliwosci :-) Auto to pestka. Jest niepotrzebne im tutaj . Kazdy z czlonkow rodziny ma swoje i to nowe. Luz im zrobię .

Przecież jesteś z roboty zadowolona,kasa dobra i wracasz tam.
Premia spora,ale jak sama piszesz za dobrą pracę.
10 września 2016 10:21 / 3 osobom podoba się ten post
Malina

Niemcy są bardziej oszczędni od nas dlatego bogaty kraj,a widać to np,w świeta,na weselach tu nie ma takiej obfitości jak u nas na stołach.Inna mentalność.

Nasze polskie postaw się i zastaw się.
10 września 2016 10:24 / 3 osobom podoba się ten post
teresadd

Przecież jesteś z roboty zadowolona,kasa dobra i wracasz tam.
Premia spora,ale jak sama piszesz za dobrą pracę.

Tereniu wracam , bo jest lekko , łatwo i przyjemnie . Zdaje sobie sprawę , że sytuacja sie pogorszy pdp leciwy i kaleka fizyczny . Czy dam radę ? a będą pewnie tego oczekiwali . O to mi chodzi. To nie premia, to zadatek za nadchodzące ciezki czasy . Tak mysle .
10 września 2016 10:25 / 6 osobom podoba się ten post
Malina

Niemcy są bardziej oszczędni od nas dlatego bogaty kraj,a widać to np,w świeta,na weselach tu nie ma takiej obfitości jak u nas na stołach.Inna mentalność.

W Polsce ludzie wyrzucają za duzo jedzenia. Kupują bez głowy. ja tez taka byłam.
Dopiero tutaj w DE  nauczyłam sie tak naprawde planowac zakupy. :)
10 września 2016 10:30 / 3 osobom podoba się ten post
teresadd

Nasze polskie postaw się i zastaw się.

Dokładnie tak jak napisałaś,powiem Ci że ja uczę się trochę od nich,może nie tyle chytrości co oszczędności.Kiedyś pracowałam w bardzo bogatym domu,przyszła koleżanka do mojej podopiecznej więc ja postaw sie a zastaw,a była to moja pierwsza praca,więc jeszcze nie wiedziałam co i jak,przyniosłam kilka paczek ciastek i wysypałam na piękną srebrną paterę,mąż pd to zobaczył i pyta co to ma być? przecież będzie troje ludzi położył po jednym ciasteczku na talerz resztę kazał mi schować.Teraz wiem że nikogo to nie dziwi,kiedy do kawy jest po sztuce ciasta.
10 września 2016 10:31 / 6 osobom podoba się ten post
MeryKy

Znam osoby niegospodarne, zadłużone, które ludzi którzy nie chcą im pożyczać pieniędzy nazywają chytrymi?
Czy to dziwne jeżeli się człowiek dorobi oszczędzając i zastanawiając się nad każdą wydaną złotówką, że nie chce tego czego się dorobił rozdawać na prawo i lewo niegospodarnym (biednym) ludziom. Przecież ten "chytry" może sam przechulać swój majątek, niby dlaczego ma się dzielić i rozdawać?

MeryKa nie zrozumiałaś mnie.
Oszczednośc a chytrosc to 2 rózne sprawy.
Chytrzy ludzie nawet sobie żałuja jedzenia .
I nadal uważam ze to nie Narodowośc ale osobowośc .:)
Rozdawanie nie jest forma wychowawczą ale.....jezeli urodzi sie rodzicom chore dziecko i potrzebuje operacji za 200 tysiecy ...to jak nie dać ?
Oszczednośc i pracowitośc to jedno ...ale serce i chęć podzielenia sie to drugie.
Dlatego nie mam Mercedesa hahaha :)
10 września 2016 10:39 / 5 osobom podoba się ten post
MeryKy

Znam osoby niegospodarne, zadłużone, które ludzi którzy nie chcą im pożyczać pieniędzy nazywają chytrymi?
Czy to dziwne jeżeli się człowiek dorobi oszczędzając i zastanawiając się nad każdą wydaną złotówką, że nie chce tego czego się dorobił rozdawać na prawo i lewo niegospodarnym (biednym) ludziom. Przecież ten "chytry" może sam przechulać swój majątek, niby dlaczego ma się dzielić i rozdawać?

Jak jest chytry to nie przehula , bo mu zal kasy wydawac. To pewnie nie cecha charaktru i nie narodowosc to choroba nie napisze jaka. Bo byc oszczednym a chytrym to jest róznica,

Ja tam lubie dawac, jak mam sie czym podzielic. Brac tez lubię, ale tak , żeby poźniej nie miec wyrzutów sumienia. Bo je mam .
10 września 2016 10:39 / 5 osobom podoba się ten post
Gosia 1234

MeryKa nie zrozumiałaś mnie.
Oszczednośc a chytrosc to 2 rózne sprawy.
Chytrzy ludzie nawet sobie żałuja jedzenia .
I nadal uważam ze to nie Narodowośc ale osobowośc .:)
Rozdawanie nie jest forma wychowawczą ale.....jezeli urodzi sie rodzicom chore dziecko i potrzebuje operacji za 200 tysiecy ...to jak nie dać ?
Oszczednośc i pracowitośc to jedno ...ale serce i chęć podzielenia sie to drugie.
Dlatego nie mam Mercedesa hahaha :)

Z moich obserwacji wywnioskowałam że niemiec przyklada dużą wagę do tego na czym śpi,musi być super materac,dobre auto,mebli nie zmieniają tak jak my to robimy często,dla nich przede wszystki wygoda.Moja pd p dr nie ma protezy zębowej a implanty,które tu kosztują bardzo drogo,ale jaka wygoda.