Farby do włosów - Wasze typy

20 grudnia 2013 10:50
Czy któraś z Was koloryzowała włosy heną? Narazie chodze do fryzjera, mam na włosach ciemny brąz (niedanwo przeszłam na niego z blondu).
 
Zastanawiam się nad henna, bo ponoc nie niszczy włosow a wrecz przeciwnie. Poza tym to bardzo duża oszczednosc. ale nie wiem jaki kolor henny wybrac, żeby z ciemnego brazu nie zrobil mi sie nagle czarny...
 
Ma ktoś doświadczenia z tego typu zabiegami ? :)
20 grudnia 2013 12:03
Dorarado

Czy któraś z Was koloryzowała włosy heną? Narazie chodze do fryzjera, mam na włosach ciemny brąz (niedanwo przeszłam na niego z blondu).
 
Zastanawiam się nad henna, bo ponoc nie niszczy włosow a wrecz przeciwnie. Poza tym to bardzo duża oszczednosc. ale nie wiem jaki kolor henny wybrac, żeby z ciemnego brazu nie zrobil mi sie nagle czarny...
 
Ma ktoś doświadczenia z tego typu zabiegami ? :)

Cudze doświadczenie chyba nic Ci nie pomoże, bo każdy włos jest inny. Kup o jeden ton jaśniejszy kolorek i trzymaj dłużej. Generalnie im dłużej trzymasz tym mocniejszy kolor. Farba chemiczna ma swój czas, henna jest roślinna i możesz trzymać na włosach dłużej.  Musisz wypróbować, inaczej sie nie da ;-)))
20 grudnia 2013 12:17
Dorarado

Czy któraś z Was koloryzowała włosy heną? Narazie chodze do fryzjera, mam na włosach ciemny brąz (niedanwo przeszłam na niego z blondu).
 
Zastanawiam się nad henna, bo ponoc nie niszczy włosow a wrecz przeciwnie. Poza tym to bardzo duża oszczednosc. ale nie wiem jaki kolor henny wybrac, żeby z ciemnego brazu nie zrobil mi sie nagle czarny...
 
Ma ktoś doświadczenia z tego typu zabiegami ? :)

Ja właśnie niedawno przeszłam na henne, wczensiej używałam musu Schwarzkopfu, bez amoniaku, ale wlosy nie miały połysku a przy tym też wypadały (chyba nie z powodu farby, raczej stress sie dołożył do tego).Mam z natury ciemne włosy i użwyalam farbę orzech laskowy a henne mam w kolorze złoty brąz i wychodzi ciepły brąz , nie za ciemny, fajnie kryje siwe włosy,ale co 6 tygodni trzeba powtórzyć , bo się zmywa.
23 grudnia 2013 10:06
Kurcze ja sie własnie zastanawiam, czy zaryzykowac. Faktycznie, na kazdych wlosach moze to wyjsc inaczej, zobaczymy
23 grudnia 2013 10:58
Nie wiem gdzie teraz jestes ale ja w de kupilam eko farbe smierdziala jak sloma ale za to jaki wlos,sztywny,luska zamknieta,ciezkie .zapomnialam nazwy ale polecam rozejrzec sie za nia i kupic
23 grudnia 2013 13:13
Ja uzywam garniera-czerń granatu, moge położyć hennę na farbowanych włosach, od ost farbowania minęło 5 tygodni, nie moge czekać aż odrosną bo mam dużo siwych?
30 grudnia 2013 16:49
dorotee

Ja uzywam garniera-czerń granatu, moge położyć hennę na farbowanych włosach, od ost farbowania minęło 5 tygodni, nie moge czekać aż odrosną bo mam dużo siwych?

Niestety nie pomogę :( 
 
Ja się dalej zastanawiam co robić z tą henną...
30 grudnia 2013 19:02
Nie chcę Was martwić, lecz na niektóre włosy henna nie działa, szkoda kasy. Robiłam trzy próby z henną z różnych firm, ostatnio z Indii i ni hu, hu... Zmywa się kolor natychmiast, znajoma fryzjerka powiedziała mi, że niektóre czupryny tak mają. Natomiast ładnie mi włosy odżywiła, lecz na krótko.
30 grudnia 2013 19:27
romana

Nie chcę Was martwić, lecz na niektóre włosy henna nie działa, szkoda kasy. Robiłam trzy próby z henną z różnych firm, ostatnio z Indii i ni hu, hu... Zmywa się kolor natychmiast, znajoma fryzjerka powiedziała mi, że niektóre czupryny tak mają. Natomiast ładnie mi włosy odżywiła, lecz na krótko.

A nie wiesz przypadkiem czy można klaść hennę na farbowane wlosy?
30 grudnia 2013 20:07
dorotee

A nie wiesz przypadkiem czy można klaść hennę na farbowane wlosy?

Z tego co ja wiem, to trzeba odczekać trochę. Nie kłaść na świeżą hennę. Chociaz teoretycznie nie powinna zaszkodzić. Ja kiedyś używałam henny i fryzjerka mi powiedziała, że jak chcę przejść na farbę to musze odczekać, aż się wypłucze z włosa. I odwrotnie, na farbowane świeżo nie podziała ponoć. 
 
30 grudnia 2013 20:10
Mycha

Z tego co ja wiem, to trzeba odczekać trochę. Nie kłaść na świeżą hennę. Chociaz teoretycznie nie powinna zaszkodzić. Ja kiedyś używałam henny i fryzjerka mi powiedziała, że jak chcę przejść na farbę to musze odczekać, aż się wypłucze z włosa. I odwrotnie, na farbowane świeżo nie podziała ponoć. 
 

Chciałabym sprobować henną , ale boję się kłąść na farbowane włosy, muszę farbować co 6-7 tygodni, więc farb nie byłaby już taka świeża, tylko te siwe włosy.
 
30 grudnia 2013 20:18
7go tygodnia możesz śmiało położyć hennę.
06 listopada 2017 08:03 / 6 osobom podoba się ten post
No to se narobiłam.Włosy moje ufarbowałam i wyszedł kurczak wielkanocny.Zimny blond ,piękny na opakowaniu.Na opakowaniu.!!!
Synową mojej Pdp fryzjerka ,to włosy mi obcięła bo teraz króciutkie mam no i farbneła.
No i na czapkę trochę za szybko i ciepło ,a kurczak siedzi na głowie.
Spróbuję sodą zdjąć kolor i kupię srebrną płukankę do włosów.A rok temu taki sam sobie numer zrobiłam.
06 listopada 2017 08:23 / 3 osobom podoba się ten post
teresadd

No to se narobiłam.Włosy moje ufarbowałam i wyszedł kurczak wielkanocny.Zimny blond ,piękny na opakowaniu.Na opakowaniu.!!!
Synową mojej Pdp fryzjerka ,to włosy mi obcięła bo teraz króciutkie mam no i farbneła.
No i na czapkę trochę za szybko i ciepło ,a kurczak siedzi na głowie.
Spróbuję sodą zdjąć kolor i kupię srebrną płukankę do włosów.A rok temu taki sam sobie numer zrobiłam.:placz3:

Sama tymi farbami z Rossmana robię tylko odrosty na wyjeździe. Z całą resztą czekam na powrót i fryzjera. Nigdy jeszcze mi sie nie zdarzyło, żeby wyszedł mi taki sam kolor jak na opakowaniu.
06 listopada 2017 08:25 / 3 osobom podoba się ten post
teresadd

No to se narobiłam.Włosy moje ufarbowałam i wyszedł kurczak wielkanocny.Zimny blond ,piękny na opakowaniu.Na opakowaniu.!!!
Synową mojej Pdp fryzjerka ,to włosy mi obcięła bo teraz króciutkie mam no i farbneła.
No i na czapkę trochę za szybko i ciepło ,a kurczak siedzi na głowie.
Spróbuję sodą zdjąć kolor i kupię srebrną płukankę do włosów.A rok temu taki sam sobie numer zrobiłam.:placz3:

Teresko, wiem co to jest być niepodobnym do siebie i przez miesiąc nie poznawać się w lustrze... Kolor "ściągałam" u fryziera, ale tak mi to wykończyło włosy, że później przeszłam (na całe lata) na bardzo krótkie  ... Napisz mi o tej sodzie, bo pierwsze słyszę.., i czy tą sodą też można zniszczyć sobie włosy ???