Umowa zlecenie

01 marca 2014 08:42
ivanilia40

Wiesz Malgi,jak ja to przeczytałam to od razu ciśnienie mi skoczyło. Może jesteś ugodową osobą,ale ja bym nie podarowała takiego oszustwa nawet jeśli chodziłoby o 100 zł.
Poszlabym z tym na pewno do PIP-u i zapytałabym co z tym fantem zrobić,bo wynagrodzenia nie otrzymałaś a PIT owszem.
Może i podeslą im jakąś kontrolę,zależy o jaką kwotę chodzi.
Jakby nie mówić tupet ma ta agencja jak stąd do Australii.

Mnie też skoczyło ciśnienie jak dziś PIT na maila dostałam. Nie wiem czy wysłali też w wersji papierowej do domu, bo coś w tym mailu było o podpisie elektronicznym.
Więc najpierw im chyba odeślę maila z ponagleniem, że jak do 7 dni nie odnotuję wpływu na moje konto z zaległymi odsetkami, to idę z tym do skarbówki, zus i sądu.
Za 10 dni będę w domu to pójdę do jakiegoś radcy prawnego, albo PIP.
Firmę obsmarowałam w opiniach, ale chyba zbyt mocno, bo mi Moduś zablokował możliwość dalszego pisania w tamtym dziale, ale już wtedy awanturowałam się i walczyłam ponad miesiąc z firmą (maile bez odpowiedzi), a potem jeszcze mieli czelność do mnie dzwonić z ofertami.
01 marca 2014 08:43
Malgi , zrob jak radzi margolcia !!!!!

co za naciagacze !!!!!!!!
01 marca 2014 08:44
Jeśli zjeżdżasz przed 30 kwietnia to idź z tym do radcy prawnego . Zapłacisz za poradę od 30-50 zł i będziesz miala pewność ,że rozwiązał twój problem od strony prawnej. Ze skarbówką nie ma żartów, z ZUS-em również.Jeżeli przysłali ci Pit -11 to muszą mieć potwierdzenie odbioru twojego wynagrodzenia przez Ciebie.
01 marca 2014 08:48 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Wiesz Malgi,jak ja to przeczytałam to od razu ciśnienie mi skoczyło. Może jesteś ugodową osobą,ale ja bym nie podarowała takiego oszustwa nawet jeśli chodziłoby o 100 zł.
Poszlabym z tym na pewno do PIP-u i zapytałabym co z tym fantem zrobić,bo wynagrodzenia nie otrzymałaś a PIT owszem.
Może i podeslą im jakąś kontrolę,zależy o jaką kwotę chodzi.
Jakby nie mówić tupet ma ta agencja jak stąd do Australii.

Ja też tak myślę.
Co niektórzy czują sie bezkarni i robia co chcą.
01 marca 2014 08:49
Trochę dziwne,że firma nie wypłaciła wynagrodzenia,a podkłada sie wysyłajac PIT.Najlepiej wysłac do nich jeszcze jedno ponaglenie,zaznaczając,że sprawa może trafić dalej.
01 marca 2014 08:53
firmy ,firmy , firmy . Ja w poprzedniej firmie to pracowałam niby legalnie , ale na wypłate trzeba było czekać miesiącami .O ostatnią wypłate od firmy walczyłam 4 miesiące . A jak pisałam email , co z moim PITem do rozliczenia to cisza do dziś. Sytuacja trochę odwrotna jak koleżanki.
01 marca 2014 09:10
A Ty też  z tej firmy?
Ja dlatego odpuściłam gnębienie mailami, chociaż byłam bardzo wkurzona na nich, bo czekałam czy dostanę PIT za ubiegły rok.
Teraz chociaż mam spokój i z firmą i z PDP. ( o ile demencja może być spokojna ;-) )
01 marca 2014 09:12 / 3 osobom podoba się ten post
Isaura

Jeśli zjeżdżasz przed 30 kwietnia to idź z tym do radcy prawnego . Zapłacisz za poradę od 30-50 zł i będziesz miala pewność ,że rozwiązał twój problem od strony prawnej. Ze skarbówką nie ma żartów, z ZUS-em również.Jeżeli przysłali ci Pit -11 to muszą mieć potwierdzenie odbioru twojego wynagrodzenia przez Ciebie.

Zjeżdżam za tydzień ( bo weekendu już nie liczę). Mam znajomą radczynię w Starostwie Powiatowym, która mi pomagała w innej sprawie, udam się do niej po poradę. To mnie nic nie kosztuje, po co mam jeszcze kasę tracić?
01 marca 2014 09:37
Malgi

A Ty też  z tej firmy?
Ja dlatego odpuściłam gnębienie mailami, chociaż byłam bardzo wkurzona na nich, bo czekałam czy dostanę PIT za ubiegły rok.
Teraz chociaż mam spokój i z firmą i z PDP. ( o ile demencja może być spokojna ;-) )

Malgi nie ja z innej firmy ....
01 marca 2014 10:20
MALGI ; Nie daj sie !!!! gotowanie dla 5osob - wstyd ze rodzina z tego korzystala !!!! to powinni ci placic 1000€ jako opiekunce, + 1000€ jako kucharce + 15€ za kazda godzine sprzatania jako sprzataczce! chca miec 3 w 1 , to niech placa potrójna pensje!!!
Ale to juz po ptakach ! A firma bezczelna
01 marca 2014 15:00
Ja mam umowę zlecenie podpisane z dwoma firmami jak w jednej nic nie mają dzwonie do drugiej.Zleceniówek można mieć wiele.
01 marca 2014 17:34
kasiachodziez

Ja mam umowę zlecenie podpisane z dwoma firmami jak w jednej nic nie mają dzwonie do drugiej.Zleceniówek można mieć wiele.

A nie podpisywałaś um.o zakazie konkurencji? 
01 marca 2014 17:39
nianta

A nie podpisywałaś um.o zakazie konkurencji? 

Zakaz konkurencji - moim zdaniem dotyczy tego, że nie możesz otworzyć takiej samej działalności (czyli otworzyć agencji). Nikt nie może zabronić Ci pracy w dwóch agencjach.
01 marca 2014 17:44
wichurra

Zakaz konkurencji - moim zdaniem dotyczy tego, że nie możesz otworzyć takiej samej działalności (czyli otworzyć agencji). Nikt nie może zabronić Ci pracy w dwóch agencjach.

Na mnie nadal ciąży zakaz konkurencji z poprzedniej firmy( do października , będzie 3 lata ) i tam miałam wymienione, że ani działalności o podobnej charakterystyce, ani pracy w firmie konkurencyjnej, ani nawet w zwykłym kiosku, w którym są sprzedawane produkty , które ja polecałam-tudzież wciskałam klientom ;)
01 marca 2014 18:06 / 2 osobom podoba się ten post
O czym Wy piszecie ?????????? ,jak czytam ,ze boicie sie kar (o konkurencji) , wymyslonych przez Naszych pracodawcow to zastanawiam sie ........czy My jestesmy "zdrowe?.Prosze podac mi chociaz jeden przyklad ,ze pociagnieta zostala do odpowiedzialnosci "opiekunka "ktora zaczela prace w innej agencji lub otworzyla dzialalnosc ??????.Tam gdzie zachodzi ewidentne przewinienie (alkohol) to co robi agencja??????????,podaje do sadu ??????czy sciaga taka ZAKALE do Polski i tuszuje sprawe .Wytrzezwieje ,doprowadzi sie do "Uzywalnosci " i .........dostanie nastepna stelle.Straszaki  , ,jakich wiele w dzialalnosci "Krzakow" .