Najodleglejsze wspomnienie z dzieciństwa

07 stycznia 2016 10:50 / 2 osobom podoba się ten post
BaskaS

Przeczytałam na stronie głównej zamiast najodleglejsze , to " najpodlejsze " w pierwszej chwili i myślałam , że to temat o traumie z dzieciństwa . Oj głupia ja :-) Moje najodleglejsze wspomnienie , to ( chyba ) jak bawiłam się z psem w kuchni w domu mojej babci . Psina wsadziła głowę pomiędzy szczeble taboretu i się zaklinowała . Wujek musiał piłą krzesło rozcinać żeby uwolnić zwierzę . Trochę czułam się winna , ale na szczęście nie oberwało mi się za to .

To ja z moimi wspomnieniami dobrze dopasowałam się w ten mylnie przez Ciebie odczytany tytuł.
07 stycznia 2016 12:27 / 5 osobom podoba się ten post
Ja, jak byłam dzieckiem, to byłam święcie przekonana, że cały świat jest stworzony dla mnie. Wszystkie babcie, dziadkowie, ciocie i cała reszta pojawili się tylko po to, żeby mój świat był kompletny.
Pamiętam moment, gdy moja mama powiedziała, że też była kiedyś małą dziewczynką - nie mogłam w to uwierzyć.
Ode mnie - póki w domu byłam - wymagano tylko, żebym się uczyła, a w wolnym czasie książki czytała. Lubiłam to i nie zawiodłam.
Takie dzieciństwo to skarb - dziś to doceniam. Dostałam coś, czego nie da się kupić.
07 stycznia 2016 18:27 / 3 osobom podoba się ten post
Ha ha ha ,przypomniało mi się jak będąc dzieckiem byłam przekonana ,że skrót WC oznacza Wychodek Cuchnący:):):):):)
07 stycznia 2016 18:36 / 2 osobom podoba się ten post
No nie myliłaś sie aż tak bardzo
Np toaleta w Sindbadzie, pod koniec podróży,jak najbardziej;-)
07 stycznia 2016 20:08
Marta

No nie myliłaś sie aż tak bardzo:-)
Np toaleta w Sindbadzie, pod koniec podróży,jak najbardziej;-)

Wierzę:)Jeździłam juz kilka razy ,ale nigdy z tego autokarowego nie korzystałam.
07 stycznia 2016 20:33 / 4 osobom podoba się ten post
Pamiętam jak się bałam mojego pierwszego egzaminu z jedzenia za pomocą noża i widelca w miejscu publicznym (kolonijna stołówka) i jak się przyglądałam czy inne dzieci to już dobrze umieją...))))
07 stycznia 2016 20:36
kasia63

Wierzę:)Jeździłam juz kilka razy ,ale nigdy z tego autokarowego nie korzystałam.

Ja też nie,ale przechodziłam obok
07 stycznia 2016 20:52

Nie jestem w stanie przeczytać co dziś pisałyście, ale w nocy czytałem ten ten wątek, kiedy była mowa o harcerstwie. Też byłem drużynowyym, nawet starałem się o zieloną podkładkę - (nie wyszło) Tamte lata - tamte czasy - to było coś wspaniałego, Ale dziś, nie mam już siły nic piusać


 


Ciekawy jestem czy ktoś jeszcze pamięta dystynkcję z harcerstwa, sznur: brązowy,niebieski, zielony, srebrny, podkładka pod Krzyż: niebieska , zielona, czerwona i kto pammięta Harcmistrz RP?


Tak mnie wzieło na wspominki ale w lata 90-tych
było 4 Harcmistrzy RP i około 40 generałow WP


 


Używaj opcji "edytuj". Moderator


 

07 stycznia 2016 21:20 / 2 osobom podoba się ten post
darekr

Nie jestem w stanie przeczytać co dziś pisałyście, ale w nocy czytałem ten ten wątek, kiedy była mowa o harcerstwie. Też byłem drużynowyym, nawet starałem się o zieloną podkładkę - (nie wyszło) Tamte lata - tamte czasy - to było coś wspaniałego, Ale dziś, nie mam już siły nic piusać


 


Ciekawy jestem czy ktoś jeszcze pamięta dystynkcję z harcerstwa, sznur: brązowy,niebieski, zielony, srebrny, podkładka pod Krzyż: niebieska , zielona, czerwona i kto pammięta Harcmistrz RP?


Tak mnie wzieło na wspominki ale w lata 90-tych
było 4 Harcmistrzy RP i około 40 generałow WP


 


Używaj opcji "edytuj". Moderator


 

Co to jest " piusać " ? czy coś w stylu " siusiać " albo co ?
07 stycznia 2016 21:24 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Co to jest " piusać " ? czy coś w stylu " siusiać " albo co ? :-)

Plusa dac  
07 stycznia 2016 21:32
darekr

Nie jestem w stanie przeczytać co dziś pisałyście, ale w nocy czytałem ten ten wątek, kiedy była mowa o harcerstwie. Też byłem drużynowyym, nawet starałem się o zieloną podkładkę - (nie wyszło) Tamte lata - tamte czasy - to było coś wspaniałego, Ale dziś, nie mam już siły nic piusać


 


Ciekawy jestem czy ktoś jeszcze pamięta dystynkcję z harcerstwa, sznur: brązowy,niebieski, zielony, srebrny, podkładka pod Krzyż: niebieska , zielona, czerwona i kto pammięta Harcmistrz RP?


Tak mnie wzieło na wspominki ale w lata 90-tych
było 4 Harcmistrzy RP i około 40 generałow WP


 


Używaj opcji "edytuj". Moderator


 

sznur brązowy  - zastępowy           sznur niebieski  -   szczepy jednostki           sznur zielony  - przyboczny     sznur srebrny - hufce
07 stycznia 2016 21:44 / 1 osobie podoba się ten post
Moja Frau ma 88 lat była cztery razy w życiu sobie powróżyć ,każda wróżka cyganka powiedziała jej  że będzie żyła  98 lat
07 stycznia 2016 22:23 / 2 osobom podoba się ten post
Możesz zamienić męża na bogatego, zagranicznego i z 3 dzieciaków. 
07 stycznia 2016 22:26 / 2 osobom podoba się ten post
...ale czy nie myslałaś wówczas zupełnie logicznie? 
07 stycznia 2016 22:29 / 1 osobie podoba się ten post
No trudno, wróżba się nie spełni więc.