Umowa zlecenie

01 marca 2014 19:49
nianta

Na mnie nadal ciąży zakaz konkurencji z poprzedniej firmy( do października , będzie 3 lata ) i tam miałam wymienione, że ani działalności o podobnej charakterystyce, ani pracy w firmie konkurencyjnej, ani nawet w zwykłym kiosku, w którym są sprzedawane produkty , które ja polecałam-tudzież wciskałam klientom ;)

!!!  do tego się odnoszę
01 marca 2014 19:53
gosia35

!!!  do tego się odnoszę

No ja też i wynika z tego, że nie jest to firma "opiekunkowa". 
A ja wyraziłam wątpliwość, czy te firmy płacą opiekunkom odszkodowania. 
Nie słyszałam jeszcze o takim czymś, żeby płacili. 
 
I po co wprowadzasz nerwy tymi wykrzyknikami i upomnieniami o czytanie. 
01 marca 2014 19:54
ale powiem Wam tak ..ja jakbym miała agencję też stworzyłabym podobną klauzulę już piszę dlaczego ,ponieważ firmy tez ponoszą jakieś koszta w pozyskiwaniu klienta np koordynator przedewszystkim i reszta za tym idzie .to jest handel ,usługi
01 marca 2014 19:55
gosia35

ale powiem Wam tak ..ja jakbym miała agencję też stworzyłabym podobną klauzulę już piszę dlaczego ,ponieważ firmy tez ponoszą jakieś koszta w pozyskiwaniu klienta np koordynator przedewszystkim i reszta za tym idzie .to jest handel ,usługi

Rozumiem taki zapis, że nie przejmiesz klienta. Ale taki zapis, że nie możesz iść pracować do innej firmy (bez tego klienta) jest zupełnie nieuzasadniony. 
01 marca 2014 19:56
cdn a tu przyjedzie Ci tu jakaś pani Zosia ,spodoba się jej miejsce,zaprzyjażni się z rodziną a może jeszcze chciwa na dodatek i zacznie punktować na swoją stronę a może prywatnie a jak mnie agencja obecna wkurzy to przejdę z rodziną do drugiej -może wiecej ta druga da? itd itd itd
01 marca 2014 20:06
Zakaz mam z firmy telemarketingowej, która zajmowała się sprzedażą win, art. Szklanych i sommelierskich, prenumerat i wycieczek. I tam miałam klauzulę o zakazie na trzy lata po ustaniu stosunku pracy, natomias pracując w Plusie ( teraz Cyfrwy Polsat) to miałam zakaz tylko w trakcie trwania umowy. Wszystko zależy od formuły klauzuli.
01 marca 2014 20:57 / 3 osobom podoba się ten post
Athenka

MALGI ; Nie daj sie !!!! gotowanie dla 5osob - wstyd ze rodzina z tego korzystala !!!! to powinni ci placic 1000€ jako opiekunce, + 1000€ jako kucharce + 15€ za kazda godzine sprzatania jako sprzataczce! chca miec 3 w 1 , to niech placa potrójna pensje!!!
Ale to juz po ptakach ! A firma bezczelna

Athenko! Nie dałam się, tylko ich wyśmiałam i spytałam czy wiedzą na czym polega praca opiekunki osoby niepwłnosprawnej. Powiedziałam żeby się zdecydowali czy chcą opiekunkę czy pomoc domową. Ja TAM tylko jeden dzień byłam, za który zresztą nie dostałam zapłaty mimo wielu maili. W końcu wylądowałam w "normalnej" firmie i tu "zapuściłam korzenie" Polecam moja nową firmę wszystkim, jestem zadowolona ze współpracy i mam zamiar nawet odwiedzić firmę, żeby naocznie poznać dziewczyny w biurze. Jedna mnie nawet odwiedziła na stelli przywożąc prezenty "mikołajkowo-gwiazdkowe" mi i PDP.


 


Skoro tak gorąco polecasz, to chyba sam się tam zatrudnię. Moderator

01 marca 2014 21:10 / 2 osobom podoba się ten post
nianta

A nie podpisywałaś um.o zakazie konkurencji? 

Owszem podpisywałam ale przy zleceniówce to nie ma żadnego znaczenia,przy takiej umowie nie mamy nawet czego szukać w PIP.W moim przypadku zakaz konkurencji polega na przejściu z PDP do innej firmy,lub podpisanie umowy bezpośrednio bez udziału agencji.
Prawda jest taka że takie zakazy konkurencji to tylko po to by nas zastraszyć.
01 marca 2014 21:29
Malgi,no to dobrze ze duzo nie stracilas :)
Moderator, haha :D
01 marca 2014 22:18 / 5 osobom podoba się ten post
Moduś, przecież Ty już masz dobrą pracę ;-)
Też bym taką wolała, a nie błąkać się po obczyźnie, ale jak już muszę się błąkać to wolę w przyzwoitych warunkach pracować, a nie jako biała niewolnica.
04 marca 2014 16:36
http://biznes.onet.pl/praca/rzad-przyjal-pierwszy-pakiet-w-zakresie-tzw-umow-s,18493,5607005,5451429,463,1,news-detal

Ciekawe jak nasze agencje będą chcieć obejść te przepisy?

Macie jakieś pomysły?
04 marca 2014 16:43
Bardzo dobrze, że takie regulacje się pojawią.
O ile dobrze rozumiem, to firmy będą musiały odprowadzać składki przynajmniej od najniższej krajowej.
Pewnie będą chciały tak robić kosztem naszych zarobków.
04 marca 2014 16:57 / 2 osobom podoba się ten post
Na dzień dzisiejszy koszt oskładkowania pracy od najnizszej krajowej liczonej od kwoty 1680 brutto to ok 700 zł. Jeśli dziś masz umowę zlecenie oskładkowaną od kwoty 1680 to pewnie będą Ci chcieć potrącić kwotę ok 400 zł.

Zysk dla nas? Prawa pracownicze, chorobowe, i zasiłek dla bezrobotnych po przepracowaniu 1 roku w ciągu 18 miesięcy. Nie mówiąc o tym, że liczy się to do lat pracy?

Kto odkłada pieniążki, które agencja powinna wydać na nasze ozusowanie, ręka do góry? Czy przy bilansie zysków i strat to dużo?
04 marca 2014 21:08 / 2 osobom podoba się ten post
gosia35

ale powiem Wam tak ..ja jakbym miała agencję też stworzyłabym podobną klauzulę już piszę dlaczego ,ponieważ firmy tez ponoszą jakieś koszta w pozyskiwaniu klienta np koordynator przedewszystkim i reszta za tym idzie .to jest handel ,usługi

Ależ koordynatorowi płaci klient, czyli nasz podopieczny. Czy ja czegoś nie wiem?
 
04 marca 2014 21:13 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Athenko! Nie dałam się, tylko ich wyśmiałam i spytałam czy wiedzą na czym polega praca opiekunki osoby niepwłnosprawnej. Powiedziałam żeby się zdecydowali czy chcą opiekunkę czy pomoc domową. Ja TAM tylko jeden dzień byłam, za który zresztą nie dostałam zapłaty mimo wielu maili. W końcu wylądowałam w "normalnej" firmie i tu "zapuściłam korzenie" :-) Polecam moja nową firmę wszystkim, jestem zadowolona ze współpracy i mam zamiar nawet odwiedzić firmę, żeby naocznie poznać dziewczyny w biurze. Jedna mnie nawet odwiedziła na stelli przywożąc prezenty "mikołajkowo-gwiazdkowe" mi i PDP.


 


Skoro tak gorąco polecasz, to chyba sam się tam zatrudnię. Moderator

Ja chyba lubię naszego Moderatora ;-))