Czy niemiecki po kursie dla opiekunek mi wystarczy?

28 grudnia 2013 22:14
anmar

Kurcze, przedstawić się i powiedzieć o sobie potrafię. Znam sporo słówek ale ze skleceniem zdania już mam problem. Nazwy chorób raczej znam bo to w większości pochodne łaciny. Że też nie szukają opiekunki ze znajomością łaciny.

Teraz siedzę nad zwrotami niezbędnymi w opiece i to mnie dobija.

No to nie jest tak tragicznie! Większość ma problemy z mówieniem a ze zrozumieniem jest łatwo. Jeśli znasz słówka to jakoś dojdziesz o co w całości chodzi a gramatykę będzies z  później zgłębiać. Napewno dasz radę. Niektóre panie jak jadą to są kompletnie zielone. 
28 grudnia 2013 22:22
Tylko nie wiem kiedy to będzie!!! Na początku stycznia mam się zgłosić na egzamin językowy, a mój poziom jest gorszy jak Kali pić, Kali mowić.

Cały czas miałam nadzieję na pracę w swoim, zresztą ukochanym zawodzie. Niestety, w Niemczech to jest raczej nieosiagalne. Gdybym znała niemiecki bardzo dobrze i miała do tego jakiś certyfikat językowy, to może w jakiejś szkole spacjalnej lub ośrodku znalazłabym coś. A tak nici!!!
29 grudnia 2013 16:45
anmar

Tylko nie wiem kiedy to będzie!!! Na początku stycznia mam się zgłosić na egzamin językowy, a mój poziom jest gorszy jak Kali pić, Kali mowić.

Cały czas miałam nadzieję na pracę w swoim, zresztą ukochanym zawodzie. Niestety, w Niemczech to jest raczej nieosiagalne. Gdybym znała niemiecki bardzo dobrze i miała do tego jakiś certyfikat językowy, to może w jakiejś szkole spacjalnej lub ośrodku znalazłabym coś. A tak nici!!!

Anmar, przeglądając teraz Allegro znalazłam mnóstwo kursów języka niemieckiego róznych stopni za jakieś śmieszne pieniądze. Może zajrzyj tam i coś wpadnie Ci w oko?
29 grudnia 2013 16:56 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Anmar, przeglądając teraz Allegro znalazłam mnóstwo kursów języka niemieckiego róznych stopni za jakieś śmieszne pieniądze. Może zajrzyj tam i coś wpadnie Ci w oko?

Mam chyba tych kursów za dużo: Blondynka na językach., Langmaster, Niemiecki Goethego, Sitę i chyba jeszcze z cztery inne.
Sita kjest dobra, ale muzyka relaksacyjjna przy niej mnie usypia, chrapię ak stary cap.
 
Blondynka na językach- mało zwrotów potrzebnch w opiece, chyba że będę babcią albo dziadka namawiać do pokochania rzeżby.Jednaak słucham tego, chociaż przysłowiową blondynką nie jestem.
 
Doszłam do wniosku, że nadmiar też szkodzi!!!
 
 
29 grudnia 2013 17:01
anmar

Mam chyba tych kursów za dużo: Blondynka na językach., Langmaster, Niemiecki Goethego, Sitę i chyba jeszcze z cztery inne.
Sita kjest dobra, ale muzyka relaksacyjjna przy niej mnie usypia, chrapię ak stary cap.
 
Blondynka na językach- mało zwrotów potrzebnch w opiece, chyba że będę babcią albo dziadka namawiać do pokochania rzeżby.Jednaak słucham tego, chociaż przysłowiową blondynką nie jestem.
 
Doszłam do wniosku, że nadmiar też szkodzi!!!
 
 

Nie wiedzialam,że już jesteś zaopatrzona.Przy okazji dzieki za rady,bo tez zamierzałam coś wybrać i wiem czego nie kupować :).
29 grudnia 2013 17:48

Czy całe forum musi znać historię Twoich prywatnych korespondencji? Moderator

29 grudnia 2013 17:50
anmar

Mam chyba tych kursów za dużo: Blondynka na językach., Langmaster, Niemiecki Goethego, Sitę i chyba jeszcze z cztery inne.
Sita kjest dobra, ale muzyka relaksacyjjna przy niej mnie usypia, chrapię ak stary cap.
 
Blondynka na językach- mało zwrotów potrzebnch w opiece, chyba że będę babcią albo dziadka namawiać do pokochania rzeżby.Jednaak słucham tego, chociaż przysłowiową blondynką nie jestem.
 
Doszłam do wniosku, że nadmiar też szkodzi!!!
 
 

Ja znalazłam kiedyś na chomiku pytania i odpowiedzi i właściwie to sądzę że jak na nie będziesz umiała odpowiedzieć, to zdasz testy w każdej agencji. Takie właśnie pytania na ogół zadają http://docs3.chomikuj.pl/2931541091,PL,0,0,Zagadnienia-do-nauki.doc
29 grudnia 2013 17:54 / 1 osobie podoba się ten post
Dziękuję, własnie ściągnęłam
29 grudnia 2013 19:41
anmar ja jestem na tej samej drodze co Ty :)
29 grudnia 2013 20:34
anna233

anmar ja jestem na tej samej drodze co Ty :)

Pracujesz już?
29 grudnia 2013 20:40
anmar

Pracujesz już?

nie.....czekam na oferte,ma byc w nowym roku ,bo podobno zaczeli oszczedzac i mają mniejsze wymagania pod względem języka
30 grudnia 2013 13:17
Dostałam dziś meila od bussu,że przez tydzień dają mi gratis funkcje premium. Wykorzystam wszystko :)
30 grudnia 2013 14:27
ivanilia40

Dostałam dziś meila od bussu,że przez tydzień dają mi gratis funkcje premium. Wykorzystam wszystko :)

jesli na twoim profilu jest data ok to moze to prezent urodzinowy wszystkiego naj
30 grudnia 2013 15:20
jowitaliber

jesli na twoim profilu jest data ok to moze to prezent urodzinowy wszystkiego naj

Dziękuję,tak to w prezencie :)
30 grudnia 2013 18:41 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Dziękuję,tak to w prezencie :)

Ja też życzę Wszystkiego Najlepszego ,dużo zdrowia na dalsze lata pracy w tym zawodzie :)