Polska vs niemiecka jakość

24 października 2013 20:31
sas-anka

Tina i ja zaczęłam oglądać. Może się Geronimo nie obrazi... bo zaprosił tylko Wichurę:)

Linka zamieścił,to już nie ma odwrotu;-).
24 października 2013 20:34
Film ciekawy, ale mam wrażenie ze tworca założył sobie cel i dążył do pokazania Żydów w negatywnym świetle. Nie upieram się, ale tak to odbieram.
24 października 2013 20:34
wichurra

Nie wiem, czego uczy się w ich szkołach. Z tego, co na tym filmie było, to nienawiści nie uczyli. To ten agent mający ich chronić, tak ich straszył.

Może nie bezposrednio,ale skutek może być ten sam.Przecież podsycanie w tych dzieciakach strachu,może prowadzić do poczucia wyobcowania.A ta scena w Polsce,z tymi starszymi panami.Dziewczyny ,które z nimi rozmawiały zareagowały całkowicie nieadekwatnie do sytuacji.
24 października 2013 20:36
wichurra

Film ciekawy, ale mam wrażenie ze tworca założył sobie cel i dążył do pokazania Żydów w negatywnym świetle. Nie upieram się, ale tak to odbieram.

Być może,jeszcze do końca nie obejrzałam.
24 października 2013 22:33
tina 100%

Może nie bezposrednio,ale skutek może być ten sam.Przecież podsycanie w tych dzieciakach strachu,może prowadzić do poczucia wyobcowania.A ta scena w Polsce,z tymi starszymi panami.Dziewczyny ,które z nimi rozmawiały zareagowały całkowicie nieadekwatnie do sytuacji.

Ale tak sobie myślę, że w nich strach to trzeba podsycać - przecież żyją w kraju, gdzie ciągle jakieś zamachy są, nie jest bezpiecznie. A strach jest najlepszym wyzwalaczem instynktu samozachowawczego. 
 
24 października 2013 22:57 / 1 osobie podoba się ten post
Geronimo: wiesz dlaczego nasz Moderator sciga za tematy polityczne? Bo to tak, jak z tymi zamachami, kazdy widzi tylko swoja strone i nic dobrego z tego nie wynika.
24 października 2013 22:59
Kiedyś też myślałam, że to takie proste jest, ale dzisiaj już tak nie myślę. Za mało się znam na tej sytuacji, żeby dyskutować, ale myślę, że upraszczasz. 
24 października 2013 23:00
wichurra

Ale tak sobie myślę, że w nich strach to trzeba podsycać - przecież żyją w kraju, gdzie ciągle jakieś zamachy są, nie jest bezpiecznie. A strach jest najlepszym wyzwalaczem instynktu samozachowawczego. 
 

Niestety, Izraelici nie sa tak calkiem u siebie, ich tragedia jest nie posiadanie wlasnego miejsca. Kurcze blade, nie, to jest temat zupelnie inny i chyba nie ma sensu wciagac sie w dywagacje. Po wczorajszym maratonie dzis ide grzecznie spac, jutro mam impreze wieczorowa pora, oczywiscie "sluzbowa".
24 października 2013 23:06
Ja też się dzisiaj nie wciągam w żadne dyskusje i szybko do łóżka zmierzam. A temat myślę, że jest skomplikowany i na pewno nie jednoznaczny. Ale żeby pogadać, to bym musiała najpierw parę książek przeczytać, albo chociaż kilkanaście artykułów, przemyśleć, wyciągnąć wnioski.
24 października 2013 23:08
emilia

Niestety, Izraelici nie sa tak calkiem u siebie, ich tragedia jest nie posiadanie wlasnego miejsca. Kurcze blade, nie, to jest temat zupelnie inny i chyba nie ma sensu wciagac sie w dywagacje. Po wczorajszym maratonie dzis ide grzecznie spac, jutro mam impreze wieczorowa pora, oczywiscie "sluzbowa".

Też jestem tego zdania,a i dywagacje byłyby interesujące.No,w każdym razie film,który podał Geronimo zaintrygował mnie i pogrzebię  w necie,aby sobie wyrobić szerszy pogląd.A pora faktycznie do już do spania.
25 października 2013 11:52 / 7 osobom podoba się ten post
ORIM

Napisałem ze mercedes to nie Mercedes dzis.Powinienem napisać VW to juz nie to.Zgrzewalem karoserie do VW.Tak jak ja inni tez byli z "łapanki".Majster był tylko niemiecki.I szło wszystko bez odrzutów.

Dokładnie ORIM. Obecne Mercedesy, mimo że są i tak najbardziej niezawodne i trwałe (z obecnie produkowanych aut), nie umywają się do starych bryk z gwiazdą na masce, których przebiegi liczone są w milionach km, praktycznie bez żadnych poważnych awarii. Podobnie Volkswagen. Golf I i nawet II były trwałe, jak na kompaktową jakość. A obecne Golfy to plastikowe jajka, które są tak samo do d... jak ich azjatyccy i francuscy odpowiednicy.
 
 
 
Jeszcze dodam od siebie w ramach odpowiedzi na temat. Polska ma się tak do Niemiec jak chlew do dobrej restauracji. Żeby nie było, że narzekam na swój kraj, bo cenię niektórych polskich pisarzy, reżyserów, ogólnie ludzi sztuki. Ale ustrój i podejście do życia naszego społeczeństwa to jest totalne dno. I nie ma co tutaj zwalać winy na polityków, bo to polski naród wybiera socjalistów od 1989 roku w demokratycznych wyborach.
25 października 2013 12:20 / 3 osobom podoba się ten post
opiekun_Janusz

Dokładnie ORIM. Obecne Mercedesy, mimo że są i tak najbardziej niezawodne i trwałe (z obecnie produkowanych aut), nie umywają się do starych bryk z gwiazdą na masce, których przebiegi liczone są w milionach km, praktycznie bez żadnych poważnych awarii. Podobnie Volkswagen. Golf I i nawet II były trwałe, jak na kompaktową jakość. A obecne Golfy to plastikowe jajka, które są tak samo do d... jak ich azjatyccy i francuscy odpowiednicy.
 
 
 
Jeszcze dodam od siebie w ramach odpowiedzi na temat. Polska ma się tak do Niemiec jak chlew do dobrej restauracji. Żeby nie było, że narzekam na swój kraj, bo cenię niektórych polskich pisarzy, reżyserów, ogólnie ludzi sztuki. Ale ustrój i podejście do życia naszego społeczeństwa to jest totalne dno. I nie ma co tutaj zwalać winy na polityków, bo to polski naród wybiera socjalistów od 1989 roku w demokratycznych wyborach.

Popieram w 100%
25 października 2013 16:47
opiekun_Janusz

Dokładnie ORIM. Obecne Mercedesy, mimo że są i tak najbardziej niezawodne i trwałe (z obecnie produkowanych aut), nie umywają się do starych bryk z gwiazdą na masce, których przebiegi liczone są w milionach km, praktycznie bez żadnych poważnych awarii. Podobnie Volkswagen. Golf I i nawet II były trwałe, jak na kompaktową jakość. A obecne Golfy to plastikowe jajka, które są tak samo do d... jak ich azjatyccy i francuscy odpowiednicy.
 
 
 
Jeszcze dodam od siebie w ramach odpowiedzi na temat. Polska ma się tak do Niemiec jak chlew do dobrej restauracji. Żeby nie było, że narzekam na swój kraj, bo cenię niektórych polskich pisarzy, reżyserów, ogólnie ludzi sztuki. Ale ustrój i podejście do życia naszego społeczeństwa to jest totalne dno. I nie ma co tutaj zwalać winy na polityków, bo to polski naród wybiera socjalistów od 1989 roku w demokratycznych wyborach.

Dokładnie.Masz pretensje do rzadu to miej je do siebie,bo nie byłes na wyborach obywatelu Polaku ha ha
25 października 2013 16:52 / 2 osobom podoba się ten post
No,skoro wybory sa demokratyczne,to trudno miec pretensje do rzadzacych,ze ich wybrano.A ze rzadza slabo-kazdy polityk po wyborach ma jeden cel-jak najwiecej ugrac dla siebie.
25 października 2013 23:54 / 1 osobie podoba się ten post