Pozytywne cechy podopiecznych i ich rodzin

02 listopada 2017 21:13 / 3 osobom podoba się ten post
hawana

Dluzszego szukania, rozumiem....

A gdzie i co szukać, jak to takie pogubione ?
02 listopada 2017 21:14 / 5 osobom podoba się ten post
Binor

Hagia, ja nie na temat, ale w końcu dziś znalazłam super skrót od siebie do Ausgrabungen Wareswald. Już ze trzy podejścia robiłam, bo Google mi cały czas pokazywało, że ode mnie to tylko 3,2 km. No i w końcu nie pobłądziłam i doszłam już do tego parkingu, czyli byłam bardzo blisko. Jednak nie zdążyłabym wrócić na czas, więc zrezygnowałam, ale w najbliższych dniach nie odpuszczę. To byłby wstyd, być tak blisko tego historycznego miejsca i go nie zobaczyć.
Super, że mi o tym powiedziałaś. Przy okazji znalazłam zabytkowy, ale opuszczony żydowski cmentarz.

Opuszczony, ale zadbany. Zwróciłaś uwagę na groby tzw. ostarbeiter z II wojny? Same młode osoby obu płci, za jednym wyjątkiem 40l, sądząc z nazwisk Rosjanie.
02 listopada 2017 21:19 / 5 osobom podoba się ten post
Binor

Hagia, ja nie na temat, ale w końcu dziś znalazłam super skrót od siebie do Ausgrabungen Wareswald. Już ze trzy podejścia robiłam, bo Google mi cały czas pokazywało, że ode mnie to tylko 3,2 km. No i w końcu nie pobłądziłam i doszłam już do tego parkingu, czyli byłam bardzo blisko. Jednak nie zdążyłabym wrócić na czas, więc zrezygnowałam, ale w najbliższych dniach nie odpuszczę. To byłby wstyd, być tak blisko tego historycznego miejsca i go nie zobaczyć.
Super, że mi o tym powiedziałaś. Przy okazji znalazłam zabytkowy, ale opuszczony żydowski cmentarz.

Ten cmentarz to moze byc perelka. Moje miasto mozna rzec lezalo na skrzyzowaniu trzech kultur: polskiej, niemieckiej i zydowskiej, stad znalazly sie tam koscioly i cmentarze wyznawcow trzech religii. Najbardziej podoba mi sie maly cmentarz zydowski.
02 listopada 2017 21:20 / 6 osobom podoba się ten post
hagia

Opuszczony, ale zadbany. Zwróciłaś uwagę na groby tzw. ostarbeiter z II wojny? Same młode osoby obu płci, za jednym wyjątkiem 40l, sądząc z nazwisk Rosjanie.

Tak! Tez na to zwróciłam uwagę i na to, że cmentarz bardzo zadbany. Podobno kiedyś porastał chwastami. Tak twierdzi pan Dziadek, choć był na nim tylko raz. 
02 listopada 2017 21:35 / 5 osobom podoba się ten post
Binor

Tak! Tez na to zwróciłam uwagę i na to, że cmentarz bardzo zadbany. Podobno kiedyś porastał chwastami. Tak twierdzi pan Dziadek, choć był na nim tylko raz. 

Bo dopiero w ostatnich latach zaczęli upamiętniać współobywateli, których wymordowali. 
Młodzi mają tam lekcje historii.
A  kiedy zabrakło Juden, Niemcy praktycznie wykorzystali to miejsce by pochować tam innych podludzi, którzy zmarli przy niewolniczej pracy. Nie pamiętam czy byli to jeńcy, czy ludzie z łapanek na "wschodzie". 
02 listopada 2017 21:46 / 6 osobom podoba się ten post
hawana

Ten cmentarz to moze byc perelka. Moje miasto mozna rzec lezalo na skrzyzowaniu trzech kultur: polskiej, niemieckiej i zydowskiej, stad znalazly sie tam koscioly i cmentarze wyznawcow trzech religii. Najbardziej podoba mi sie maly cmentarz zydowski.

Przebijam :)
Łódź była miastem 4 kultur. Dodana była jeszcze rosyjska. 
Funkcjonują jeszcze po 2 świątynie ewangelickie, prawosławne i 1 bożnica żydowska schowana głęboko w podwórkach kamienic. Z cmentarzy jakoś przegapiłam prawosławny, ale pewnie też jest na Dołach.  
02 listopada 2017 21:51 / 4 osobom podoba się ten post
hagia

Przebijam :)
Łódź była miastem 4 kultur. Dodana była jeszcze rosyjska. 
Funkcjonują jeszcze po 2 świątynie ewangelickie, prawosławne i 1 bożnica żydowska schowana głęboko w podwórkach kamienic. Z cmentarzy jakoś przegapiłam prawosławny, ale pewnie też jest na Dołach.  

Lodz naprawde jest wyjatkowa. Te prawoslawne cmentarze tez sa ciekawe. W oko rzucaja sie od razu przez "przekreslone" krzyze.
02 listopada 2017 21:55 / 5 osobom podoba się ten post
hawana

Bardzo lubie jak moi podopieczni grzecznie chodza spac do godz.20.00

No to jest naprawdę dobreJa tak mam i... nawet nie myślę że może być kiedyś inaczej ?
02 listopada 2017 21:57 / 4 osobom podoba się ten post
moni.r

No to jest naprawdę dobre:-)Ja tak mam i... nawet nie myślę że może być kiedyś inaczej ?

Moze byc inaczej. Czlowiek docenia jak straci ten luksus.
02 listopada 2017 21:58 / 5 osobom podoba się ten post
hagia

Przebijam :)
Łódź była miastem 4 kultur. Dodana była jeszcze rosyjska. 
Funkcjonują jeszcze po 2 świątynie ewangelickie, prawosławne i 1 bożnica żydowska schowana głęboko w podwórkach kamienic. Z cmentarzy jakoś przegapiłam prawosławny, ale pewnie też jest na Dołach.  

Hagio, Cmentarz Stary w Łodzi. Jest tam czesc prawosławna, bo to cmentarz trójwyznaniowy. Piekny zresztą,  z pieknymi nagrobkami. Są tam równiez mauzolea łodzkich fabrykantów. Kawał historii.



02 listopada 2017 22:00 / 6 osobom podoba się ten post
hagia

Przebijam :)
Łódź była miastem 4 kultur. Dodana była jeszcze rosyjska. 
Funkcjonują jeszcze po 2 świątynie ewangelickie, prawosławne i 1 bożnica żydowska schowana głęboko w podwórkach kamienic. Z cmentarzy jakoś przegapiłam prawosławny, ale pewnie też jest na Dołach.  

Nie bylam "krajoznawczo" w Łodzi ale czytalam o ciekawej historii tego przemysłowego miasta a co z tym się wiąże bylo to miasto wielu kultur i narodowośći.
02 listopada 2017 22:03 / 7 osobom podoba się ten post
hawana

Moze byc inaczej. Czlowiek docenia jak straci ten luksus.

No właśnie tego się boję,bo tu ten luksus że ona wogóle kocha spać-popoludniowa drzemka od 13 do 16 i 20godzina juz chce do łóżka.
02 listopada 2017 23:28 / 4 osobom podoba się ten post
Misiek

A moja między 18.00, a 19.00 i też nie daje się tego zmienić :bezradny:

O kurzencja, ta " moja" to prawie siostra bliźniaczka Twojej ,ale Twoja bardziej wredna ,bo z rana dłużej śpi.
03 listopada 2017 08:49 / 3 osobom podoba się ten post
Wszystko jest OK, ale tak najbardziej pozytywną cechą mojej Pdp jest to, że żyje, ma aktywne konto w banku i z tego to konta dzisiaj dostanę zapłatę za moją ciężką pracę. 
Pójdę teraz ją obudzić i "oporządzić", bo niedługo przyjedzie jej córka ze swoim mężem i z rzeczoną zapłatą 
03 listopada 2017 09:42 / 7 osobom podoba się ten post
Moj dziadek tez ma aktywne konto , ale bardzo przezywa jak musi wyplacic z banku kase , normalnie tragedia .Skapy okropnie , nawet na siebie zal mu wydac.Wizyta u dentysty mu sie klania , bo chodzi i steka za go boli, wiec zadzwonil , zeby umowic wizyte - niestety ten ma urlop do 23 listopada(((.Nastepny jest w miescinie obok , no to co?, zamawiamy taksowke , to tylko 15 e - nie nie on poczeka do 23 z bolem.Q..wa tego to juz nie rozumien , i chyba nie zrozumie((
Sorki , zle napisalam , bo to przeciez nie pozytywne cechy dziadka