Kalendarz świąt nietypowych

09 marca 2019 08:43 / 1 osobie podoba się ten post
GrazynaM55

To moje ulobione kwiaty - podobają mi się w każdym kolorze... Propo wiosny to chyba już powoli ją czuć :) Na pewno już bliżej jej do przyjścia niż dalej :) 

No chyba już blisko. Od trzech dni kiedy tylko wyjdę na spacer to krążą nade mną bociany. Podobno to zwiastun dobrego ale i bardzo pracowitego roku. I z tym bym się zgodziła bo ciężki rok dla mnie. 
10 marca 2019 13:37 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

No chyba już blisko. Od trzech dni kiedy tylko wyjdę na spacer to krążą nade mną bociany. Podobno to zwiastun dobrego ale i bardzo pracowitego roku. I z tym bym się zgodziła bo ciężki rok dla mnie. 

Tak, bociany to również symbolo płodności :) Może jakieś dzieciątko przyjedzie na świat :) 
10 marca 2019 14:00 / 1 osobie podoba się ten post
GrazynaM55

Tak, bociany to również symbolo płodności :) Może jakieś dzieciątko przyjedzie na świat :) 

No raczej nie umnie. Już nie ten wiek żeby spacerować z woZkiem dziecięcym. 
10 marca 2019 14:36 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

No raczej nie umnie. Już nie ten wiek żeby spacerować z woZkiem dziecięcym. :smiech2:

Nie przesadzajmy , ile jest młodych mam w twoim wieku :) baardzo duzo :)
11 marca 2019 08:36
Dusia1978

No raczej nie umnie. Już nie ten wiek żeby spacerować z woZkiem dziecięcym. :smiech2:

To może jednak ktoś z Twojego otoczenia :) 
11 marca 2019 08:39 / 1 osobie podoba się ten post
GrazynaM55

To może jednak ktoś z Twojego otoczenia :) 

Jak to mówią "dzieci i szklanek nigdy za dużo". 
11 marca 2019 09:27
Dusia1978

Jak to mówią "dzieci i szklanek nigdy za dużo". :hustawka:

Słyszałyście co zrobili teraz w Polsce? Mąż mi mówił, kobieta z czworgiem dzieci lub więcej dostanie emerytury 1200. Nie wiem czy to prawda.
11 marca 2019 09:39
ela.p

Słyszałyście co zrobili teraz w Polsce? Mąż mi mówił, kobieta z czworgiem dzieci lub więcej dostanie emerytury 1200. Nie wiem czy to prawda.

Prawda, niestety prawda. 
11 marca 2019 09:44
Dusia1978

Prawda, niestety prawda. :do bani:

Zdziwiłam się bo tyle lat muszę pracować, nie stać mnie było na tyle dzieci. Teraz to nie ma znaczenia, ale wiedząc wcześniej może też bym miała ich więcej.
12 marca 2019 07:28
Dusia1978

Prawda, niestety prawda. :do bani:

i jeszcze 500+ ma być na pierwsze dziecko 
12 marca 2019 07:56
GrazynaM55

i jeszcze 500+ ma być na pierwsze dziecko 

Z tego to ja akurat się cieszę. Mam dziecko 15 lat i byle jakie 300 zł alimenty z funduszu i żadnych innych pieniążków na nią nie biorę tylko to co zarobię musi nam starczac. A wiadomo nastolatka to i wydatki spore.  Dlaczego moja córka ma być gorsza. Wybiera się do szkoły z bursa więc jazdy grosz się przyda. Bardzo dobrze się uczy i planuje swoje życie z jezykiem niemieckim i angielskim a to kosztuje. 500 zł to jest dla mnie sporo. 
12 marca 2019 14:31
GrazynaM55

A to chyba każdy ma tak, że już się boi poważnych deklaracji i ślubów. Ale czasem warto zaryzykować. Bo tak naprawdę nie masz do swojego faceta żadnych praw. Nawet jak trafi do szpitala to nie możesz mocno zapytać o stan zdrowia, bo formalnie nie jesteście rodziną. 

Przepraszam, że o tym wspominam, mogą być problemy przy pochówku.
12 marca 2019 14:34
Magdalenka

Przepraszam, że o tym wspominam, mogą być problemy przy pochówku. :-(

Przecież jest rodzeństwo lub dzieci i też mogą być odpowiedzialni za pochówek .
13 marca 2019 08:40 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Z tego to ja akurat się cieszę. Mam dziecko 15 lat i byle jakie 300 zł alimenty z funduszu i żadnych innych pieniążków na nią nie biorę tylko to co zarobię musi nam starczac. A wiadomo nastolatka to i wydatki spore.  Dlaczego moja córka ma być gorsza. Wybiera się do szkoły z bursa więc jazdy grosz się przyda. Bardzo dobrze się uczy i planuje swoje życie z jezykiem niemieckim i angielskim a to kosztuje. 500 zł to jest dla mnie sporo. 

To rzeczywiście pieniążki się przydadzą. Nauka języków obcych to bardzo dobra inwestycja. Jak dobrze się uczy to później będzie jej łatwo, pójdzie na studia, dostanie sobrą pracę i się odwdzięczy mamie :) 
13 marca 2019 08:42
Dusia1978

Przecież jest rodzeństwo lub dzieci i też mogą być odpowiedzialni za pochówek .

Z rodzeństwem różnie bywa a dzieci każde małżenstwa nie mają.