Najodleglejsze wspomnienie z dzieciństwa

12 września 2017 18:09 / 3 osobom podoba się ten post
Guma hubba bubba :D
12 września 2017 18:12 / 1 osobie podoba się ten post
Kama84

Gumy do żucia Donaldy z historyjką, Turbo ze zdjęciem fajnego auta i gumy kulki, na podłużnym pasku. Jojo, kolorowa spręzyna , elektroniczne zwierzątko , elektroniczne gry 100w1, gazeta Bravo i Popcorn, komiks Kaczor Donald. Bajka Smerfy, Gumisie, Ulica Sezamkowa, Reksio. A potem to juz Twój Weekend , fajki Carmeny,Caro, Camel, Goldeny .... , nalewki ( Lipa z Miodem, Kokosanka) :lol1:

A wcześniej Jacek i Agatka...Ptyś...a potem, znacznie potem podchody ( z dziewczynami w lesie)... a potem podchody do dziewczyn... 
12 września 2017 18:15 / 2 osobom podoba się ten post
Darko

Guma hubba bubba :D

faktycznie, przypomniałeś mi, dobra była ta guma , ale troche za duza w gębie, balonówa, smak cukierkowy .
12 września 2017 18:17 / 9 osobom podoba się ten post
Mam masę wspomnień ( znaczy ciotka demencja mnie nie dopadła- jeszcze ) , zbierałam obrazki z gumy Donald , grałam w klasy i bawiłam się w podchody, ale ...moje  najpiękniejsze wspomnienia łączą się zawsze z naturą : wiosenny deszcz , ja z bratem utaplani w błocie , wyśpiewujący na całe gardła "... deszcz majowy, deszcz o wiośnie , kogo skropi , ten urośnie " i zapach bzu , kumkanie żab , perełki rosy na liściach tataraku, ciepła woda w kałużach i żółty piasek drogi  .... albo jesiennie - na rydzach z mamą , mama w rozkloszowanej sukience w zielono-białą kratkę z czarną obwódką ... na trawach, na pajęczynach lśnią krople rosy , pachnie liśćmi, grzybami , jesienią ... nogi bolą od chodzenia ( miałam może pięć lat ? ) ale tyle ciekawych rzeczy wokół : ślimak co nie pokazuje rogów choć go o to proszę , omszały pniak , taki piękny , mięciutki , we wszystkich odcieniach zieleni , kolorowe liście z których można zrobić najpiękniejszy bukiet ... ech , może i lat przybyło , może i ciało się zmieniło - ale w duszy wciąż te same tęsknoty , zachwyty , uniesienia...Zdjęcie użytkownika Elzbieta Michalska Żukowska.
12 września 2017 18:25 / 4 osobom podoba się ten post
Tyciek, piękne te twoje opisy
12 września 2017 18:28 / 1 osobie podoba się ten post
opiekun.5

A wcześniej Jacek i Agatka...Ptyś...a potem, znacznie potem podchody ( z dziewczynami w lesie)... a potem podchody do dziewczyn... 

Jacek i Agatka.....A później Gąska Balbinka.......
12 września 2017 18:47 / 3 osobom podoba się ten post
tyciek

Mam masę wspomnień ( znaczy ciotka demencja mnie nie dopadła- jeszcze :-) ) , zbierałam obrazki z gumy Donald , grałam w klasy i bawiłam się w podchody, ale ...moje  najpiękniejsze wspomnienia łączą się zawsze z naturą : wiosenny deszcz , ja z bratem utaplani w błocie , wyśpiewujący na całe gardła "... deszcz majowy, deszcz o wiośnie , kogo skropi , ten urośnie " i zapach bzu , kumkanie żab , perełki rosy na liściach tataraku, ciepła woda w kałużach i żółty piasek drogi  .... albo jesiennie - na rydzach z mamą , mama w rozkloszowanej sukience w zielono-białą kratkę z czarną obwódką ... na trawach, na pajęczynach lśnią krople rosy , pachnie liśćmi, grzybami , jesienią ... nogi bolą od chodzenia ( miałam może pięć lat ? ) ale tyle ciekawych rzeczy wokół : ślimak co nie pokazuje rogów choć go o to proszę , omszały pniak , taki piękny , mięciutki , we wszystkich odcieniach zieleni , kolorowe liście z których można zrobić najpiękniejszy bukiet ... ech , może i lat przybyło , może i ciało się zmieniło - ale w duszy wciąż te same tęsknoty , zachwyty , uniesienia...Zdjęcie użytkownika Elzbieta Michalska Żukowska.

Natura jest piękna...mam to samo i wcale nie mam ochoty by to się zmieniło... 
12 września 2017 19:01 / 8 osobom podoba się ten post
Urodziłam się i wychowałam na wsi. Pamiętam żniwa, sianokosy, wykopki itp,,,Chodziłam z Mamą na grzyby do lasu, na jagody i maliny,,W Lato przyjezdzali do nas tzw. Letnicy, czyli Ciocia Wujek i mały Kuzynek, miałam się z kim bawić.
Było fajnie, leżałam sobie w sadzie pod papierówką,słuchając radia,,,,Miałam dwa małe kotki i dwa małe pieski, takie biało-czarne w łatki, kochaniutkie, miałam też malutkie kaczuszki, gąski i kurczaczki, znaczy Mama Śp. miała. A ja się z nimi bawiłam,,Na Wielkanoc pamiętam jak Mama kupiła mi czerwone buciki lakierki, białe rajtuzki i sukieneczkę. Ale paradowałam,,Od urodzenia byłam tzw Damulka , mam tak do teraz ha, haa. W Szkole mówili na mnie ''szlachcianka'', bo byłam czysta, zadbana itp, zawsze rano przed Szkołą prasowałam ubrania. Byłam też Harcerką !
Pamiętam sianokosy, jak byłam na Łąkach , siedziałam pod kopką siana i jadłam jajka gotowane,chleb ze swojskim masełkiem,oraz maślanka,,,Było pełno Bocianów na łące, do domu jechałam siedząc na furmance na sianie.
Z Mamą spałyśmy również pod gołym niebem,czyli na dworze na dużym i wysokim kopkiem?? siana, wchodziłyśmy po drabinie bo było tak wysoko,,,Spałyśmy też na strychu na sianie, w lecie oczywiście,,. Pamiętam zupę zalewajkę, pamiętam smak swojskiego pieczonego chleba, pamiętam smak swojskich powideł ze śliwek. Miałam beztroskie, ekologiczne dzieciństwo,
Sama Natura i zdrowe powietrze. Ja miałam długie czarne włosy, oczka też czarne, Ludzie idąc drogą zatrzymywali się, żeby na mnie popatrzeć,,,mówili na mnie ''cyganeczka''Mogła bym tak pisać i pisać,,Jak był Odpust, jak były Święta i Wigilia i prawdziwa z lasu choinka, oraz małe jabłuszka na niej,,,Och gdzie te czasy, gdzie,
12 września 2017 19:09 / 1 osobie podoba się ten post
Nie cytuję , bo za długi post , ale " byłam czysta i zadbana " ...i co Liska ..wyrosłaś ?...Jeszcze raz przyznaj się , że pipki chorero nie umyłaś ....czyściutka ...psiakrew
12 września 2017 19:19
Liska to zapewne pamiętasz centryfugę. Lało się mleko z góry a były dwa ujścia, kręcąc "wajchą" w koło, z jednej strony leciała śmietana a z drugiej odchudzone mleko... a jak ona mruczała...super...
12 września 2017 19:20 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Nie cytuję , bo za długi post , ale " byłam czysta i zadbana " ...i co Liska ..wyrosłaś ?...Jeszcze raz przyznaj się , że pipki chorero nie umyłaś ....czyściutka ...psiakrew :smiech2:

Ale Ty głupia jesteś i myślisz, że to jest śmieszne? Od wczoraj o nie  umytej pipce piszesz!! idz i umyj się Kobieto jak ci pika śmierdzi,,
A nie wyśmiewaj się z mojej opowieści o dzieciństwie! :spadaj: chamstwo, chamstwo, chamstwo. bez odbioru!
12 września 2017 19:30 / 3 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Ale Ty głupia jesteś i myślisz, że to jest śmieszne? Od wczoraj o nie  umytej pipce piszesz!! idz i umyj się Kobieto jak ci pika śmierdzi,,
A nie wyśmiewaj się z mojej opowieści o dzieciństwie! :spadaj: chamstwo, chamstwo, chamstwo. bez odbioru!

Znowu coś nie halo ? ...Kto się wyśmiewa z Twoich opowieści  z dzieciństwa . Zażartowałam i nie tylko ja z tego żartuje od czasu , kiedy wszem i wobec oglosiłaś to , czego już nie wymienię , żeby Cię nie urazić . Najpierw piszesz a później masz pretensje ? ....Ja nie śmierdzę i od głupiej Cię nie wyzywam . Zastanów się trochę .
12 września 2017 19:38 / 6 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Znowu coś nie halo ? ...Kto się wyśmiewa z Twoich opowieści  z dzieciństwa . Zażartowałam i nie tylko ja z tego żartuje od czasu , kiedy wszem i wobec oglosiłaś to , czego już nie wymienię , żeby Cię nie urazić . Najpierw piszesz a później masz pretensje ? ....Ja nie śmierdzę i od głupiej Cię nie wyzywam . Zastanów się trochę .

Gdybyś  tak napisałam w topiku '' Chamstwo i ufo'', byłoby Ok. Ale nie tu! wzruszyłam się opisując swoje Dzieciństwo,,,a Ty ''zepsułaś''mi wspomnienia,,
podeptałaś,,, Pisałam o Mamie, której już nie mam itd,,smutno mi, idę sobie i nie wiem kiedy tu wrócę!

p.s. za słowo głupia przepraszam ,,
12 września 2017 20:00 / 3 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Gdybyś  tak napisałam w topiku '' Chamstwo i ufo'', byłoby Ok. Ale nie tu! wzruszyłam się opisując swoje Dzieciństwo,,,a Ty ''zepsułaś''mi wspomnienia,,
podeptałaś,,,:placz3: Pisałam o Mamie, której już nie mam itd,,smutno mi, idę sobie i nie wiem kiedy tu wrócę! :placz3:

p.s. za słowo głupia przepraszam ,,

Liszkoooooo , ciebie to powinien jakiś facet porządnie przetrzepać, //////////////////////  znaczy przez kolano przełożyć i sprać/////////// i zmęczyć , zeby te emocje  i wahania nastroju poszły!!!   też sie rypać      Nie żartuj,że smutasz, no weź .....         
12 września 2017 20:05 / 1 osobie podoba się ten post
Kama84

Liszkoooooo , ciebie to powinien jakiś facet porządnie przetrzepać, //////////////////////  znaczy przez kolano przełożyć i sprać/////////// i zmęczyć , zeby te emocje  i wahania nastroju poszły!!!   też sie rypać  :-)    Nie żartuj,że smutasz, no weź .....    :terefere: